News

#134 Aktualności z dn. 30.11.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Giełda Coinbase prześwietlana przez rząd USA; Stosunek rządu tureckiego do Bitcoina; Firma audytorska przyjmuje kryptowaluty; Słynny ekonomista chce zakazu Bitcoina; Odpływ kapitału z rynku.

• Giełda Coinbase prześwietlana przez rząd USA:

Coinbase, poprzez nakaz sądowy, był zmuszony przekazać rządowi szczegóły transakcji blisko 15.000 klientów. W podsumowaniu sprawy trwającej rok – prawnej walki USA z Internal Revenue Service (IRS) – oficer łączności David Farmer potwierdził wcześniejsze sugestie, że tylko trzy procent pierwotnych żądań danych zostanie przesłanych do prawodawców.

Kwestia ta koncentruje się na podejrzeniach IRS, że posiadacze Bitcoina dokonujący transakcji za pośrednictwem Coinbase nie płacą odpowiednich podatków od zysków. Po tym, jak Coinbase zignorował prośbę o sprawdzenie każdej transakcji dokonanej przez spółkę w latach 2013-2015, sąd wezwał w końcu do udostępnienia informacji.

…Podczas gdy dzisiejszy wynik nie jest pełnym zwycięstwem, na który liczyliśmy, jednak jest to znaczące i bezprecedensowe zwycięstwo dla branży i setek tysięcy klientów, którzy byliby niesprawiedliwie ukierunkowani, gdyby nie nasze działania.

Farmer powiedział, dodając, że „przegląda” Coinbase, aby sprawdzić wszystkie transakcje o wartości 20.000 dolarów lub większe.

Rezultaty zapewniają krótkie wytchnienie dla Coinbase, ponieważ jej infrastruktura ponownie odczuwa napięcie wynikające z niestabilności cen Bitcoin.

Ponieważ w ciągu ostatnich ostatnich 48. godzin kursy mocno się wahały, giełda wyłączyła serwery, ponieważ nie poradziły sobie z popytem. Podobne wydarzenia miały już miejsce w tym roku, kiedy setki tysięcy nowych użytkowników otworzyło portfele w przeciągu zaledwie kilku tygodni.

• Stosunek rządu tureckiego do Bitcoina:

Turcja twierdził, że ​​Bitcoin jest w rzeczywistości „niezgodny” z islamem, ponieważ rząd nie jest w stanie go kontrolować. W oświadczeniu ze spotkania Państwowej Dyrekcji Wyznań Religijnych (Diyanet), prawodawcy stwierdzili, że „spekulatywny” charakter Bitcoina oznaczał, że kupowanie i sprzedawanie go było nieodpowiednie dla muzułmanów.

Kupowanie i sprzedawanie wirtualnych walut nie jest obecnie zgodne z religią, ponieważ ich wycena jest otwarta na spekulacje. Mogą być łatwo wykorzystane w nielegalnych działaniach, takich jak pranie pieniędzy, i nie podlegają kontroli i nadzorowi państwa.

– Euronews tłumaczy oświadczenie opublikowane przez lokalny serwis informacyjny Enson Haber.

Diyanet wydał wytyczne na 24. listopada, kilka dni przed dużymi wzrostami Bitcoina, kiedy wirtualna waluta osiągnęła wartość 11.000 dolarów, a następnie spadła o 15 procent.

BTCTurk, giełda kryptowalut, która tymczasowo zamknęła działalność w 2016 r., nie znalazła partnera bankowego po tym, jak lokalne instytucje wypowiedziały swoje konta bez ostrzeżenia. Jeśli chodzi o spekulację, inwestorzy mogą jeszcze skorzystać na fatalnych wynikach liry, tracąc połowę swojej wartości względem dolara amerykańskiego od 2013 roku. Diyanet dodał, że te same zasady „nieprzydatności” w szczególności dotyczyły Ethereum.

• Firma audytorska przyjmuje kryptowaluty:

Firma audytorska i księgowa PwC, zaakceptowała możliwość płatności w kryptowalutach. Według raportu The Wall Street Journal, biuro firmy w Hongkongu poinformowało, że wprowadziło płatność w związku ze współpracą z lokalnymi firmami zajmującymi się kryptowalutami i technologią Blockchain.

Pierwsza transakcja podobno została wykonana przy użyciu Bitcoina w zamian za usługi doradcze. Sytuację skomentował przewodniczący PwC Asia-Pacific, Raymund Chao:

Oznacza to, że Bitcoiny i inne uznane kryptowaluty, rozwijają się bardzo dobrze i będą akceptowalne w większej ilości miejsc jako formy rozliczeń.

PwC ma stosunkowo długą historię w branży kryptowalut i Blockchain, gdyż sięga ona 2014 roku. Firma pomaga w użyteczności innowacji w wielu branżach i zajęła się prowadzeniem badań, oferując również własne usługi doradcze w zakresie technologii.

• Słynny ekonomista chce zakazu Bitcoina:

W oświadczeniu, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla, Joseph Stiglitz, powiedział że kryptowaluty takie jak Bitcoin powinny zostać zakazane. Jego komentarz opiera się na analizie mówiącej, że głównym powodem jego potencjału, jest możliwość obejścia prawa, co jest przeciwko agencjom rządowym.

Stwierdził też, że rynek kryptowalut będzie miał tendencję wzrostową, a następnie spadkową, pozostawiając wielu „rannych” inwestorów, a zatem powinien zostać zakazany. Dodał też, że nie służy on żadnej użytecznej społecznie funkcji.

Wygląda na to, że Stiglitz może również chcieć zakazać słynnych zasobów FANG – Facebook, Apple, Netflix i Google, które w tym samym dniu, co niedawny spadek cen Bitcoina, spotkały się z dużo większymi stratami. Podczas gdy Bitcoin stracił około 3 miliardy dolarów w kapitale rynkowym, akcje FANG straciły 60 miliardów dolarów – dwadzieścia razy więcej. Idąc zatem tropem myślenia Stiglitza, jeśli ochrona konsumentów jest głównym celem, akcje FANG są o wiele większym ryzykiem i zasługują na zakaz.

Niezależnie od opinii ekonomistów, sama natura Bitcoina może uniemożliwić jego banowanie. Zamiast tego, rządy muszą po prostu uporać się z kryptowalutą, regulując jej handel w rozsądny i racjonalny sposób. Skomentował to Kain Warwick, założyciel Havvena:

Na szczęście nie ma znaczenia, czy ktoś uważa, że ​​Bitcoin powinien zostać zbanowany, ponieważ jednym z jego najmocniejszych punktów jest to, że w praktyce nie można go zbanować.

• Odpływ kapitału z rynku:

W ostatnich 24. godzinach z rynku kryptowalut odpłynęło 69 mld dolarów, co stanowiło 20% całości. Należy jednak zwrócić uwagę, że w przeciągu ostatnich dwóch tygodni rynek był wyceniany na 210 mld dolarów i powiększył się o kolejne 100 mld, także w perspektywie ostatniego miesiąca można powiedzieć, że nabrał dużego rozpędu. W tej chwili doświadczamy korekt poszczególnych wartości walut. Cena Bitcoina spadła o 13,5%, Ethereum 17%, Bitcoin Cash 22,5%, Ripple 16,2%. Bardzo podobnie zachowują się pozostałe waluty. Z punktu widzenia inwestycyjnego, może być to dobry moment na nabycie walut w okazyjnych cenach.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, wallstreetjournal, bloomberg.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button