#13 Aktualności z dn. 01.08.2017

fot. cointelegraph.com

Z wtorkowych wydarzeń: Podział Bitcoina rozpoczęty; Dofinansowanie dla brytyjskich firm wykorzystujących blockchain; Blockchain na rozwiązanie problemów dużych firm; Święto altów. 

• Podział Bitcoina rozpoczęty:

Dziś od godz. 14:20 polskiego czasu, byliśmy świadkami pierwszego w historii rozdzielenia Bitcoina na dwie części. Podział łańcucha przebiegał bez zakłóceń i Bitcoin Cash – tak nazwano bitcoinowy odłam – trafia na portfele posiadaczy „starego” Bitcoina. Wiele firm i giełd postanowiło sprawiedliwie rozdać „nową” walutę każdemu takiemu użytkownikowi. Większość użytkowników twierdzi, że Bitcoin Cash stanie się ostatecznie niewiele znaczącym altcoinem.

Niektórzy, podobnie jak Roger Ver – jeden z większych znanych inwestorów i promotorów Bitcoina – zasugerowali, że chętnie dzielą się setkami tysięcy Bitcoinów, sprzedając je w celu zakupu dodatkowej gotówki na zakup Bitcoinów po niższej cenie. Ver odniósł się też do Bitcoin Cash:

Jeśli jego będzie zbliżona do zera, wszyscy właściciele Bitcoin będą posiadać odpowiednią ilość bezwartościowego altcoina.

Duże zlecenia sprzedaży mogą powodować znaczne zakłócenia na rynku, co już mogliśmy zaobserwować, natomiast wahania nie były jeszcze tak duże, do jakich w świecie kryptowalut jesteśmy przyzwyczajeni.

• Dofinansowanie dla brytyjskich firm wykorzystujących blockchain:

Innovate UK – agencja rządowa z Wielkiej Brytanii postanowiła w dalszym ciągu wspierać firmy chcące wykorzystywać technologię blockchain. M.in. w kwietniu 2016 roku, firma Tramonex otrzymała od Agencji dotację w wysokości 248 tyś. funtów, a pięć miesięcy później przeprowadzono konkurs, w wyniku którego, rozdano wygrywającym firmom do nawet 15 mln funtów na badania i rozwój projektów. Szef Innovate UK, napisał na Twitterze:

Projekty dotyczące medycyny, które będziemy finansować to między innymi: nowe rozwiązania dotyczące opieki zdrowotnej, sztuczna inteligencja, nauka obsługi komputera i technologii blockchain.

• Blockchain na rozwiązanie problemów dużych firm:

Ponad 50% korporacji na świecie wg brytyjskiej firmy badawczej Juniper Research, jest zainteresowanych wprowadzeniem blockchainu lub już się tym zajmują. Uruchomienie tej technologii ma spowodować redukcję personelu i obniżenie kosztów.

Dla firm z branży Blockchain może być dobrą informacją, ponieważ wskazuje na wysoki poziom zapotrzebowania w obszarze przedsiębiorstw, które coraz lepiej rozumieją tą technologię.

– twierdzi jeden z ekspertów cyfryzacji, zaznaczając, że z takich możliwości skorzystają nie tylko firmy finansowe.

• Niewielka kara dla górnika z urzędu:

Przez niespełna miesiąc Vladimir Ilyayev korzystał w pracy z możliwości wydobywania kryptowalut za pomocą firmowego komputera w Wydziale Edukacji Miasta. Skorzystał z oprogramowania górniczego, który pozwalał na codzienne kopanie od 18:00 do 6:00 rano. Długo toczyło się postępowanie wobec zatrudnionego i ostatecznie został pozbawiony czterech dni płatnego urlopu o równowartości 611. dolarów. Jako oficjalny powód, podano wykorzystanie czasu i zasobów miasta do osobistego zysku finansowego.

• Święto altów:

Jak już pisaliśmy wyżej, Bitcoin w dniu historycznych zmian, doświadczył niewielkiej korekty. Pozostałe kryptowaluty natomiast, wyraźnie zwiększyły swoją wartość w stosunku do ostatnich dni. Sam Ethereum wzrósł o ponad 11%, natomiast „świeżak” Bitcoin Cash zaliczył ponad 20%-owy skok. Najbliższe dni, podczas których „świeżakiem” będzie można handlować na większej ilości giełd, okaże się czy dzisiejszy skok był tylko jednorazowym epizodem.  Kapitalizacja całego rynku nie uległa diametralnej zmianie i wynosi na ten moment 91 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl, comparic.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz