#16 Aktualności z dn. 04.08.2017

fot. media.coindesk.com

Z piątkowych wydarzeń: Cena Bitcoin Cash wciąż spada; Powstaje luksusowa giełda w Wielkiej Brytanii; Dash zatrudnia hakerów; Stabilność na giełdach.

• Cena Bitcoin Cash wciąż spada:

2. sierpnia cena Bitcoin Cash osiągnęła 727 dolarów. Od tego momentu moneta notuje spadki.  W odniesieniu do ceny z dnia wczorajszego jest to spadek na poziomie 35%. Obecnie cena oscyluje około 280 dolarów, ale różnica na różnych giełdach jest czasem spora. Pomimo tego, Bitcoin Cash jest dzisiaj czwartą co do wielkości kryptowalutą.

Giełda Bittrex ogłosiła, że gorąco oczekiwana opcja wpłat i wypłat BCH jest już dostępna. Przy wpłacie depozytu wymagane jest jednak aż 20 potwierdzeń z sieci, zanim użytkownik będzie mógł rozpocząć tam handel. Może to oznaczać, że na zaksięgowanie się środków na koncie można czekać nawet kilkanaście godzin.

Problemem Bitcoin Cash jest długi czas pomiędzy wykopywanymi blokami, co przekłada się na przepływ monet pomiędzy użytkownikami oraz na handel. Jest to spowodowane tym, że Bitcoin Cash odziedziczył parametr zwany trudnością wydobycia po Bitcoinie, który jest na wysokim poziomie, a moc obliczeniowa sieci Bitcoin Cash jest kilkanaście razy mniejsza. Dlatego wdrożono algorytm, który obniża poziom trudności. W tej chwili jest on już czterokrotnie mniejszy. Można też zaobserwować zwiększającą się moc obliczeniową sieci, co świadczy o przyłączaniu się kolejnych kopalń.

Różnica w cenie BCH na różnych giełdach wynika z tego, że wpłaty i wypłaty BCH były niemożliwe. Tylko ci użytkownicy, którzy pozostawili swoje środki na giełdach w czasie Hard Forku, mogli rozpocząć wymianę handlową. Dopiero 3. sierpnia giełdy ViaBTC, HitBTC, Bittrex i polska Cryptox.pl uruchomiły wpłaty i wypłaty BCH. Te zmiany powinny przyczynić się do wyrównania się kursów. Przed Bitcoinem Cash stoi na pewno wiele wyzwań jak i możliwości. Część posiadaczy BCH zdecydowała się na sprzedaż, ale są i tacy, którzy mocno wierzą w rozwój tej kryptowaluty i zamierzają dokupić więcej monet po niskim kursie.

W międzyczasie Bitcoin po raz pierwszy od lipca zerwał z barierą 2.800 dolarów, wzrastając prawie pięć procent w ciągu ostatnich 24. godzin i osiągnął wartość 2.900 dolarów.

• Powstaje luksusowa giełda w Wielkiej Brytanii:

Elena Dadiani – prezes Dadiani & Partners – jest firmą pośredniczącą w Londynie, która umożliwia swoim klientom zakup markowych samochodów za pośrednictwem Bitcoina oraz innych kryptowalut. Dadiani opisuje blockchain jako największą innowację od czasu internetu i zaznacza, że wprowadzenie tej technologii w swojej firmie jest intuicyjnym ruchem. Posiadacze cyforwych walut, zwanych również „złotem internetu”, będą mogli za ich pośrednictwem nabywać sztukę, nieruchomości, luksusowe samochody, prywatne odrzutowce oraz kamienie szlachetne. Widzimy, że coraz więcej firm oferuje swoje towary i usługi za Bitcoiny. Firma Alza, która niedawno wprowadziła płatności kryptowalutą, również proponuje sprzedaż samochodów Tesli za Bitcoiny.

• Dash zatrudnia hakerów:

Twórcy kryptowaluty Dash – ósmej pod względem wielkości – w komunikacie prasowym potwierdzają współpracę z firmą Bugcrowd, która będzie zabezpieczać sieć przez elitarnych hakerów. Altcoin zdołał ustabilizować się w przedziale od 150 do 200 dolarów, a ogromne kwoty pieniężne zdobyte przez jego zespół podczas szybkiego wzrostu, mają zostać wdrożone w projektach obejmujących kilka najbliższych lat.

Znaczące sumy pieniędzy są potężną zachętą dla złodziei w skali globalnej.

Powiedział Jim Bursch z Bugcrowd.

Projekt Dash przypomina budowę skarbca bankowego i zapraszanie elitarnych hakerów do udziału we współtworzeniu projektu, pomoże w zabezpieczeniu całego systemu.

• Stabilność na giełdach:

Dzisiaj kapitalizacja rynku kryptowalut nieznacznie wzrosła i wynosi 101,9 mld dolarów. Bitcoin wzrósł o 5% i stanowi 46,6% całego rynku. Natomiast Bitcoin Cash zmniejszył swoją wartość aż o 35% względem wczorajszej ceny i jak widać jest ciągle eksperymentem. Ogólna sytuacja na giełdach jest dość stabilna. Z 20. największych kryptowalut większość notuje wzrost cen.

Litecoin +1,85%, Ethereum -0,57%, Ripple -0,41%, Dash +0,69%, Zcash +0,29%.

źródło: bitcoin.pl, cryptonews.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz