#11 Aktualności z dn. 30.07.2017

fot. trustnodes.com

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin Cash nie stanowi zagrożenia dla Bitcoina; Bitfinex i Poloniex wstrzymają działalność w Waszyngtonie; Rosyjskie linie lotnicze wprowadzają blockchain (…)

• Bitcoin Cash nie stanowi zagrożenia dla Bitcoina:

Nadchodzące zmiany związane z protokołem Bitcoina, będące efektem braku porozumienia pomiędzy zwolennikami różnych sposobów zwiększenia przepustowości sieci, w żaden sposób nie powinny zagrozić liderowi kryptowalut. Powstała nowa waluta pod nazwą Bitcoin Cash (BCC) i jej powodzenie stoi pod dużym znakiem zapytania. Użytkownicy Bitcoina niczego nie stracą pomimo zachodzącego podziału łańcucha bloków, a dodatkowo mogą zyskać nowe monety BCC, które pojawiły się już na chińskiej giełdzie ViaBTC – w chwili obecnej jako kontrakty terminowe. Waluta wyceniana jest na 350$, natomiast już po 1. sierpnia może ta wartość diametralnie się zmienić. Otrzymamy taką samą ilość Bitcoin Cash, ile posiadamy Bitcoinów.

Aby skorzystać z tej możliwości, powinniśmy swoje Bitcoiny przelać na portfel prywatny, którego posiadamy klucz. Zaleca się skorzystać ze sprawdzonego portfela, przystosowanego do nadchodzących zmian, jakim jest m.in. Electrum. Producenci innych znanych portfeli, takich jak Trezor czy Ledger, również zapewniają, że użytkownicy otrzymają BBC. Największe polskie giełdy zaznaczają, że nawet do kilku dni po wprowadzeniu forku, mogą zostać wstrzymane depozyty i wypłaty BTC. Podział nastąpić ma 1. sierpnia o godz. 14:20 polskiego czasu i będzie oficjalnie liczony od momentu wykopania pierwszego bloku przez kopalnie wspierające BCC.

Bitfinex i Poloniex wstrzymają działalność w Waszyngtonie:

Jedne z większych giełd kryptowalut, czyli Bitfinex i Poloniex ogłosiły w marcu i późnym lipcu 2017 r., że wstrzymają działalność w stanie Waszyngton po uchwaleniu ustawy Senatu o jednolitych świadczeniach pieniężnych. W międzyczasie niektóre giełdy kryptowalut chcą prowadzić interesy w państwie pomimo nowego rozporządzenia. Wśród nich jest Gemini, która uzyskała już zgodę i licencję na rozpoczęcie działalności w tym państwie, pozwalając klientom z siedzibą w Waszyngtonie na kupno i sprzedaż wirtualnych walut na giełdzie. Ustawa ma na celu regulowanie przepisów wymiany walut w państwie, w tym wirtualnych operatorów walutowych. Te nowe zasady nie wydają się jednak wspierać ich celów i zdolności do skutecznej obsługi swoich klientów. W marcu firma Bitfinex złożyła odpowiednie dokumenty, spełniając niezbędne wymogi do prowadzenia swojej działalności. Część oświadczenia Poloniex na stronie internetowej brzmi:

Po dokładnym zapoznaniu się z interpretacją przepisów o usługach finansowych Departamentu Instytucji Finansowych w Waszyngtonie, Poloniex zawiesi konta w Waszyngtonie po upływie czasu ich wypowiedzenia. Istniejący już klienci w Waszyngtonie otrzymają e-mail z instrukcjami dotyczącymi likwidacji konta.

Zgodnie z ustawą, każdy podmiot lub osoba, która chce prowadzić wymianę kryptowalutową w państwie, powinna wystąpić o licencję i powinna umówić się z audytorem zewnętrznym w celu monitorowania i sprawdzania systemu w celu zapewnienia jego przejrzystości i integralności. Część nowej ustawy stanowi:

W przypadku modeli biznesowych, które przechowują wirtualną walutę w imieniu innych, wnioskodawca musi dostarczyć niezależny audyt bezpieczeństwa wszystkich elektronicznych systemów informacyjnych i danych akceptowanych przez audytora.

Rosyjskie linie lotnicze wprowadzają blockchain:

Linie lotnicze S7 w Rosji uruchomiły program sprzedaży biletów wykorzystując technologię blockchain, pozwalając na niemal natychmiastową wypłatę środków na rzecz agentów. Ten ruch prawdopodobnie zmieni cały przemysł lotniczy. Starsze systemy sprzedaży biletów wykorzystują tzw. Terminową Usługę Płatniczą (TPS), która zwykle służy do ograniczenia ryzyka niewypłacalności. Nowy system wykorzystuje blockchain w celu uczynienia procesu przejrzystym i bezpiecznym. W rezultacie został on skrócony z 14. dni do 23. sekund, a firma uważa, że ​​właśnie budują drogę na przyszłość. Zastępca Prezesa Pavel Voronin powiedział:

Pierwszy zakup biletu lotniczego dokonaliśmy za pośrednictwem otwartego interfejsu API (przyp. – interfejsu programowania aplikacji) do banku. Jestem pewien, że system wkrótce będzie używany przez większość firm na całym świecie.

Wprowadzenia tej technologii to nie pierwsza innowacja S7, największego krajowego przewoźnika lotniczego w Rosji. Firma ta wcześniej podpisywała umowy z Alfa-Bank przy użyciu inteligentnych umów oraz wprowadziła jako możliwość płatności kryptowalutę Ethereum, o czym informowaliśmy tutaj.

Altcoiny dalej tracą na wartości:

Przez ostatnią dobę, niewiele działo się na giełdach. Cena Bitcoina nieznacznie wzrosła – o mniej niż 1%. Większość mniejszych kryptowalut odnotowała kolejny spadek, o średniej wartości ~5%. Środków na rynek jednak nieco przybyło i aktualna kapitalizacja wynosi 89,1 mld dolarów. Z zaciekawieniem będziemy obserwować jutrzejsze wykresy i zachowanie tłumu, w ostatni dzień przed oczekiwanymi zmianami.

źródło: bitcoin.pl. cointelegraph.com, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz