News

#132 Aktualności z dn. 28.11.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Podsumowanie stanowisk Banków Centralnych wobec kryptowalut; Bitcoin podbija Japonię; Japońska giełda w USA; Bitcoin robi to, do czego został stworzony; Bitcoin pokonuje barierę 10.000. dolarów.

• Podsumowanie stanowisk Banków Centralnych wobec kryptowalut:

Banki Centralne na całym świecie od zawsze miały ogromny monopol na najważniejsze zasoby, pieniądze. Ustaliły swoje zasady i ukształtowały swoją pozycję na rynku, więc w momencie, w którym pojawiła się waluta rzucająca im wyzwanie, żaden z nich nie jest pewien, jak sobie z tym poradzić. Ugruntowanie pozycji Bitcoina sprawia, że wiele z tych banków musi określić swój stosunek do niego, a niektóre z nich próbują stworzyć własny jego odpowiednik.

Ameryka ma problem, ponieważ waluty cyfrowe dają transakcją o wiele więcej anonimowości niż tradycyjne metody płatności. Banki Centralne są zatem nieco zaniepokojone kwestiami prywatności, które przynoszą kryptowaluty. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański Bank Centralny nie podchodził zbyt entuzjastycznie do całej sprawy, ponieważ miał już problemy z unikaniem płacenia podatków przez obywateli. Jerome Powell, członek zarządu Rezerwy Federalnej powiedział:

Istnieją istotne wyzwania dla kryptowaluty Banku Centralnego, ale problem dotyczy prywatności. Być może odpowiedzią są rozwiązania z sektora prywatnego.

Europa, która przeżyła holenderską tulipomanie, jest zdania, że Bitcoin to tylko jedna wielka bańka w kształcie tulipana. Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego, Vitor Constancio powiedział:

Bitcoin jest rodzajem tulipana. To instrument spekulacji (…) ale na pewno nie waluta i nie uważamy go za zagrożenie dla polityki Banku Centralnego.

Chiny są jednym z nielicznych liczących się gospodaczo krajów, które w odniesieniu do walut cyfrowych przyjmują twarde stanowisko. Nie były one zbytnio zainteresowane Bitcoinem i postanowiły spróbować usunąć go ze swojego systemu. Bank Centralny Chin próbowuje zbudować własną walutę cyfrową, aby zatrzymać pieniądze w swoich rękach. Yao Qian, który kieruje badaniami w Chińskim Banku Ludowym, powiedział:

Rozwój gospodarki cyfrowej wymaga elektronicznej waluty emitowanej przez Bank Centralny bardziej niż kiedykolwiek. Ważne jest, aby przyspieszyć badania nad nią i jej wydawanie.

W Indiach największą obawą jest to, że waluty cyfrowe dają możliwości prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, co powoduje, że Bank Centralny Indii wycofał się z jakichkolwiek transakcji Bitcoinem, a nawet pomysłu o stworzeniu własnego odpowiednika. Jednakże, jeśli chodzi o korzystanie z coinów, kraj ten nie jest rygorystyczny dla obywateli.

W Wielkiej Brytanii natomiast kryptowaluty nigdy nie były na nagłówkach gazet. Mimo to kraj ten ma do nich bardzo pozytywne podejście. Bank Centralny z jego gubernatorem, Markiem Carney, na czele, uznali waluty cyfrowe jako rewolucję finansową.

Co kraj to obyczaj. Pewne jest to, że waluty cyfrowe zmuszają instytucje państwowe do rozważań na ich temat i chyba tak już pozostanie.

Bitcoin podbija Japonię:

Wiele wydarzeń popycha Bitcoina do bicia kolejnych rekordów cenowych. Spowodowały one pokonanie kolejnej bariery psychologicznej w Japonii, gdzie wartość 1. BTC przekroczyła 1.000.000 jenów. Jak wiadomo cena Bitcoina stale rośnie od jesieni 2016 roku, ale kwietniowa wiadomość, że Japonia oficjalnie uznała go za legalną walutę z pewnością pomogła mu w zyskiwaniu na wartości. Dodatkowo, zwolnienie z 8%. podatku konsumpcyjnego zwiększyło chęć obywateli Japonii do posiadania własnych środków w tej walucie.

Wzrost ceny Bitcoina został przypisany coraz powszechniejszej adopcji i dalszej integracji z głównymi rynkami finansowymi. W Japonii nadal pojawiają się dobre wieści, duże konglomeraty angażują się w niego, a obroty na giełdach kryptowalut rosną, również z powodu napływu kapitału od inwestorów z Chin, którzy chętnie korzystają z japońskich rynków. W rzeczywistości chiński zakaz dotyczący giełd kryptowalut pchnął Japonię do czołówki światowych rynkóww tej dziedzinie. Od września do teraz większość transakcji w Bitcoinach jest denominowana w jenach japońskich. Aktualnie jen odpowiedzialny jest za 59,6% wszystkich tego typu transakcji.

To, co dzieje się na rynkach japońskich, ma potężne skutki na całą globalną gospodarkę Bitcoina. Dalszy wzrost kursu w Japonii, gdzie wartość BTC wynosi aktualnie 1.084.000 jenów, z pewnością sprzyja przebiciu ceny 10.000. dolarów na zachodzie.

• Japońska giełda w USA:

Japońska giełda bitFlyer została oficjalnie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych po otrzymaniu zgody od organów regulacyjnych, takich jak Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS).

Ogłoszono dziś, że doszło do wymiany pomiędzy pierwszymi 2.000. użytkowników. Oficjalny start nastąpił kilka miesięcy po tym, jak bitFlyer po raz pierwszy ujawnił swój zamiar otwarcia swoich drzwi w USA. W tym czasie startup powiedział, że uzyskał pozwolenie na działanie w 34. stanach. W ramach dzisiejszej premiery, bitFlyer ujawnił, że uzyskał licencję BitLicense od organów nadzoru w Nowym Jorku. Sformułowane w 2015 r. Ramy BitLicense stanowiły wczesny wysiłek nadzorowania firm opartych na kryptowalutach w USA. Prezes Yuzo Kano powiedział w oświadczeniu:

BitFlyer jest dumny, że otrzymał licencję BitLicense na prowadzenie działalności w stanie Nowy Jork. Jest to ukłon w stronę zatwierdzenia przez jeden z najbardziej wpływowych państwowych regulatorów usług finansowych.

Chociaż giełda początkowo dopuszcza tylko transakcje Bitcoinami, bitFlyer wskazał, że zamierza dodać obsługę dodatkowych kryptowalut w najbliższym czasie.

• Bitcoin robi to, do czego został stworzony:

Bitcoin kontynuuje swój fenomenalny wzrost na rynkach finansowych. Niedawno przekroczył on cenę 8.000. dolaórw, a dziś na niektórych giełdach kryptowaluta ta osiągneła wartość ponad 10.000 dolarów. Utrzymujący się wzrot tej najpopularniejszej kryptowaluty pogłębia zarówno rozrost wirtualnych rynków walutowych, jak i coraz szersze grono inwestorów. Pokazuje to, że Bitcoin powoli, ale pewnie realizuje wizje swoich stwórców. Kryptowaluta ta według ich założeń miała zostać ogólnodostępną alternatywą płatniczą i inwestycyjną.

• Bitcoin pokonuje barierę 10.000. dolarów:

Wzrost ceny Bitcoina o kolejne 4,3% przez ostatnią dobę oznacza, że aktualnie jego cena, według coinmarketcup.com, wynosi 10.057,3 dolarów. Ostatnie 24 godziny nie były tak hojne dla Ethereum, którego wartość spada o 0,8%.  Bitcoin Cash traci dziś 5%, a Litecoin zyskuje 3,8%. Duży wzrost wykazuje Ripple – 11,7% oraz IOTA – 30%. Ethereum Classic kontynuuje wzrost swojej wartości, dziś o kolejne 29,1%. Kapitalizacja rynkowa wynosi aktualnie 311 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12,1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button