#12 Aktualności z dn. 31.07.2017

fot. traderoom.pl

Z poniedziałkowych wydarzeń: Rosyjska giełda BTC-e zwróci środki użytkownikom; Kłopoty z giełdą Poloniex; Wartośc Bitcoin Cash po 1 sierpnia; Korea Południowa i Bitcoin Cash; Sytuacja w ekosystemie Bitcoina (…)

Rosyjska giełda BTC-e zwróci środki użytkownikom;

Kilka dni temu informowaliśmy o przejęciu Bitcoinów z rosyjskiej giełdy BTC-e. Dzisiaj pojawiło się oficjalne oświadczenie giełdy, które można znaleźć tutaj.

Okazuje się, że 25. lipca serwery giełdy zostały przejęte przez FBI. Sami administratorzy strony nie wiedzieli jeszcze wtedy dlaczego nie mają dostępu do hostingu i nie znali powodu zawieszenia usługi.  Z oświadczenia możemy dowiedzieć się, że dostęp do giełdy i środków, które były tam zgromadzone, zostaną przywrócone użytkownikom. Nawet w sytuacji, kiedy nie uda się przywrócić pełnej funkcjonalności serwisu, środki będą zwracane od 1. września. Jeżeli chodzi o przechowywane kryptowaluty na tej giełdzie, nie powinno być większych problemów ze zwrotem. Natomiast może pojawić się kłopot ze zweryfikowaniem użytkowników, którzy posiadali waluty fiat na giełdzie. Może to wymagać dodatkowej weryfikacji użytkowników, a sama procedura może znacznie wyciągnąć się w czasie. Administratorzy giełdy uspokajają jednak swoich użytkowników słowami:

Do wszystkich tych, którzy nas spisali na straty, przypominam, że nasza usługa zawsze działała w oparciu na zaufaniu i jesteśmy gotowi teraz to udowodnić. Wszystkie środki zostaną zwrócone!

Kłopoty z giełdą Poloniex;

W internecie pojawia się coraz więcej informacji od użytkowników giełdy Poloniex o utrudnionym dostępnie do ich środków. Tego typu sygnały zaczęły napływać po opublikowaniu wiadomości przez jednego z zaniepokojonych użytkowników giełdy, któremu zniknęło z konta 70 tys. dolarów. Po wystosowaniu wiadomości do działu obsługi o zaistniałej sytuacji, nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Zdecydował się zatem ostrzec pozostałych użytkowników, którzy również potwierdzają utrudnioną komunikację z giełdą. Czas oczekiwania na odpowiedź jest bardzo wydłużony lub odpowiedź nie pojawia się w ogóle. Środki zamrażane są bez podania konkretnej przyczyny, a 20. lipca portfele Litecoin zostały wyłączone bez wydania ostrzeżenia. Sprawą zainteresował się sam prezes i twórca Litecoina, prosząc giełdą Poloniex o wyjaśnienie sprawy i naprawienie zaistniałej sytuacji. Użytkownicy zastanawiają się czy giełda jest wypłacalna.

Wartość Bitcoin Cash po 1 sierpnia;

Na 1. sierpnia zaplanowane jest uruchomienie waluty Bitcoin Cash. Wielu entuzjastów twierdzi, że Bitcoin Cash (BCH) będzie dystrybuowane jako „darmowy pieniądz”. Pozostali gracze twierdzą, że Bitcoin Cash może zaniżyć wartość Bitcoina po podziale łańcucha bloków, porównując sytuację do tej, która miała miejsce z Ethereum i Ethereum Classic. W ramach proponowanego podziału każdy posiadacz Bitcoina ma prawo do udziału w tokenach Bitcoin Cash w proporcji 1:1. Na przykład, jeśli posiadacz Bitcoina ma 100 Bitcoinów, to otrzyma 100 żetonów Bitcoin Cash. Żetony BCH można następnie sprzedać i wymienić na Bitcoina lub waluty typu fiat, czyli dolary, euro, złotówki. Aby lepiej zrozumieć ten scenariusz; jeśli wartość Bitcoina wynosi 2.800 dolarów, a Bitcoin Cash ma wartość 400 dolarów, to w momencie oficjalnego podziału, wartość Bitcoina Cash można odjąć od ceny Bitcoina. Jest jednak mało prawdopodobne, że cena Bitcoina spadnie w tym dniu do 2.400 dolarów. Oczekuje się, że faktyczne ceny obu walut będą bardzo niestabilne w ciągu pierwszych kilku dni po oficjalnym podziale.

Korea Południowa i Bitcoin Cash;

Yapizon, giełda kryptowalut z Korei Południowej, ogłosiła pod koniec lipca, że rozpoczęła handel tokenami Bitcoin Cash (BCH). Ten ruch jest postrzegany jako część strategii firmy mającej na celu zwiększenie jej znaczenia na rynku. Oprócz Yapizon, giełda, która ogłosiła przyjęcie BCH w niedalekiej przyszłości to Bithumb i Coinone. Oczekuje się, że zmiany te przyczynią się do zwiększenia  obrotu Bitcoin Cash w pierwszych dniach handlu. Niektórzy klienci zamierzają jak najszybciej sprzedać swoje Bitcoin Cash w pierwszych dniach. Inni chcą dokupić więcej żetonów. Te  scenariusze stwarzają bardzo interesującą sytuację na rynku. Reputacja firmy Yapizon jako poważnej i znaczącej platformy handlowej jest jednak nieco wzburzona, z powodu poważnego włamania z kwietnia, w którym skradziono 3826 Bitcoinów. Ten incydent sprawia, że Yapizon może okazać się jednak mało zachęcającą platformą, na której inwestorzy chcieliby przez dłuższy czas przechowywać swoje fundusze. Zwolennicy lub użytkownicy Bitcoin Cash nadal jednak chętnie poszukują giełdy, na której będą mogli handlować tą walutą.

Sytuacja w ekosystemie Bitcoina;

Od szeroko oczekiwanej zmiany w Bitcoinie dzielą nas już zaledwie godziny. Wielu ludzi spodziewało się paniki przed nadejściem daty 1. sierpnia. Natomiast wszystko wydaje się pozostawać w niewzruszonym spokoju, co znajduje odzwierciedlenie w cenie Bitcoina. Po spadku do poziomu 1800 dolarów w połowie lipca, cena znów wzrosła do 2700 dolarów. Prezes firmy Never Stop Marketing, Jeremy Epstein uważa, że ​​obecne zachowanie rynku jest wynikiem rosnącego zaufania ludzi do technologii jako zjawiska długoterminowego.

Myślę, że obecnie względnie stabilny rynek jest faktem, że coraz więcej osób czuje się dobrze z ideą Bitcoina w perspektywie długoterminowej. Zdają sobie sprawę, że jest to krótkotrwałe zakłócenie i jest to cecha, a nie błąd, sposób działania systemu…

Tempo wzrostu świadomości całego ekosystemu Bitcoina – szczególnie w 2017 roku – jest wynikiem zrozumienia technologii przez użytkowników, w zakresie zastosowania, koncepcji jak i zachowania się całego rynku. Z rosnącym poziomem świadomości i zrozumienia, które staje się coraz bardziej powszechne, można bezpiecznie założyć, że w dłuższej perspektywie Bitcoin będzie stanowić istotną część ludzkiej egzystencji.

Bitcoin wzmacnia się na giełdach;

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi 90,2 mld dolarów. Bitcoina stanowi 51,2% całego rynku – dominacja zwiększyła się o kilka procent w ostatnich dniach. Kurs Bitcoina wzrósł względem dnia wczorajszego o 1,4%. Pozostałe kryptowaluty również notują wzrosty na podobnym poziomie. Największym zainteresowaniem cieszy się Litecoin, który wzrósł na wartości o 5,7%. Może to być spowodowane tym, że giełdy zawiesiły portfele Bitcoinowe na czas wprowadzania aktualizacji Segwit w najbliższych dniach, a Litecoin jest jest kryptowalutą, która przypomina Bitcoina w swojej budowie, natomiast jest kilka razy szybsza, więc może okazać się bardzo skutecznym narzędziem do przesyłu pieniądza w najbliższych dniach.

źródła: bitcoin.pl, cryptonews.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz