News

#137 Aktualności z dn. 03.12.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Długoterminowe prognozy dla Ethereum; Korea Południowa idzie śladem Japonii; Bitcoin dogania światowych gigantów; Rynek kryptowalutowy dalej rośnie.

• Długoterminowe prognozy dla Ethereum:

Podczas konferencji Blockchain, która odbywała się w Taipei, twórca Ethereum, Vitalik Buterin, przedstawił długoterminowy plan rozwoju Ethereum.

Według Buterina większość podstawowych problemów sieci Ethereum Blockchain należą do następujących kategorii: skalowalność, inteligentne bezpieczeństwo umów, protokół konsensusu i prywatność. Kilka aktualizacji sieci, w tym najnowsza – Byzantium – dostarczyła rozwiązania w czterech głównych obszarach. Ale, jak zauważył Buterin podczas wywiadu z południowokoreański mediami, może to zająć co najmniej dwa do pięciu lat, aby naprawdę rozwiązać skalowalność w sieci Ethereum. Buterin powiedział:

Powiedziałbym od dwóch do pięciu, z pierwszymi prototypami w ciągu jednego roku. Różne rozwiązania skalujące, w tym sharding, plazma i różne systemy kanałów państwowych, takie jak Raiden i Perun, są już dość dobrze przemyślane, a rozwój jest już rozpoczęty. Raiden zadziała najwczesniej, a jego wersja deweloperska jest już dostępna.

Jeśli chodzi o skalowalność, Ethereum Foundation i społeczność programistów open source w Ethereum poczynili znaczące postępy w związku z planowanym wprowadzeniem na rynek sieci testowej Casper oraz Plasma. Casper to długoterminowe rozwiązanie skalujące, które wykorzystuje protokół konsensusu hybrydowego proof-of-work (PoW) i proof-of-stake (PoS) do sieci Ethereum. Obecnie, podobnie jak Bitcoin, sieć Ethereum opiera się wyłącznie na protokole konsensusowym PoW, aby utrzymać sieć i weryfikować transakcje.

Christian Reitwiessner i zespół prowadzący wdrożenia Ethereum Solidity i Ethereum C ++, wyjaśnił w niedawnym artykule, jakie rozwiązania daje PoS i dlaczego jest niezbędne do wyeliminowania obciążenia użytkowników, węzłów i zależności od górników. Reitwiessner napisał:

Skalowalność nie wynika z faktu, że łańcuchy blokujące są zwolnione z obciążenia, tworząc dużą liczbę mniejszych łańcuchów i przenosząc tam transakcje. Skalowalność uzyskuje się tylko wtedy, gdy użytkownik nie musi weryfikować każdej pojedynczej transakcji wysyłanej do systemu.

Strukturalnie Ethereum różni się od Bitcoina, ponieważ działa jako platforma dla aplikacji zdecentralizowanych (dapps). W związku z tym Ethereum potrzebuje szybko skalowalnej sieci, która może obsługiwać dappy z milionami użytkowników za pośrednictwem rozwiązań PoS, takich jak Plasma. Aby poprawić środki ochrony prywatności w sieci Ethereum, programiści Ethereum zintegrowali Zk-SNARKs z Zcash, aby potencjalnie rozliczyć anonimowe i prywatne transakcje.

JP Vergne, profesor z Ivey Business School, zauważył w badaniu, że aktywność deweloperów jest najdokładniejszym predyktorem ceny kryptowaluty. Vergne powiedział:

Stwierdziliśmy, że najlepszym predyktorem kursu wymiany kryptowaluty jest aktywność deweloperska wokół niego.

Ethereum jest jedyną publiczną siecią Blockchain i kryptowalutą na rynku, która zbliża się do Bitcoina pod względem działalności deweloperskiej i dlatego, biorąc pod uwagę wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, takich jak Casper, Plasma, Sharding i Zk-SNARKs na Ethereum, cena Ethereum prawdopodobnie doświadczy gwałtownego wzrostu w całym 2018. roku.

Mike Novogratz, legenda funduszu hedgingowego i miliarder, stwierdził, że pod koniec 2018. roku, cena wrośnie trzykrotnie.

• Korea Południowa idzie śladem Japonii:

Kim Dong-Yeon, zastępca premiera Korei Południowej i minister ds. Strategii i Finansów, ujawnił na początku tego tygodnia, że ​​rząd bada różne metody regulowania lokalnego rynku Bitcoina i odpowiedniego opodatkowania użytkowników kryptowalut.

Od początku tego roku południowokoreański rząd wprowadził lekkie ramy regulacyjne dla przedsiębiorstw i inwestorów w Bitcoina, które są strukturalnie podobne do polityk narzuconych przez japoński rząd i Japan Financial Service Agency (FSA). Obecnie giełdy kryptowalut i platformy transakcyjne mają swobodę działania w obu regionach, przy minimalnych ingerencjach i nadzorze ze strony rządu. W ramach ważnej inicjatywy mającej na celu wzrost japońskiego rynku kryptowalut, japoński rząd wyeliminował w lipcu 8-procentowy podatek konsumpcyjny od Bitcoina, mając na celu utrzymanie szybkiego tempa wzrostu japońskiego przemysłu bitcoinowego i rosnące zapotrzebowanie ze strony tradycyjnego sektora finansowego.

Jest prawdopodobne, że rząd Korei Południowej wdroży podobną politykę podatkową Bitcoina do polityki rządu japońskiego, biorąc pod uwagę, że większość ram regulacyjnych, zapewnionych przez władze finansowe Korei Południowej w 2017 r., skupiała się na zapewnieniu przedsiębiorstwom wolności i elastyczności, takich jak w Japonii.

Kilka agencji, społeczność Bitcoina i urzędników państwowych wyraziło swoje zaniepokojenie centralizacją handlu w Korei Południowej. Bithumb, wiodąca giełda kryptowalutowa w Korei Południowej, druga co do wielkości platforma handlowa kryptowalut za Bitfinex, odpowiada za prawie 70 procent transakcji Bitcoina w Korei Południowej.

Ministerstwo Strategii i Finansów Korei Południowej zbada potencjalne metody dystrybucji kryptowalut i wolumenów transakcji na szerszym spektrum platform do handlowania kryptowalutami na rynku. Ponadto, niektóre z największych i najbardziej wpływowych instytucji finansowych w kraju, takich jak Shinhan, drugi co do wielkości bank komercyjny Korei Południowej, już rozpoczął testowanie portfela Bitcoinowego i systemów skarbcowych, z długoterminową strategią zapewnienia bezpiecznej i ubezpieczonej platformy, za pomocą której użytkownicy Bitcoina mogą przechowywać środki. Shinhan podkreślił, że usługa przechowalni dla użytkowników kryptowaluty, zwłaszcza dużych firm inwestycyjnych i inwestorów instytucjonalnych, jest niezbędna, biorąc pod uwagę, że Bithumb został zhackowany dwukrotnie w tym roku.

Ważne jest jednak również rozważenie struktury sieci Bitcoina i jej zdecentralizowanego charakteru. Ponieważ sieć kryptowaluty funkcjonuje w protokole peer-to-peer, najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie Bitcoina jest nieizolacyjna platforma portfela, w której użytkownik uzyskuje pełną kontrolę nad kluczami i funduszami prywatnymi.

Ogólnie rzecz biorąc, jest wysoce optymistyczne, że południowokoreański rząd zaczął uznawać szybki wzrost Bitcoina i opracował szereg rozwiązań w celu ujednolicenia południowokoreańskiego przemysłu kryptograficznego.

• Bitcoin dogania światowych gigantów:

Bitcoin przekroczył wartość rynkową General Electric o 30 miliardów dolarów, który był kiedyś największą firmą na świecie.

GE, z rocznym przychodem wynoszącym 123 miliardy dolarów i z 295.000 pracowników na całym świecie, nadal pozostaje wiodącym konglomeratem amerykańskim. W lipcu 2016 r. wycena rynkowa GE nieznacznie przekroczyła 300 mld dolarów, zbliżając się do pułapu rynkowego innych dużych firm, takich jak JPMorgan. Ale od 2015 roku GE zmaga się z dalszym wzrostem, ponieważ jego wartość rynkowa spadła o prawie 50 procent. Tymczasem od 2015 r. wartość rynkowa Bitcoina wzrosła z 2,5 mld USD do 185 mld USD, czyli 74 razy.

Będąc zasobem wartości i cyfrową walutą, rynkową wycenę Bitcoina należy raczej porównać z innymi aktywami, zapasami wartości i walutami, takimi jak złoto i waluty rezerwowe. Ważne jest jednak uznanie szybkiego tempa wzrostu Bitcoina w porównaniu do firm z wiodących branż, ponieważ transformacja, którą Bitcoin przyniósł w branży finansowej, miała ogromny wpływ.

W tym roku Bitcoin przewyższył również wiodące waluty indeksu M1. A w tym tygodniu na przykład rynkowa wycena Bitcoina przekroczyła całkowitą podaż pieniądza brytyjskiego funta.

Wielu ekspertów i analityków, w tym legenda funduszu hedgingowego, Mike Novogratz, oświadczył, że cena Bitcoina może z łatwością osiągnąć 40.000 dolarów do końca 2018 r. Novogratz powiedział:

Bitcoin może osiągnąć wartość 40.000 dolarów na koniec 2018 roku. Może to się stać bardzo łatwo… nadchodzi wielka fala pieniędzy…

Gdy cena Bitcoina wejdzie w zakres 45.000 dolarów, a kapitalizacja kryptowaluty osiągnie 1 bilion dolarów, analitycy zaczną porównywać Bitcoina z konwencjonalnymi zasobami o bezpiecznej przystani, takimi jak złoto.

Obecnie cały rynek Bitcoina to około trzech procent wielomiliardowego rynku złota. Jeśli jednak Bitcoin będzie nadal zwiększał swoją wartość i osiągnie 40.000 dolarów do końca 2018 r., jak zauważył Novogratz, wkrótce będzie w stanie konkurować z rynkiem złota i innymi nośnikami wartości, takimi jak waluty rezerwowe.

• Rynek kryptowalutowy dalej rośnie:

23,2 mld dolarów – o tyle powiększył się rynek walut cyfrowych w przeciągu ostatnich 24. godzin. Na ten moment całkowita kapitalizacja wynosi 350,1 mld dolarów. To bardzo szybki i dynamiczny wzrost, a z tego co obserwujemy i słyszymy, największy kapitał ma dopiero napłynąć.

Dzisiaj na giełdach dominuje kolor zielony, poszczególne kryptowaluty notują duże i bardzo duże wzrosty. Spośród największych projektów, IOTA, zanotował wzrost na poziomie 38%, Bitcoin Cash 11,9%, Bitcoin Gold 11,2% oraz sam Bitcoin, którego wzrost ostatnio specjalnie nawet nie dziwi, odnotował kolejne 6,9%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button