News

#103 Aktualności z dn. 30.10.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Coraz więcej alternatyw dla chińskich przedsiębiorców; Na temat SegWit2x zdania są podzielone; Ron Paul uważa, że Stany Zjednoczone nie powinny wtrącać się w Bitcoina; Zjednoczone Emiraty Arabskie zniechęcają do korzystania z kryptowalut; Niewielkie zmiany na giełdach.

Coraz więcej alternatyw dla chińskich przedsiębiorców:

Jeśli prawdą okaże się plotka dotycząca OKEx i Huobi-Pro chińscy przedsiębiorcy niedługo powrócą do swoich ulubionych giełd kryptowalut. Według lokalnego kanału informacyjnego cnLedger, te dwie giełdy są bliskie uruchomienia kanału p2p, służącego do handlu Bitcoinem. Kanał ten ma obsługiwać również waluty fiat, włączając juana. Informacja ta pojawia się tuż przed zamknięciem ostatniej chińskiej giełdy. Zamknięcie to, jak wiemy, jest powodowane rządowym zakazem handlu kryptowalutami.

Chociaż zarówno OKEx, jak i Huobi-Pro, są międzynarodowymi, nienależącymi do Chin operatorami, którzy nie podlegają zakazom tego kraju, cnLedger sugeruje, że poprzez niejawne mechanizmy mogą oni umożliwić handel chińskim przedsiębiorcom.

Jak pisaliśmy wczoraj, po konferencji Partii Komunistycznej nowa giełda kryptowalut, zb.com, zapowiedziała, że od 1. listopada będzie oferować pełną funkcjonalność. Na ten moment nie znamy jednak szczegółowych informacji dotyczących tej platformy. Dodatkowo, jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, ostatnimi czasy wzrosło zainteresowanie operatorów chińskich giełd dotyczące nawiązania współpracy z innymi azjatyckimi krajami, zwłaszcza z Japonią, gdzie lokalna platforma Quoine poinformowała, że nie jest w stanie sprostać poziomowi zainteresowania.

 Na temat SegWit2x zdania są podzielone:

Branża Bitcoin nadal stosuje różne podejścia do SegWit2x, a eToro i OKEx wydają swoje stanowiska na temat hard forka Bitcoina. Po oświadczeniach z ostatniego tygodnia eToro stała się jedną z bardziej sceptycznych giełd, wybierając ograniczone wsparcie dla SegWit2x i całkowicie pozbywając się Bitcoin Golda. Na dedykowanym blogu czytamy:

(…) A co do nadchodzącego forka Bitcoin2x, brak Replay Protection może prowadzić do błędów transakcji i podwójnego wydawania.

eToro dodała, że nadal będzie stosować symbol BTC do łańcucha Bitcoin Core, w przeciwieństwie do innych giełd, takich jak Xapo. Ta ostatnia stwierdziła, że jeżeli łańcuch SegWit2x otrzyma odpowiednie wsparcie, wtedy to on może zostać oznaczony symbolem BTC. Punkt widzenia przestawiony przez eToro uzyskał poparcie ze strony konserwatywnej części społeczności. Popularny komentator WhalePanda poparł nawet firmy traktujące SegWit2x jako altcoina.

W tym samym czasie OKEx ma podejście bardziej sprzyjające nowemu forkowi. Pojawiły się plotki, że wsparcie dla łańcucha 2x będzie miało ogromny wpływ na rynek chiński. W swoim komunikacie OKEx napisał:

(…) Jako firma specjalizująca się w promocji aplikacji Bitcoin staramy się dostarczać naszym klientom najlepsze usługi. Dlatego będziemy wspierać wszystkie najważniejsze rozwiązania dotyczące rozwoju technicznego Bitcoina i szanować indywidualne potrzeby naszych klientów (…) Token obsługujący SegWit2x zostanie oznaczony jako BT2, a token pochodzący z oryginalnego łańcucha, BT1. Jeśli pojawi się hard fork, BT1 zostanie przemianowany na BTC.

• Polityk Ron Paul uważa, że Stany Zjednoczone nie powinny wtrącać się w Bitcoina:

Były ustawodawca i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ron Paul, uważa, że kryptowaluty nie powinny być uznawane jako pieniądze, ale jest zdumiony ich rozwojem. W wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu dla TheStreet, Paul stwierdził, że chociaż nie jest ekspertem, popiera on tą technologię, o ile może ona pomóc w legalizowaniu alternatywnych walut w Stanach Zjednoczonych. Mimo to Paul nie określił jasno czy uważa, że kryptowaluty będą w stanie służyć jako pieniądze, jednocześnie zauważając jego pierwszeństwo przed złotem czy metalami szlachetnymi. Stwierdził też, że nadzór rządu USA nad tą technologią powinien być ograniczony, dodając:

Jeśli ludzie chcą tego używać, rząd nie powinien się w to wtrącać.

Miał on jednak dwie obawy dotyczące kryptowalut. Pierwszą była możliwość oszustw z jej wykorzystaniem, a drugą, kontrola rządowa. Stwierdził on, że obecny nadzór nad walutami tradycyjnymi i ich wykorzystaniem jest zbyt duży i obawia się, że podobnie może stać się z aktywami kryptograficznymi. Pomimo jego niepewności co do pewnych aspektów, uważa on, że technologia Blockchain ma przyszłość, a to stawia go w szeregu polityków, którzy popierają tę technologię.

Warto wspomnieć, że syn Paula, Rand, zaczął akceptować Bitcoina jako darowiznę na rzecz kampanii wyborczej w tym roku, po zatwierdzeniu takiej możliwości przez grupy nadzoru wyborczego.

 Zjednoczone Emiraty Arabskie zniechęcają do korzystania z kryptowalut:

Gubernator Banku Centralnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mubarak Rashid Al-Mansouri, ostrzega opinię publiczną przed wykorzystywaniem walut cyfrowych jako środka wymiany. Twierdzi on, że stwarzają one zagrożenie dla społeczeństwa, ponieważ można je wykorzystać do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy czy finansowanie działań terrorystycznych. Według raportu Gulf News, Al-Mansouri stwierdził również, że używanie kryptowalut jest niebezpieczne ze względu na fakt, że wykazały one gwałtowny spadek po zakazaniu projektów ICO przez kilka państw. To oświadczenie zostało wygłoszone podczas jego wystąpienia na Szczycie Islamskiej Izby Usług Finansowych pod koniec października 2017 r. Oświadczenie złożone przez gubernatora Banku Centralnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich odzwierciedla stanowisko wielu innych organów regulacyjnych na całym świecie, którzy chcą zniechęcić do korzystania z walut cyfrowych, np Bitcoin i Ethereum.

Dodatkowo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bank Centralny odmówił wydawania licencji na handel walutami cyfrowymi. Uniemożliwiło to giełdom kryptowalut świadczenia usług lokalnych w tym kraju. W swoim komentarzu do tej decyzji, szef zarządzania aktywami w Emirates Investment Bank stwierdził:

Waluty cyfrowe są wysoce spekulatywne i nie są poparte czymś namacalnym.

 

• Niewielkie zmiany na giełdach:

W ciągu ostatniej doby, wśród czołowych kryptowalut, nie zaszły większe zmiany. Ceny Bitcoina i Litecoina nieznacznie zmalały – kolejno o 1% i 0,7%, natomiast Ethereum wzrosło o 0,3%. Kolejny dzień należał do Vertcoina, którego wartość podniosła się tym razem o 21,1%. Bitcoin Gold z kolei należał do tych walut, które spotkały się z wyraźną korektą, notując spadek o 8,5%. Kapitalizacja rynkowa od wczoraj również praktycznie nie uległa zmianie i wynosi 177 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button