News

#119 Aktualności z dn. 15.11.2017

Z środowych wydarzeń: Ukraina zwalnia kryptowaluty z podatków; Korea Południowa celem ataków hakerskich; Singapur zachęca do studiowania kryptospace; Wielka Brytania ostrzega przed kryptowalutami; Ponad 7.000 dolarów za Bitcoina.

 Ukraina zwalnia kryptowaluty z podatków:

Ukraina konsekwentnie dąży do legalizacji Bitcoina w kraju. 30. października Nina Yuzhanina, przewodnicząca Komisji ds. Podatków i Polityki Celnej, przedłożyła projekt ustawy zmieniającej kody podatkowe Ukrainy obejmujące kryptowaluty i ich pochodne.

Zgodnie z ustawą wszystkie dochody i zyski związane z walutami cyfrowymi będą zwolnione z opodatkowania, uwzględniając operacje kupna, sprzedaży, transakcji i wydobycia. W oparciu o notatkę dołączoną do projektu zwolnienie z podatku ma na celu stworzenie skutecznego mechanizmu stymulującego rynek walut cyfrowych w kraju.

Projekt ustawy o zwolnieniach podatkowych, o którym mowa w ustawie nr 7246, to trzecia propozycja złożona w ukraińskim parlamencie, mająca na celu regulację używania kryptowalut. Pierwsza ustawa, której celem było ustanowienie wirtualnych walut, takich jak Bitcoin, własnością prywatną, która może być wymieniana na towary i usługi, została złożona na początku października. Następnie w połowie października został złożony drugi projekt zatytułowany „O stymulowaniu rynku kryptowalut i ich pochodnych na Ukrainie”. Projekt ten miał na celu uznanie walut cyfrowych za aktywa finansowe.

26. października Wysoka Rada Ekspertów Narodowego Banku Ukrainy (NBU) przeprowadziła spotkanie w tej sprawie. W komunikacie prasowym ogłoszonym tuż po nim czytamy:

Podczas zebrania zostały zatwierdzone zalecenia Wysokiej Rady Ekspertów dotyczące pilnej potrzeby określenia statusu prawnego kryptowalut na Ukrainie.

Takie zainteresowanie zwolnieniem transakcji kryptowalutowych z podatku dochodowego nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy ukraińscy prawodawcy przyznali się, że posiadają znaczną sumę Bitcoinów.

 Korea Południowa celem ataków hakerskich:

Korea Internet Security Agency (KISA) zaobserwowała wzmożoną aktywność hakerów. Głównym celem ataków stali się użytkownicy walut cyftowych, firmy powiązane z kryptowalutami i dostawcy usług. Na podstawie najnowszego raportu z połowy listopada 2017 r. KISA wykryła prawie 4. krotny, w porównaniu z danymi z 2016 r., wzrost liczby ataków. Pokazuje to, że hakerzy konsekwentnie starają się zakłócić funkcjonowanie firm, kradną pieniądze, a dodatkowo działają na szkodę walut cyfrowych.

Zgodnie z raportem KISA, od stycznia do września w Korei Południowej odnotowano 5 366 ataków ransomware, a w lipcu i sierpniu złośliwe oprogramowanie zostało odkryte w wielu wewnętrznych systemach komputerowych południowokoreańskich giełd Bitcoina. Agencja uważa, że zagrożenie będzie wzrastać, chyba że zostaną podjęte odpowiednie działania.

Za jedną z głównych przyczyn nasilania się tego typu zagrożeń uważa się konflikt z Koreą Północną. Obywatele i firmy z Korei Południowej powinni bardzo poważnie potraktować ten problem i współpracować z rządem, aby go rozwiązać.

 Singapur zachęca do studiowania kryptospace:

Wraz z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami coraz więcej organów regulacyjnych krytykuje projekty ICO i technologię Blockchain. Jednak dyrektor wykonawczy Monetary Authority of Singapore (MAS), Yao Loong Ng, przyjmuje odmienne stanowisko i zachęca organy regulacyjne na całym świecie do poszerzania ich wiedzy na temat kryptospace.

Ng podkreśla, że rozwój tej dziedziny może być dobrą lekcją dla organów regulacyjnych. W swoich komentarzach podczas panelu dyskusyjnego na konferencji Stowarzyszenia Rynków Kapitałowych Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), która odbyła się w Kuala Lumpur w Malezji na początku listopada 2017 r., stwierdził on, że czas wprowadzania na rynek ofert ICO jest znacznie krótszy niż czas wprowadzania ofert publicznych (IPO).

Jeśli proces pisania białej księgi dla projektu ICO i wdrożenie go na giełdę zajmuje kilka dni, to z pewnością jest to coś, od czego możemy się uczyć.

– dodaje.

MAS również ostrzega swoich obywateli. W sierpniu wydała komunikat przypominający inwestorom o podjęciu środków ostrożności w odniesieniu do potencjalnego ryzyka związanego z ICO i walutami cyfrowymi.

Wielka Brytania ostrzega przed kryptowalutami:

Brytyjski organ nadzoru, Financial Conduct Authority (FCA), wydał ostrzeżenie dotyczące inwestowania w kryptowalutowe kontrakty różnicy kursowej (CFD). Agencja stwierdziła, że kontrakty CFD oparte na walutach cyfrowych są inwestycjami wysokiego ryzyka. Do ryzykownych czynników należą niestabilność cen, dźwignia finansowa, koszty finansowania oraz przejrzystość cen. Agencja dodała, że inwestorzy powinni dokładnie sprawdzić, czy inwestowanie w kontrakty CFD im odpowiada. Dalej stwierdziła, że obecne zabezpieczenia prawne nie mogą chronić inwestorów ani rekompensować ich strat.

FCA wydała już kilka ostrzeżeń dotyczących inwestycji związanych z walutami cyfrowymi. W czerwcu 2017 r. Dyrektor ds. Strategii i Konkurencji, Chris Woolard ostrzegał, że w kontaktach opartych o kryptowaluty inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność. Natomiast we wrześniu brytyjski regulator ostrzegał, że również projekty ICO są inwestycjami bardzo ryzykownymi i poprosił potencjalnych uczestników o informowanie lub zgłaszanie wszelkich możliwych nadużyć, jakie zostaną napotkane w modelu finansowania opartym na kryptowalucie.

Na początku tego miesiąca również inne kraje, takie jak Niemcy, Stany Zjednoczone i Holandia, opublikowały ostrzeżenia dotyczące inwestowania w projekty ICO.

 Ponad 7.000 dolarów za Bitcoina:

Po spadkach Bitcoin znowu przebija barierę 7.000 dolarów, w przeciągu ostatnich 24 godzin osiąga wzrost o kolejne 9,8% i aktualnie jest wart 7.217 dolarów, co przekłada się na 25.890 złotych. Pozostałe waluty różnie. Największe z nich takie jak Ethereum czy Litecoin zaliczają niewielkie wzrosty kolejno o 0,6% i 1,9%. Dzisiejsza kapitalizacja wyniosła 218,5 mld dolarów, co oznacza wzrost o 9,5 mld.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitmarket.pl.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Zasada prosta: co mówią banki co mowi państwo trzeba robic odwrotnie oczywiście z głowa. Banki panikują bo ludzie wypłacają pieniążki !!!! Propaganda banków cały czas jest i bedzie. Trzymanie dużej ilości gotówki na kontach wiszę sie z ryzykiem ich utraty. Takie czasy 🙂 kryptowaluty góra!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button