News

#102 Aktualności z dn. 29.10.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Chiny anulują część regulacji dotyczących kryptowalut; Korea Południowa uznaje Bitcoina za towar; Liban nie popiera Bitcoina; Wietnam zakazuje korzystania z kryptowalut; Przyrost kapitału na giełdach.

• Chiny anulują część regulacji dotyczących kryptowalut:

XIX. Krajowy Kongres Komunistycznej Partii Chin, najważniejsza konferencja w Chinach w tym roku, zakończyła się 24 października. Pod koniec konferencji niektóre tymczasowe regulacje i zasady zostały również anulowane. Wśród nich, część przepisów dotyczących handlu kryptowalutami.

28. października, zb.com, która jest nową platformą do transakcji kryptowalut, ogłosiła, że ​​wszystkie funkcje handlowe będą dostępne od 1. listopada. Użytkownicy mogą zarejestrować konta i już teraz wpłacić środki.

Giełda twierdzi, że ludzie na całym świecie, w tym w kontynentalnych Chinach, mogą korzystać z tej platformy. Daje ona możliwość posługiwania się w językach chińskim oraz angielskim. Jednak jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że rozporządzenie w sprawie Bitcoina i innych walut cyfrowych jest całkowicie nieważne. Prawdopodobnie chiński rząd wydał zgodę dla obywateli na korzystanie z zb.com, natomiast pozostaje to na ten moment informacją nieoficjalną.

Na razie nikt nie wie, co się wydarzy po 1. listopada. Dobra wiadomość jest taka, że chińscy handlowcy będą mieli możliwość kupowania i sprzedawania coinów. Od czasu zamknięcia giełd w Chinach ludzie zaczęli korzystać z Taobao, czyli chińskiej wersji serwisu eBay, należącej do grupy Alibaba Group, grupy dyskusyjnej Wechat oraz grupy dyskusyjnej QQ. Transakcje offline stały się ostatnio bardzo popularne wśród chińskich handlowców.

Po ogłoszeniu powyższej informacji w Chinach, zaobserwowaliśmy zwiększenie ruchów na kryptowalucie NEO, która być może po dużych korektach, znów wzbudzi zainteresowanie wśród inwestorów.

• Korea Południowa uznaje Bitcoina za towar:

Prezydent Korei Południowej, Lee Joo-Yeol, ogłosił, że Bitcoin będzie regulowany raczej jako towar, a nie jako waluta. Gubernator twierdzi jednak, że Bank Centralny nie rozpocznie regulacji zbyt szybko. W audycie BOK opracowanym przez Zgromadzenie Narodowe, Lee ogłosił, że cyfrowe waluty takie jak Bitcoin, nie mogą być uznane za pieniądze w oparciu o definicję Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS).

Trudno jest patrzeć na wirtualne waluty jako pieniądze przez definicję BIS. Wydane rozporządzenie tych walut jest właściwe, ponieważ uważane są za towar. Nie można tego regulować na poziomie normalnej waluty.

Aby szybko rozwiązać problemy związane z kryptowalutami, rząd Korei Południowej utworzył w 2016 r. Cyfrową Grupę Roboczą ds. Walut, aby zbadać parametry regulacyjne i licencjonowania dla giełd. Na początku czerwca 2017 r. w raporcie CNN stwierdzono, że funkcjonują one poprawnie.

Tymczasem agencja rządowa Korei Południowej, Financial Supervisory Service (FFS), wydała zakaz oferowania tokenów poprzez ICO. Celem zakazu jest ochrona inwestorów przed możliwymi oszustwami. Ten ruch generuje obawy o kampanię przeciwko lokalnemu rynkowi handlu kryptowalutami w kraju i porównuje się te działania, do działania chińskiego rządu.

Wiceprzewodniczący FSS, Kim Yong-Bum, powiedział:

Martwimy się o niekorzystne skutki, takie jak zwiększone ryzyko oszustw. Dlatego ICO będzie zabronione we wszystkich możliwych formach.

• Liban nie popiera Bitcoina:

Libański Bank Centralny, Banque du Liban (BDL) i Gubernator Riad Salameh twierdzi, że Bitcoin i inne cyfrowe waluty są nieuregulowanymi towarami, których stosowanie powinno być zabronione. Powiedział też, że będą one nieskuteczne jako waluty krajowe, ponieważ są to tylko towary.

Podczas uroczystości otwarcia „7th Corporate Social Responsibility Liban Forum” pod koniec października 2017 r. Salameh powiedział uczestnikom, że BDL zabronił używania kryptokowalut w Libanie ze względu na ich charakter przypominający towary. Ponadto twierdził, że w przyszłości pieniądze zostaną poddane digitalizacji.

Te Bitcoiny nie są walutami, ale towarem, którego ceny rosną i spadają bez żadnego uzasadnienia, dlatego BDL zakazuje używania tej waluty na rynku libańskim. Rozumiemy, że waluta elektroniczna odegra znaczącą rolę w przyszłości, ale BDL musi najpierw dokonać niezbędnych ustaleń przed podjęciem tego kroku i opracować system ochrony przed cyberprzestępczością.

Salameh ogłosił na forum również plan Banku Centralnego na wprowadzenie własnej waluty cyfrowej. Nie ujawnił jednak, czy waluta będzie oparta na technologii Blockchain, na której opiera się się Bitcoin i inne kryptowaluty. Możliwe, że BDL wykorzysta inne formy technologii, aby utworzyć scentralizowaną cyfrową walutę w Libanie.

Niezależne kraje, takie jak Ekwador czy Szwecja, badają możliwości wykorzystania innych technologii w tworzeniu własnych cyfrowych pieniędzy. Z kolei Chiny, studiują wykorzystanie Blockchain do stworzenia własnej własnych waluty cyfrowej.

Salameh nie przedstawił harmonogramu, w którym Bank Centralny rozpocznie wprowadzanie cyfrowej waluty. Twierdził tylko, że cyfrowe pieniądze będą „dostępne w najbliższych latach”.

• Wietnam zakazuje korzystania z kryptowalut:

Bank Centralny w Wietnamie ogłosił, że cyfrowe waluty w kraju są nielegalne. Dodatkowo, nakładana będzie kara grzywny na osoby złapane na wykorzystanie kryptowalut od rozpoczęcia 2018 r.

Zgodnie z nowym prawem monetarnym wydanym przez bank, które ma wejść w życie w pierwszym kwartale 2018 r., Bitcoin i inne kryptowaluty są już uważane za nielegalne, a ich wykorzystanie w tym kraju będzie zabronione. Prawo wskazuje również, że jedynymi dozwolonymi metodami płatności są te, które są kontrolowane lub wydane przez Bank Centralny Wietnamu.

Zakaz nałożony przez Bank Centralny pojawia się w czasie, w którym Bitcoin – wiodąca kryptowaluta – ustanawia rekordy na rynkach handlowych. Nowa ustawa z założenia ma wpłynąć na korzystanie z wirtualnych walut w kraju. Jest jednak pewne, że zakaz będzie miał niewielki lub żaden wpływ na osoby, które chcą korzystać z nich w swoich transakcjach. Jedyne co może zrobić rząd, to uruchomienie kampanii przeciwko firmom scentralizowanym zajmujących się walutami cyfrowymi.

Decyzja Banku Centralnego o uznaniu kryptowalut za nielegalne, uważana jest za bardzo niekorzystną, ponieważ hamuje innowacje w sektorze finansowym. Może jednak być być traktowana jako sposób naśladowania rządów i działań innych krajów na świecie. Oczekuje się, że zakaz ten może zostać zniesiony w przyszłości.

• Przyrost kapitału na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24. godzin całkowity wolumen obrotu na giełdach wyniósł 6,2 mld, z czego w ostatecznym rozrachunku na rynku zostało 6,7 mld dolarów więcej względem wczorajszego dnia. Widzimy je w postaci wyższych cen poszczególnych walut. Zdecydowana większość zanotowała wzrost swojej wartości. Bitcoin wzrósł o 4%, Bitcoin Cash o 18%, Ethereum 3,7%, Litecoin 4%, Lisk 2,9%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button