News

#168 Aktualności z dn. 03.01.2017

Z środowych wydarzeń: Szwajcaria poszukuje deweloperów technologii Blockchain; SegWit rozwiązuje problemy transakcyjne; Udział w rynku Bitcoina zmniejsza się na korzyść altcoinów; Malezja nie zabroni handlu kryptowalutami; Na giełdzie zróżnicowanie.

• Szwajcaria poszukuje deweloperów technologii Blockchain:

Według Thomasa Bertanie, Dyrektora Generalnego firmy Eidoo, developerzy technlogii Blockchain mogą żądać miesięcznej kwoty w wysokości od 10.000 do 15.000 dolarów. Jego zdaniem powody takiego stanu rzeczy są dwa:

• Ciężko jest znaleźć deweloperów posiadających odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę;

• Szwajcaria jest jednym z najdroższych krajów świata.

Ten mały alpejski kraj jest uznawany za pioniera w rozwoju technologii Blockchain oraz walut cyfrowych, wspiera nowoczesne start-upy oraz zachęca do zakładania ICO. Warto przy tym nadmienić, że w tym samym czasie ICO jest zakazane w Chinach, a w USA i Wielkiej Brytanii się przed nimi przestrzega.

Szwajcaria uznaje ICO za nowy rodzaj inwestycji, który pozwala na pozyskiwanie funduszy pod innowacyjne przedsięwzięcia. Według stowarzyszenia Crypto Valley znajdującego się w mieście Zug i zrzeszającego ponad setkę podmiotów prowadzących działalność z zakresu kryptowalut, Szwajcaria rozwinęła na swoim terenie „Krypto dolinę”, która stała się zagłębiem rozwoju technologicznego.

Niestety, mimo tego wszystkiego wciąż problemem jest pozyskanie odpowiednich deweloperów technologii Blockchain, a głównym tego powodem jest stale powiększająca się konkurencja na rynku i walka o pracownika.

SegWit rozwiązuje problemy transakcyjne:

Dr Pieter Wuille twierdzi, że SegWit zoptymalizuje problemy, które posiada Bitcoin. Ponad 65% całego bloku zajmują jedynie podpisy elektroniczne. Fakt ten można zmienić poprzez zaktualizowanie oprogramowania Bitoinów w taki sposób, aby dane związane z podpisami zostały oddzielone od danych transakcji. Propozycja SegWit zakłada pominięcie sygnatury z przekaźnika (zajmującej prawie 60% przestrzeni bloku), skrócenie starych podpisów oraz rozwiązanie problemu modyfikacji podpisanej transakcji.

Bitcoin dobrze zaczął swój rok, kilka schematów i rozwiązań technologicznych zostało przedstawionych w celu rozwiązania problemów związanych z jego skalowalnością. Inicjatywy te obejmują sygnatury SegWit, Lightning Network i Schnorr. Wielu entuzjastów i inwestorów ma nadzieję, że wysiłki te zostaną wsparte przez wszystkie zainteresowane strony i spowodują pomyślne rozwiązanie kłopotów z największą kryptowalutą świata.

Udział w rynku Bitcoina zmniejsza się na korzyść altcoinów:

Ogólny udział Bitcoina w rynku spadł do rekordowo niskiego poziomu 35,8%, zmniejszona dynamika dała altcoinom ogromną przewagę. Pomimo ponownego odbicia do kwoty 14.000 dolarów, cena Bitcoina nie zdołała utrzymać się nawet w pobliżu rekordowych 20.000 dolarów osiągniętych w grudniu.

Kontrastowo przy tym wygląda sytuacja na rynku altcoinów, na które inwestorzy zdecydowali się postawić. Ethereum po długo oczekiwanym wdrożeniu algorytmu Casper wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie i wczoraj osiągnął pułap ponad 900 dolarów za jednostkę.

Ponadto kilka większych altcoinów, po zeszłomiesięcznych stratach, odzyskało znacząco na wartości. Bitcoin Cash, który prężnie dąży w kierunku 3.000 dolarów za jednostkę, Ripple ocierający się o granicę 2,4 dolarów za sztukę a także NEO, które podskoczyło do poziomu 93. dolarów za jednostkę (co niemal potroiło jego zeszłomiesięczną wartość).

• Malezja nie zabroni handlu kryptowalutami:

Wiceminister finansów Malezji, Johari Abdul Ghani oznajmił, że jego kraj nie wprowadzi całkowidego zakazu handlu kryptowalutami. W wywiadzie dla Malaysian Reserve, stwierdził, że nałożenie takiego zakazu oznaczałoby ograniczenie innowacyjności i kreatywności w sektorze finansowym.

Urzędnik, który powiedział, że rząd koncentruje się na osiągnięciu równowagi między interesem publicznym a integralnością systemu finansowego, dodał:

Zamiarem władz nie jest zakazanie lub zatrzymywanie innowacji uznawanych za korzystne dla społeczeństwa.

Z uwagi na fakt, że w październiku ubiegłego roku, gubernator Centralnego Banku Malezji, nie chciał wykluczyć całkowitego zakazu handlu walutami wirtualnymi, to obecne słowa Pana Ghaniego z pewnością przyniosą ulgę właścicielom kryptowalut i mogą świadczyć o zmianie stanowiska obozu rządzącego.

Kontynuując swój wywiad, Wiceminister, oznajmił, że innowacje finansowe, które są powodowane nowoczesnymi technologiami, poprawią wydajność gospodarczą Malezji i sprawią, że pośrednictwo finansowe stanie się bardziej płynne.

Na giełdzie zróżnicowanie:

Ostanie 24 godziny to w większości czas spokoju wśród największych kryptowalut. Bitcoin może pochwalić się wyraźnym wzrostem w wysokości 7,1%. Ethereum zaliczył minimalny skok na poziomie 0,1%, natomiast Litecoin spadek o 2,3%. Drobnym zmianom uległ Dash oraz Bitcoin Cash, ten pierwszy powiększając swoją wartość o 1,2%, natomiast w przypadku hardforka Bitcoina, możemy zauważyć 4% spadek. Kapitalizacja rynku wynosi 718,7 mld dolarów, co oznacza wzrost od dnia wczorajszego o 61 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, ccn.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button