#15 Aktualności z dn. 03.08.2017

fot. cointelegraph

Z czwartkowych wydarzeń: Niepokojący nowy regulamin giełdy Poloniex; Bitcoin.de bezprawnie przekazał dane policji; Milionerzy z RPA krytykują Bitcoina; Nie ma wyprzedaży BTC i BCC.

Niepokojący nowy regulamin giełdy Poloniex:

Serwis Poloniex utworzył nowy regulamin, który według części użytkowników, wydaje się być co najmniej kontrowersyjny. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie kłopoty techniczne giełdy, czas odpisywania na wiadomości przez support czy długie oczekiwanie na zatwierdzenie wpłat – co w niektórych przypadkach trwa nawet kilka tygodni. Poloniex dołożył oliwy do ognia, tworząc regulamin, który pod lupę wzięli użytkownicy portalu Reddit, którzy wyszczególnili następujące punkty:

 • Brak usług dla osób z New Hampshire, Nowy Jork, Waszyngton
 • Komentarze na portalach społecznościowych na temat Poloniexu jest obecnie własnością Poloniex
 • Zakaz używania witryny w celach prowadzenia nielegalnej działalności, w tym między innymi nielegalnego hazardu, prania brudnych pieniędzy, oszustw, szantażu, wymuszeń, ransomingu lub finansowania terroryzmu lub innych brutalnych działań
 • Stop orders mogą nie być egzekwowane
 • Handel jest ryzykowny i na kliencie spoczywa odpowiedzialność za przestrzeganie obowiązującego prawa
 • Poloniex nie zezwala użytkownikom na wymianę Tokenów na pieniądze
 • Dodano sekcję “własność porzucona”
 • Więcej informacji na temat “arbitrażu”
 • Zmiana adresu
 • Poprawki tekstowe
 • Dodano “burzę śnieżną” jako usprawiedliwienie przerwania działania

Do najbardziej kontrowersyjnych zalicza się przez giełdę, możliwość przejmowania kont, a więc i będących tam kryptowalut użytkowników nieaktywnych, moderowanie komentarzy i artykułów niewygodnych dla administratorów czy rozdysponowanie użytkownikom Bitcoin Cash według uznania właścicieli serwisu.

Wisienką na torcie jest oświadczenie opublikowane przez Poloniex:

Poloniex zaleca, aby nie używać następujących giełd, ponieważ są oszustwami i są niewypłacalne: Coinbase, Bitfinex, Kraken, Bittrex i Huobi.

Bitcoin.de bezprawnie przekazał dane policji:

Największa giełda kryptowalutowa w Niemczech – Bitcoin.de – wydała bez nakazu dane dla policji przynajmniej ośmiu użytkowników. Te osoby miały być podejrzane do używania Bitcoinów do zakupów nielegalnych substancji. Początkowo serwis odmówił takiego rozwiązania, które polegały na przesłaniu imion i pseudonimów, miejsca zamieszkania, adresów e-mail, numerów telefonów, sum zamówień, danych bankowych, transakcji na koncie, historii logowania i adresów IP, jednak po telefonie policji jeszcze tego samego dnia, zmieniono zdanie i przekazano dane. Okazało się, że podejrzane adresy jednak nie miały nic wspólnego z podejrzeniami, ale wg organów ścigania, pomogło to w potwierdzeniu niektórych faktów w sprawie. Jeden z użytkowników oświadczył:

Brak mi słów. Myślałem, że to poważna sprawa, a moje dane zostały odpowiednio zabezpieczone.

Ta sytuacja uczy nas, że powinniśmy być zawsze świadomi tego, że poufne dane niekoniecznie muszą takowe się okazać.

• Milionerzy z RPA krytykują Bitcoina:

Cytadela – grupa menadżerów inwestycyjnych z RPA z wielomilionowym majątkiem w wystosowanym raporcie, skrytykowała Bitcoina jako „nadgorączkę”, a jego wartość określiła jako zbyt dużą, zwłaszcza kiedy kryptowaluta spotyka się z oporami wielu rządów. Dyrektor Cytadeli, George Herman, na dzień dzisiejszy oświadczył też, że nie zamierza przyjmować środków na inwestycje w postaci Bitcoinów:

Nierozsądne jest, abyśmy zainwestowali pieniądze naszych klientów w nieuregulowany, nadmierny system lojalnościowy.

W raporcie grupy zarzuca się Bitcoinowi decentralizację, globalny zasięg i wolność od podstaw gospodarki, ostrzegając użytkowników nawet przed „upadkiem” wirtualnej waluty, co nie wydaje się być zdroworozsądkowym komentarzem przez użytkowników kryptowalut. Natomiast możemy też przeczytać mnóstwo pozytywnych rzeczy na temat samej technologii blockchain.

• Nie ma wyprzedaży BTC i BCC:

Po wprowadzeniu segwitu, wielką niewiadomą było jak zachowają się Bitcoin i jego nowa część Bitcoin Cash. Na ten moment od chwili jego aktywacji, niewiele zmieniło się pod względem wartości tych kryptowalut. Prekursor odnotował niewielki wzrost – przez ostatnią dobę o 2,5%, natomiast Bitcoin Cash po sporych wzrostach i korekcie, aktualnie wyceniany jest na podobną kwotę jak na samym początku – ponad 400 dolarów za sztukę. Pozostałe kryptowaluty notują delikatne wzrosty, a kapitalizacja całego rynku również nie obniżyła się i wynosi 101,3 mld dolarów.

żródło: reddit.com, cryptonews.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz