#17 Aktualności z dn. 05.08.2017

fot. ericsammons.com

Z sobotnich wydarzeń: DASH zatrudnia zespół hackerów; Coinbase wesprze Bitcoin Cash; Rząd Indii szkaluje Bitcoina; Twórca Kronos aresztowany; Bitcoin ponad chmurami.

DASH zatrudnia zespół hackerów:

Firma Bugcrowd, która specjalizuje się w dziedzinie cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa sieci, będzie na zlecenie DASH zajmować się kryptowalutą poprzez testowanie jej blockchaina w celu usprawnienia systemów bezpieczeństwa.

Projekt DASH jest jak budowa skarbca bankowego, podczas której zaprasza się elitę złodziei, aby współtworzyli oni projekt zabezpieczeń, przez co nie będzie możliwe obrabowanie go przez nikogo innego.

– powiedział Jim Bursch, który zajmuje się współpracą pomiędzy DASH, a Bugcrowd.

Hackerzy rozpoczną pracę już od nowego tygodnia.

Coinbase wesprze Bitcoin Cash:

Pomimo, że jeszcze rano Coinbase planował nie wspierać Bitcoin Cash, nacisk użytkowników portfela spowodował, że zmieniono zdanie. Uzasadniono zatem, że użytkownicy powinni czerpać z giełdy jak najwięcej możliwości i bonifikacji związanych z możliwymi forkami i innymi wydarzeniami, natomiast zarówno BTC, jak i BCC pozostaną bezpieczne na platformie, a użytkownicy Bitcoina otrzymają tyle samo Bitcoin Cash’ow, ile posiadają Bitcoinów. Nie podjęto jeszcze decyzji czy będzie aktywowana możliwość handlu za pomocą nowej kryptowaluty.

Rząd Indii szkaluje Bitcoina:

Komisja utworzona przez indyjski rząd, postanowiła poczynić kroki w kierunku powstrzymania korzystania z kryptowalut. Pomimo rosnącej w azjatyckim kraju popularności Bitcoina i dyskusji na temat regulacji prawnych, minister finansów z Indii, postanowił uruchomić kampanię, która ma zniechęcić społeczeństwo do korzystania z cyfrowych walut. Jeden z urzędników ogłosił:

Bitcoin nie ma żadnej przyszłości. Wykorzystanie monety do transakcji jest obarczone niebezpieczeństwem.

Przed władzami stoi wiele pracy, gdyż użytkownicy w Indiach coraz chętniej nabywają kryptowaluty i obracają nimi na giełdzie. Niedawno informowaliśmy tutaj, że według przeprowadzonego tam badania, aż 97% społeczeństwa słyszało o istnieniu Bitcoina.

• Twórca Kronos aresztowany:

Marcus Hutchins, który stworzył oprogramowanie malware, służące do kradzieży loginów bankowych – Kronos, został aresztowany. Za jego pośrednictwem, Brytyjczyk zaatakował Wanna Cry, dzięki czemu wykradł Bitcoiny o łącznej wartości 140 tyś. dolarów. W obronie aresztowanego stanął architekt zabezpieczeń Kevin Beaumont z Security Bytes, komentując na Twitterze powyższą sytuację:

Wygląda na to, że amerykański system sprawiedliwości popełnił wielki błąd.

Hutchins zdobyte środki, aby zatrzeć ślady, wymienił Bitcoiny na kryptowalutę Monero. Cały ruch, który miejsce miał w maju tego roku,  ostatecznie okazał się fiaskiem. Organy ścigania kontynuują sprawę, chcąc uzyskać jeszcze więcej potrzebnych informacji, kontaktując się m.in. z giełdą, przez którą dokonywane były transakcje.

Bitcoin ponad chmurami:

Wszystko wskazuje na to, że po segwicie, Bitcoin wrócił z wakacji i zasypuje swoich użytkowników dobrymi nowinami. Pierwszą z nich był Bitcoin Cash, który choć kolejny dzień notuje obniżenie wartości i kosztuje aktualnie 226 dolarów, to warto pamiętać, że każda osoba posiadająca BTC, otrzymała go za darmo. Drugą nowiną jest cena – jedna sztuka Bitcoina warta jest w tym momencie 3274 dolarów! Jest to wzrost o ponad 14% w stosunku do dnia poprzedniego. Większość pozostałych kryptowalut również zachowały tendencję wzrostową, a kapitalizacja całego rynku wyraźnie podniosła się i wynosi już 109,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz