News

#169 Aktualności z dn. 04.01.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Indyjski rząd testuje technologię Blockchain; Wenezuela rekrutuje i inwigiluje górników; Kryminaliści znaleźli alternatywę dla Bitcoina; McAfee przestrzega przed atakami hakerskimi; Kapitalizacja rynku coraz większa.

• Indyjski rząd testuje technologię Blockchain:

Rząd Indii ma zamiar przyjrzeć się możliwości wykorzystania technologii Blockchain w sektorach publicznych. W ramach tego procesu organizacja NITI Aayog opracowuje badanie potwierdzające słuszność wykorzystania technologii Blockchain m.in. w edukacji, zdrowiu oraz rolnictwie.

Anonimowy urzędnik wysokiego szczebla stwierdził, że technologia Blockchain jest rozważana, ponieważ zapewnia odpowiednie zabezpieczenie i przesył danych.

Mimo, że rząd Indii do tej pory sceptycznie podchodził do kwestii kryptowalut, to jego nastawienie do technologii Blockchain jest bardzo pozytywne.

• Wenezuela rekrutuje i inwigiluje górników:

W zeszłym miesiącu, wenezuelska władza, nakazała rejestrację wszystkich kryptowalutowych górników. Część osób miała złudną nadzieję, że ten ruch spowoduje ochronę prawną społeczności kopiących. Niestety tak się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że powszechna rejestracja posłużyła jedynie w celom inwigilacyjnym, wielokrotnie skutkując konfiskatą mienia kopiących. Pojawiło się sporo doniesień o tym, że policja i organy rządowe zajmują się komputerami górniczymi i wykorzystują je dla własnego zysku.

Co ciekawe prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro ogłosił, że ponad 860 tysięcy młodych osób zarejestrowało się, aby zacząć wydobywać nową wenezuelską kryptowalutę Petro. Wirtualna waluta pozwoliłaby krajowi negować skutki sankcji nałożonych przez USA i byłaby oparta na rezerwach złota, diamentów i ropy.

Ekonomia Wenezueli, od wielu lat jest w fatalnym stanie. Katastrofalna polityka socjalisty Hugo Chaveza oraz jego następcy Nicolasa Maduro wyniszczyła zarówno kraj jak i jego gospodarkę, doprowadzając do kryzysu humanitarnego i hiperinflacji. Przy tak słabej walucie, wielu mieszkańców Wenezueli zainteresowało się wydobywaniem kryptowalut. Rząd tym praktykom nie był przychylny, dlatego też zaproponował stworzenie narodowej waluty wirtualnej o nazwie Petro.

• Kryminaliści znaleźli alternatywę dla Bitcoina:

Wiele osób postrzega Bitcoina jako walutę preferowaną przez kryminalistów, lecz według ekspertów jest to coraz mniej aktualne. Przestępcy rezygnują z Bitcoina na rzecz innych walut wirtualnych.

W ostatnich latach, sieć ukryta (deep web) zwiększyła swoją popularność. Główną atrakcją, którą możemy w niej znaleźć, są oferty sklepów sprzedających nielegalne produkty, takie jak narkotyki czy też broń. Jednak dzięki działaniom FBI osoby w sieci ukrytej przestały być całkowicie bezkarne. Strona Silk Road, była jedną z najpopularniejszych witryn sprzedających w całej ukrytej sieci. W 2013 roku strona została zamknięta. Udało się to dzięki śledztwu prowadzonemu przez FBI, które dzięki analizie transakcji Bitcoina, doprowadziło do wielu zatrzymań.

Dlatego też wiele podziemnych sklepów przestało akceptować Bitcoina jako dostępną formę płatności. W tej chwili, kryminaliści wolą używać kryptowalut gwarantujących pełną anonimowość – czyli tak zwanych monet prywatności (privacy coins). Dlatego też obecnie w głębokiej sieci ostatnimi prym wiodą Dash, Monero oraz Zcash.

• McAfee przestrzega przed atakami hakerskimi:

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, John McAfee ostrzega przed podstępnymi metodami, których dopuszczają się hakerzy. W zeszłym tygodniu jego konto na Twiterze stało się celem takiego ataku.

Twórca zabezpieczenia komputerowego regularnie, na swoim Twiterze, umieszczał post z tak zwaną „walutą dnia”. Niestety, hakerom udało się dostać do jego konta poprzez zmianę numeru telefonu, a następnie zmianę hasła. Hakerzy, korzystając z konta Johna, wysłali serię tweetów. Zaczęli promować kilka walut dnia na raz, co spowodowało ich chwilowe wzrosty.

John McAfee ostrzega, że następnymi celami ataków, mogą stać się giełdy wymiany kryptowalut. Jest tak, ponieważ znajdują się na nich kryptowaluty o wartości wielu milionów dolarów.

Kapitalizacja rynku coraz większa:

Dzisiejszy dzień na giełdach ma charakter zróżnicowany. Sam Bitcoin zaliczył spadek wartości o 1,6%. Jeszcze większe straty odnotował Bitcoin Cash 10,3% oraz Litecoin 4,35%. Natomiast waluty Ethereum i Dash zanotowały wzrost, kolejno o 16% i 7%. Całkowita kapitalizacja rynku systematycznie rośnie. Od dnia wczorajszego zwiększyła się o 45 mld dolarów i aktualnie wynosi 763,8 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button