News

#142 Aktualności z dn. 08.12.2017

Z piątkowych wydarzeń: Infrastruktura Bitcoina przeciążona; Korea Południowa rozważa zakazanie giełd kryptowalut; Współzałożyciel AngelList twierdzi, że Bitcoin NIE jest bańką finansową; Wartość rynkowa Bitcoina przewyższyła wartość VISA; Liczne wzrosty na giełdach.

• Infrastruktura Bitcoina przeciążona:

Z wielu źródeł wynika, że wzrost cen Bitcoina powiązany z ogromnym wzrostem popytu skutecznie sparaliżował giełdy. Coinbase boryka się z ogromnym spowolnieniem, a LocalBitcoins przestał akceptować nowe rejestracje. Najwyższa cena Bitcoina wyniosła ponad 18.000 dolarów, i mimo tego, że aktualnie jest niższa, zainteresowanie nią ciągle rośnie. Pokazuje to np. fakt, że ostatnio aplikacja Coinbase została oznaczona jako najpopularniejsza aplikacja w sklepie iTunes.

Popyt na usługi giełd kryptowalut przeciąża ich systemy, a świadczone przez nie usługi znacznie zwalniają. Tak wielu użytkowników spotkało się z tymi trudnością, że niniejszym tematem zainteresowały się nawet tradycyjne media, a na Twitterze pojawiło się mnóstwo screenów z błędami strony.

Nie tylko giełdy doświadczyły problemów związanych z ogromnym zainteresowaniem. Sieć Bitcoina jest przeciążona, transakcje bardzo powolne, a użytkownicy sfrustrowani. Jest to powiązane z najwyższym obrotem tą walutą w historii. W pewnym momencie zawieszonych było prawie 300.000 transakcji. Fundacja Litecoin szybko to wykryła, puentując na swoim Twitterze:

Obecnie Bitcoin ma 223.000 niepotwierdzonych transakcji… Używajcie Litecoina!

Wraz ze wzrostem adaptacji Bitcoina wrasta zapotrzebowanie na skalowalność. Jednak jest to także wyraźny sygnał, że technologia Blockchain i kryptowaluty coraz mocniej przenikają do głównego nurtu, a co za tym idzie, ich cena również rośnie. Dominik Schiener, współzałożyciel IOTA powiedział:

Fakt, że po latach rozwoju i inwestycji w infrastrukturę giełdy wciąż zmagają się z problemami skalowalności wyraźnie wskazuje, że popyt na kryptowaluty rośnie wykładniczo i nieprzewidywalnie. Jest to dość niefortunne, że pierwsze doświadczenia po wejściu do świata kryptowalut powodują frustracje wynikające z zatłoczonych sieci i giełd z ciągłymi przestojami, ale pokazuje, że nasza społeczność ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim będziemy gotowi na powszechne przyjęcie.

• Korea Południowa rozważa zakazanie giełd kryptowalut:

Przypuszcza się, że Korea Południowa rozważa zakazanie giełd kryptowalut z powodu uznania przez prawodawców walut cyfrowych za zwodnicze. Jak donosi lokalny dziennik prasowy Hankyung, rząd obecnie analizuje zmiany w prawie, które skutecznie zakazywałyby działalności giełd w sposób podobny do tego w Chinach. Jeden z urzędników mówi:

Aktywnie rozważamy sposoby zakazania transakcji na giełdach krajowych uznając handel walutami wirtualnymi jako zwodniczy środek do oszukiwania ludzi. Wymaga on poważnego przeglądu i regulacji podmiotów nim handlujących.

Najnowsze doniesienia z Korei przekazują mnóstwo negatywnych kroków regulacyjnych dotyczących Bitcoina. Władze sugerują, że w przyszłości kryptowaluta ta będzie podlegała podatkowi dochodowemu. Rząd wymusza także posiadanie maksymalnie jednego konta giełdowego, które musi być powiązane z prawdziwą tożsamością obywatela.

Korea Południowa wygląda na zdezorientowaną, ponieważ w czasie rozpatrywania powyższych norm zakazujących handlu kryptowalutami Komisja Usług Finansowych rozważa zniesienie zakazu dotyczącego projektów ICO.

• Współzałożyciel AngelList twierdzi, że Bitcoin NIE jest bańką finansową:

Współzałożyciel AngelList, Naval Ravikant stwierdzi, że Bitcoin i inne kryptowaluty mają wszystko czego potrzeba, aby rozwiązać problemy finansowe ludzi na całym świecie. Dodał, że ogół społeczeństwa szuka potencjalnych alternatywnych miejsc do przechowywania i inwestowania pieniędzy. W swojej prezentacji na konferencji Token Summit II, która odbyła się w San Francisco w Kalifornii 5. grudnia 2017 r., opowiadał o fenomenalnym wyniku handlowym kryptowalut oraz o powodach ich powstania. Twierdził, że wzrost ceny Bitcoina jest napędzany przez ludzi nie zgadzających się na obecne formy inwestowania. Wyjaśniał również, że strach niektórych obserwatorów rynku, że Bitcoin staje się bańką finansową, jest bezpodstawny. Nie wykluczył tego całkowicie, ale stwierdził, że waluty fiducjarne również są bańkami, które nigdy nie pękły.

Ravikant powiedział również, że nie zgadza się z niektórymi kwestiami w branży walut cyfrowych. Jako przykład podał zachwyt graczy branżowych nad koncepcją decentralizacji. Stwierdził również, że istnieje wiele wirtualnych tokenów, które są sprzedawane po bardzo wysokich cenach, ale na to nie zasługują. Nie wymienił jednak żadnych z nich:

Jednym ze wskaźników udowadniającym, że jesteśmy w bardzo spienionym środowisku, jest fakt, że istnieje dużo tokenów o bardzo wysokich wartościach, które są śmieciami. Uważam, że rynek ten nie wyróżnia się jakością.

W swojej prezentacji współzałożyciel AngelList podał za to nazwy kilku walut wirtualnych, które go interesują, oraz powody, dla których je lubi. Wśród nich znalazł się Bitcoin, do przechowywania wartości, Zcash, do łatwej transakcji, Basecoin, jako stabilna jednostka rozliczeniowa i Tezzies, pozwalający na dostęp do platformy Tezos Smart Contract.

• Wartość rynkowa Bitcoina przewyższyła wartość VISA:

7. grudnia 2017 r. Bitcoin odnotował gwałtowny wzrost ceny, która pokonała kolejną barierę – 18.000 dolarów za coina. Z tego powodu kapitalizacja rynkowa tej wirtualnej waluty wzrosła do rekordowego poziomu 305 miliardów dolarów, przewyższając tym samym wartość technologii płatniczej Visa, której wartość rynkowa wynosi obecnie 254,74 miliarda dolarów. Warto wspomnieć, że Visa jest obecnie największym elektronicznym procesorem płatności na świecie z rocznymi przychodami w wysokości 8,9 miliarda dolarów i 141. miliardami transakcji.

W ostatnich dniach popularność Bitcoina mocno wzrosła. Ze względu na stale zmieniającą się cenę tej waluty, trudno jest ją w tej chwili monitorować. Większość inwestorów w branży zgadza się, że kurs Bitcoina w najbliższej przyszłości będzie rósł. Przypuszczalnie wzrost ten jest powodowany wejściem na rynek giełd Chicago Board Options Exchange (CBOE) i CME Group, które ogłosiły, że kolejno 10. grudnia i 18. grudnia bieżącego roku wprowadzą na rynek produkty futures na Bitcoina.

• Liczne wzrosty na giełdach:

Dzisiejszy dzień na giełdach dla większości walut alternatywnych wypadł korzystnie. Co prawda Bitcoin stracił – 4,12% – jednak pozostałe z największych kryptowalut zyskują – Ethereum 8,7%, Bitcoin Cash 8,8%, Litecoin 34,5%, a Dash 11,1%. IOTA również zyskuje na wartości – dzisiaj kolejne 23,3%. Kapitalizacja rynku rośnie o 4,4 mld dolarów i aktualnie wynosi 424,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button