#14 Aktualności z dn. 02.08.2017

fot. www.fxmag.pl

Z środowych wydarzeń: Użytkownicy darknetu na celowniku policji; Korea Południowa chce zmiany w ustawach dotyczących kryptowalut; Litecoin srebrem internetu; Afryka potrzebuje blockchain; Duże wzrosty na giełdach.

Użytkownicy darknetu na celowniku policji:

Darknet – ciemna strona internetu – miejsce, w którym można kupić broń i inne produkty z czarnej strefy, za jednym kliknięciem – tak samo jak robi się zakupy w zwykłym sklepie internetowym. Nie są one jednak dostępne w internecie, którym posługuje się większość zwykłych użytkowników, więc nie można wyszukać strony www w standardowych wyszukiwarkach. Jednak wejście w taki serwis nie wymaga specjalnej wiedzy informatycznej. Wystarczy zainstalować program, jak każdy inny, a w rzeczywistości jest on po prostu odpowiednio spreparowaną wersją Firefoxa.

Dwa największe rynki, czyli AlphaBay i Hansa zostały właśnie zlikwidowane przez organy ścigania. Po zamknięciu AlphaBay użytkownicy przenieśli się między innymi na Hansa. Okazało się, że Hansa od jakiegoś czasu należy do holenderskiej policji, która zbiera informacje o użytkownikach i wysyła te informacje do różnych organów ścigania na całym świecie. Holenderska policja przyznaje, że jest nawet rozbawiona tym, z jaką łatwością użytkownicy dokonujący nielegalnych zakupów wpadają w ich ręce.

Korea Południowa chce zmiany w ustawach dotyczących kryptowalut:

Propozycja zmian ma dotyczyć zdefiniowaniu firm zajmujących się cyfrowymi walutami i klasyfikacji różnych stron jako cyfrowe podmioty zajmujące się handlem walutami, oraz pośredników, emitentów i menedżerów. Propozycja została zgłoszona w tym tygodniu przez Parka Yong-Jin, przedstawiciela Partii Demokratycznej, która była w centrum niedawnych rozważań prawnych, a informację rozgłaszają lokalne media – Financial News i Seoul Economic Daily. Proponowane jest wprowadzenie depozytu w wysokości 450 tys. dolarów dla każdej firmy, która zajmuje się obrotem kryptowalut, w celu zabezpieczenia przed ewentualnymi atakami związanymi z cyberprzestępczością. Temat zmian w przepisach został poruszony już w listopadzie ubiegłego roku, jednak wymaga to więcej uwagi i czasu. Dlatego we wrześniu na Zgromadzeniu Narodowym, które odbywa się cyklicznie, ma zostać przedstawiony nowy projekt ustawy.

Litecoin srebrem internetu:

Prezes Litecoin Charlie Lee podzielił się opinią na temat Bitcoin Cash w CNBC. W wywiadzie Lee przedstawiał obawy i niepokój dotyczący Bitcoin Cash, który bardzo szybko rośnie na wartości jako alternatywna kryptowaluta. Zaznaczył, że bardziej popiera Bitcoina, którym posługiwaliśmy się przed Hard Forkiem, czyli podziałem na dwie różne kryptowaluty. W międzyczasie, wraz z pojawieniem się tak wielu kryptowalut, Lee pokazywał zalety Litecoina względem innych walut. Ma znacznie niższe opłaty za transakcje i większą szybkość transakcji, co jest lepsze dla codziennych, drobnych zakupów.

Jeśli banki chcą wysłać do siebie miliony dolarów, wtedy będą używać Bitcoina. Lub jeśli chcesz kupić dom, a nawet samochód, użyj Bitcoina. Ale jeśli chcesz kupić coś drobniejszego lub po prostu wydać trochę pieniędzy, wybierz coś takiego jak Litecoin.

Prezes Litecoina klasyfikował Bitcoina jako złoto cyfrowej waluty, a Litecoina jako srebro.

Bitcoin będzie zawsze główną kryptowalutą, o czym wszyscy wiedzą. Ale chcę, aby Litecoin był obok Bitcoina używany przez wszystkich codziennie.

Pomimo wciąż uważanego za „altcoina”, oprócz popularniejszego Bitcoina, Litecoin ostatnio uruchomia coraz większą liczbę bankomatów Litecoin, które pojawiły się w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Afryka potrzebuje blockchain:

Blockchain znajduje aplikację w każdym systemie, w którym dane są zarządzane, przechowywane lub przenoszone. Dlatego rozwiązywanie problemów rozwojowych w Afryce w najbliższym czasie wydaje się możliwe do zrealizowania. Aby osiągnąć rozwiązania dzięki tej technologii, należy jak najszybciej wprowadzić podstawowe zmiany, poprzez wprowadzenie i nabycie odpowiedniej wiedzy. Obecnie kontynent cierpi na brak odpowiedniego wykształcenia w kilku dziedzinach rozwoju. Nic dziwnego, że obywatele podróżują za granicę, aby szukać odpowiedniej edukacji, nawet w tradycyjnych dziedzinach. Brak właściwej edukacji jest odpowiedzialny za złe interpretowanie pojęć i innowacji. Dlatego widzimy takie organizacje, jak Cryptographic Development Initiative of Nigeria (CDIN), biorące odpowiedzialność za uczenie swoich uczestników poruszania się w przestrzeni kryptografii i promowanie świadomości w różnicach produktów, oraz rozpoznawanie elementów oszustwa.

Organizacja szczyci się także silną reprezentacją w różnych departamentach, w których rząd nigeryjski rozwija funkcjonalne środowisko walut cyfrowych i zdecentralizowaną technologię. W kolejnych etapach planowane jest uruchomienie Blockchain Cryptogene. Składająca się z ekspertów z całego kontynentu afrykańskiego firma, oświadcza, że jej misją jest dostarczanie rozwiązań opartych na platformie blockchain, szczególnie w krajach afrykańskich, które chcą uzyskać lepszą integrację i usprawnić rozwój. W marcu 2017 roku w Johannesburgu, w Republice Południowej Afryki odbyło się największe wydarzenie w temacie blockchain na kontynencie, w których uczestniczył Andreas Antonopoulos. Konferencja zgromadziła również wielu ekspertów krajowych i międzynarodowych, którzy dyskutowali nad wyzwaniami i możliwościami w zakresie innowacji, które mogą być wykorzystane w Afryce przy użyciu technologii blockchain.

Duże wzrosty na giełdach:

Szczególną popularnością i zainteresowaniem cieszy się dzisiaj Bitcoin Cash, a dokładniej posiadacze nowo powstałej kryptowaluty, którzy mogli realizować swoje zyski na poziomie 60% względem wczorajszej ceny. Bitcoin stanowi 44,3% całego rynku, a cena spadła o 3,5%. Kapitalizacja całego rynku wynosi 100,58 mld dolarów i rośnie. Taka sytuacja odzwierciedla duże zainteresowane wśród inwestorów.

żródła: cryptonews.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz