#10 Aktualności z dn. 29-07-2017

fot. disruptordaily.com

Z sobotnich wydarzeń: Koniec ery Multibita; Chińskie banki wprowadzają technologię blockchain; Ethereum może tworzyć nowy, zdecentralizowany Internet; Zwiastun dużej korekty na giełdach?

Koniec ery Multibita:

Użytkownicy bitcoinowego portfela – Multibit – powinni jak najszybciej przelać swoje kryptowaluty w inne miejsce. Portfel, który pobierano ok. milion razy, bez zarzutów służył posiadaczom Bitcoina przez 6 lat, jednak nie dostanie już wsparcia developerskiego od KeepKey. Dyrektor ds. technologii tej firmy – Ken Holder – wyjaśnia sytuację, jako konsekwencja drożejących transakcji, zmian w kodzie BTC i co za tym idzie – wprowadzenia SegWit.

(…) Niestety, KeepKey nie posiada po prostu wystarczającej ilości zasobów, aby uporać się z obecnymi problemami lub też zupełnie przebudować Multibita, aby zapewnić idealne użytkowanie (…) Multibit był w swoim czasie kawałem naprawdę fantastycznego oprogramowania i chcielibyśmy podziękować developerom Multibita za tak ważny wkład w historię Bitcoina.

– wyjaśnił Holder, którego zespół sugeruje korzystanie z portfela Electrum.

• Chińskie banki wprowadzają technologię blockchain:

Chiński bank CITIC uruchamia nowy system rozliczania kredytów, który wykorzystuje elektroniczny system przesyłowy oparty na technologii blockchain. Ma on na celu wprowadzenie bardziej efektywnych operacji kredytowych, przesyłając wiadomości w ciągu kilku sekund. Jest to pierwszy system przesyłania informacji kredytowych w branży bankowej, zbudowany z technologii Blockchain. CITIC optymalizuje tradycyjny system bankowy i poprawia jakość usług, w tym zleca rozliczenia i akceptuje wiadomości. Pozwala również kupującym na łączenie się z bankami w sieci, aby umożliwić pełną przejrzystość transakcji bankowych, takich jak wydawanie, powiadamianie, akceptowanie i płacenie.

Oszczędność czasu i kosztów CITIC, zmienił sposób przekształcania się banków w pełni elektronicznym formacie – oszczędzając czas i koszty dostawy. Sieć umożliwia zarówno kupującym, jak i sprzedającym śledzenie ścieżki kredytowej i eliminuje ryzyko oszustw i błędów systemu. Sektor bankowy widzi w tym bardzo dobrą zmianę, którą wchodzi wraz z rozwijającym się doświadczeniem użytkowników. Uruchomienie nastąpiło po tym, jak szef CITIC, Sun De-Shun postanowił stworzyć sieć między chińskimi bankami, aby przyspieszyć stosowanie technologii blockchain do działalności bankowej. To skłoniło partnerstwo między CITIC i Minsheng Bank do uruchomienia pierwszej w Chinach aplikacji kredytowej obsługującej program z blockchain.

Te dwa banki wypracowały porozumienie o poufności i przepisach prawnych, a także ogólne standardy wykorzystania technologii Blockchain. Pierwszego dnia przeprowadzono transakcję w wysokości 100 mln listów kredytowych, co oznaczało udaną próbę złamania ograniczeń tradycyjnego systemu bankowego. Po sukcesie bank CITIC powiedział, że będzie ciężko pracować nad ulepszeniem usług oferowanych w systemie opartym na bazie blockchain i poszerzy zakres zastosowań, przeprowadzając więcej badań i testów, aby uczynić technologię jeszcze bardziej wydajną.

Ethereum może tworzyć nowy, zdecentralizowany Internet:

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z Bitcoina, ale nie wszyscy zauważają, że istnieje inny projekt, który znacznie zwiększa swoją wartość od początku roku – Ethereum. Wraz z rozwojem cyfrowych walut na całym świecie, wiele osób uważa, że ​​Ethereum może tworzyć nowy zdecentralizowany Internet. Rozprzestrzenianie się węzłów Ethereum na całym świecie od czasu uruchomienia go w dniu 30. lipca 2015 r, znacząco przełożyło się na wzrost wartości waluty. Tymczasem Bitcoin zdaje się mieć większą uwagę, ponieważ tylko w tym roku zwiększył swoją wartość trzykrotnie. Z tego powodu prawdopodobieństwo stworzenia nowego zdecentralizowanego Internetu jest naprawdę wysokie. We wpisie na Twiterze opublikowanym przez Petera Szilagyia, lidera zespołu ds. Rozwoju Ethereum, obrazy Google Earth pokazały szerokie rozpowszechnienie węzłów Ethereum na całym świecie.

Niezliczone ikony lokalizacji dowodzą, że istnieje ogromna ilość komputerów połączonych z blokami Ethereum. Chociaż obrazy Google mogą nie trafić do niektórych węzłów i mogą nie być dokładne, to najlepsze dane, na których mogą teraz polegać. Szilagyi stworzył tę mapę, przekształcając adresy protokołu internetowego ethernodes.org w lokalizacje geograficzne. Potem wykreślił je w programie Google Earth. Eter jest bardziej popularny w regionach rozwiniętych. Zdjęcia pokazały również gdzie Ether jest bardziej popularny na świecie. Po węzłach można łatwo zauważyć, że w regionach USA i UE istnieje więcej węzłów Ethereum niż w Azji i Ameryce Południowej. Zatem Ethereum jest bardziej rozpowszechniony w zamożniejszych regionach. Peter Szilagyi dodaje:

Wydaje się, że gęstość węzła idzie w parze z łącznością, uprzemysłowieniem i bogactwem.

Odnotowuje się, że Ethereum największe zainteresowanie w Europie Środkowej. Jest to tez wynik tego, że zespół ds. Rozwoju Ethereum ma tam swoją siedzibę.

Zwiastun dużej korekty na giełdach?:

Ostatnia doba na giełdzie, wydaje się zwiastować to, o czym pisaliśmy wcześniej. Prawdopodobne jest, że obserwowaliśmy ciszę przed burzą, która nadchodzi wraz z 1. sierpnia, choć to do ostatniego dnia pozostanie wielką zagadką. Niemal wszystkie kryptowaluty, z niektórymi wyjątkami, spadły na wartości o kilka procent. Bitcoin zanotował niewielki spadek ceny, bo o ok. 3%, natomiast kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o niemal 4 mld dolarów i aktualnie wynosi 86,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bithub.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz