News

#115 Aktualności z dn. 11.11.2017

Z sobotnich wydarzeń: Niemcy ostrzegają przed projektami ICO, ale nie wprowadzają regulacji; W cieniu ostatnich wydarzeń związanych z Bitcoinem Ethereum ciągle się rozwija; USA próbuje udowodnić, że Bitcoin nie ma powiązań z darknetem; Zróżnicowanie na giełdzie.

• Niemcy ostrzegają przed projektami ICO, ale nie wprowadzają regulacji:

Główny organ nadzoru finansowego w Niemczech, Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin), ostrzegł inwestorów przed ryzykiem jakie wiąże się z projektami ICO. Wśród zagrożeń uwzględnionych przez BaFin jest możliwość utraty całej inwestycji. Agencja ostrzegła również, że ICO jako model finansowania może przyciągać oszustów, którzy w celu pozyskania inwestorów przedstawiają fałszywe projekty. Część ich oświadczenia brzmi następująco:

Ze względu na brak wymogów prawnych i zasad przejrzystości konsument na własną rękę musi sprawdzić tożsamość, reputację i zdolność kredytową dostawcy tokena oraz zrozumieć i ocenić ofertę inwestycyjną. Dodatkowo projekty ICO nie muszą gwarantować ochrony danych osobowych zgodnej z niemieckimi standardami.

Chociaż BaFin nie wprowadził żadnych nowych wymagań ani wytycznych dla projektów ICO, w swoim najnowszym oświadczeniu ogłosił, że 15. listopada opublikuje bardziej kompleksowy przewodnik dla inwestorów. Organ nadzoru ostrzegł również, że konsumenci, zanim zdecydują się wziąć udział w ICO, powinni upewnić się, że w pełni rozumieją zarówno korzyści jak i ryzyko związane z inwestycją.

• W cieniu ostatnich wydarzeń związanych z Bitcoinem Ethereum ciągle się rozwija: 

Podczas gdy świat kryptowalut skupia swą uwagę na Bitcoinie, odwołaniu SegWit2x, nagłym spadku cen BTC o prawie 1.000 dolarów i rekordowych przyrostach BitcoinCash, Ethereum powoli ulepsza i rozwija swoją sieć. Jego popularność ciągle wzrasta za czym stoi rozwój projektów ICO i powstawanie coraz to nowych  tokenów ERC20 i ERC223. Ostatnie raporty Fundacji Ethereum pokazują, że ich system przetwarza o 44% więcej transakcji niż blockchain Bitcoina. Ponadto łączna liczba oczekujących transakcji dla Ethereum stabilizuje się na poziomie między 30 a 300, podczas gdy dla Bitcoina waha się od 39.000 do 47.000.

Protokół ZK-SNARK wydany na platformie Ethereum z hard forkiem Byzantium został szybko skrytykowany przez niektórych techników ze względu na ryzyko ataku ze strony komputerów kwantowych. Podczas gdy niektórzy zakładali, że fork Ethereum wytworzy boom adopcyjny na Wall Street, ryzyko związane z obliczeniami kwantowymi stale utrzymywało się na wysokim poziomie. Niedawny artykuł założyciela Ethereum, Vitalika Buterin wskazuje jednak, że nowy protokół zwany ZK-STARK został skonstruowany w celu zapewnienia w pełni bezpiecznych i w pełni anonimowych transakcji uwzględniając odporność na obliczenia kwantowe.

Wraz ze wzrostem wolumenu transakcji, wzrostem prędkości transakcji i coraz częstszymi przypadkami wykorzystania technologii Ethereum w nadchodzących miesiącach wartość Etheru może zdecydowanie wzrosnąć.

• USA próbuje udowodnić, że Bitcoin nie ma powiązań z darknetem:

Sekretarz Departamentu Skarbu USA, Steven Mnuchin ogłosił, że jego departament prowadzi śledztwo mające na celu zapewnienie, że Bitcoin nie jest wykorzystywany do celów niezgodnych z prawem. Podczas wywiadu dla Yahoo Finance na początku listopada 2017 r. sekretarz stwierdził, że powinno to zostać sprawdzone bardzo dokładnie, aby mieć pewność, że darknet – ciemna strona internetu – nie jest finansowany za pomocą Bitcoina:

Chcemy więc upewnić się, że nie istnieje ciemna strona internetu finansowana przy użyciu Bitcoina i to jest coś, co interesuje nas na ten moment.

Wcześniej Departament Skarbu ogłosił plan oceny praktyk w zakresie walut cyfrowych Amerykańskiej Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN). W tym samym komunikacie agencja stwierdziła, że kontrola jest powiązana ze strategią FinCEN dotyczącą przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu za pomocą kryptowalut:

Planujemy ustalić w jaki sposób FinCEN identyfikuje, priorytetyzuje i zwalcza ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu za pomocą walut cyfrowych.

Tymczasem Mnuchin w wywiadzie stwierdził, że kwestie związane z użyciem Bitcoin są omawiane z międzynarodowymi odpowiednikami Departamentu Skarbu USA. Ponadto stwierdził, że firmy pozwalające na handel Bitcoinem powinni spełniać wymagania know-your-customer (KYC) i Bank Secrecy Act (BSA). Wymagania te mają na celu zapobieganie lub przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i oszustwom na terenie Stanów Zjednoczonych.

• Zróżnicowanie na giełdzie:

Ostatnie 24 godziny na giełdzie były pełne emocje. BitcoinCash zaliczył wzrost o 50,3%, a jego wolumen przewyższył wolumen Bitcoina o 3,5 mln dolarów. Bitcoin zaliczył spadek o 5,7%, a cena innych wielkich walut takich jak Ethereum i Litecoin wzrosła kolejno o 1,1% i 2,0%. Kapitalizacja wyniosła 199,9 mld dolarów co oznacza przyrost kapitału o 1,7 mld.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button