News

#188 Aktualności z dn. 23.01.2018

Z wtorkowych wydarzeń: BitFlyer otrzymało licencję w Unii Europejskiej; Giełda Huobi uruchomi własny token; SEC zwiększy kontrolę nad firmami mającymi w swojej nazwie słowo „Blockchain”; UBS Bank nie będzie doradzał swoim klientom w sprawie kryptowalut; Odbicia na giełdach.

• BitFlyer otrzymało licencję w Unii Europejskiej:

Tokio Bitcoin z giełdą BitFlyer, otrzymało licencję Instytucji Płatniczej na prowadzenie działalności w Unii Europejskiej, co wydaje się dość dużym zaskoczeniem po ostatnich komentarzach UE w stronę kryptowalut. Licencja została przyznana giełdzie przez luksemburski organ nadzoru – Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF).

BitFlyer, który wszedł na rynek amerykański na jesieni 2017 roku, działa już w Japonii na licencji wydanej przez Financial Services Agency (FSA). Yuzo Kano, założyciel i dyrektor generalny bitFlyer, powiedział w komunikacie prasowym:

Jestem dumny, że jesteśmy obecnie najbardziej akceptowaną giełdą kryptowalut na świecie. Ten status prawny daje naszym klientom, naszej firmie i całej branży, bardzo pozytywną perspektywę na przyszłość.

Podczas gdy firma początkowo będzie oferować w UE tylko parę BTC / EUR, inne waluty wirtualne, takie jak Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic i Bitcoin Cash, zostaną dodane do platformy BitFlyer jeszcze w tym roku. Jego obrót w ciągu ostatnich 24. godzin to prawie 300 milionów dolarów i obecnie zajmuje 14. pozycję na Coinmarketcap.

Kraje na całym świecie starają się decydować o tym, jak regulować kryptowaluty, od kilku stanów USA wprowadzających licencje do działania w ramach regulacyjnych, do Chin zamykających wszystkie swoje giełdy kryptowalut. Japonia z kolei, jest jednym z niewielu krajów, które oficjalnie uznają Bitcoina i inne kryptowaluty za pieniądze, co umożliwiło dużym japońskim bankom, wygodne zainwestowanie sporej ilości pieniędzy w BitFlyer.

• Giełda Huobi uruchomi własny token:

Huobi, giełda kryptowalut, ogłosiła, że ​23. stycznia wyda token – Token Huobiego (HT). Oferta zostanie ograniczona do 500 milionów jednostek, z czego 300 milionów zostanie zaoferowanych inwestorom, a pozostała część m.in. przeznaczona zostanie jako nagrody zespołowe.

Oferty nie należy jednak rozumieć jako ICO, a informacja prasowa Huobi wskazuje, że tylko użytkownicy aktywnie uczestniczący w platformie mogą otrzymywać HT:

HT nie jest ICO. Użytkownicy mogą uzyskać HT tylko kupując „Kartę punktową” na Huobi Pro. Point Card jest kartą służącą jako przedpłata za podstawową opłatę za usługę. 1 punkt = 1 USDT.

Ogłoszenie wskazuje również, że firma tworząc strukturę sieci w ten sposób, będzie mogła pobierać opłaty z góry i utrzymywać lojalność klientów na dłuższą metę:

Na przykład, jeśli kupisz pakiet 1000 HT, będzie cię to kosztowało tylko 990 dolarów, a otrzymasz 1000 HT. Może być on wykorzystany do zrekompensowania opłat handlowych.

Oferta tokena jest ostatnią próbą restrukturyzacji modelu biznesowego przez firmę po chińskich regulacjach dotyczących giełd i ICO.

• SEC zwiększy kontrolę nad firmami mającymi w swojej nazwie słowo „Blockchain”:

Amerykańskie firmy, które zmieniają swoją nazwę, która zawierać ma na słowo „Blockchain”, mogą wkrótce spotkać się ze zwiększoną kontrolą ze strony organów nadzoru z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Przemawiając w Instytucie Regulacji Papierów Wartościowych, przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa – Jay Clayton – poświęcił niewielką, ale spiczastą część swoich uwag na temat technologii Blockchain. W szczególności Clayton odniósł się do rosnącego fenomenu firm dodających słowo „Blockchain” do swoich nazw.

Efektem takich zmian, było znaczne zwiększenie wartości tych firm, uzyskując krótkoterminowe zyski i większą reklamę. W jednym przypadku, firma produkująca napoje, znana wcześniej pod nazwą Long Island Iced Tea Corp, a następnie zmieniona na Long Island Blockchain Corp, podniosła ceny akcji spółki na tyle, by nie została usunięta z Nasdaq.

W przeważającej części pozostaje jednak wątpliwe, czy firmy wykorzystujące „Blockchain” w swoich nazwach, faktycznie wchodzą w interakcję z technologią i do jakiego stopnia przestrzegają praktyk w tym zakresie.

Wątpię, aby ktokolwiek z tej publiczności uważał, że byłoby to dopuszczalne dla spółki publicznej, która nie ma znaczących osiągnięć w komercjalizacji rozproszonej księgi rachunkowej lub technologii Blockchain i zmienić jej nazwę na coś jak „Blockchain-R-Us” i od razu oferując papiery wartościowe, bez dostarczania inwestorom Main Street, odpowiednich informacji o tych zmianach i związanym z nimi ryzyku.

Tak sytuację opisał Clayton i zamknął swoje poniedziałkowe uwagi na temat Blockchain:

SEC przygląda się uważnie ujawnieniom spółek publicznych, które zmieniają swoje modele biznesowe, aby czerpać korzyści z postrzeganej obietnicy rozproszonej technologii księgi rachunkowej oraz tego, czy ujawnienia są zgodne z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, w szczególności w przypadku ofert.

• UBS Bank nie będzie doradzał swoim klientom w sprawie kryptowalut:

Prezes szwajcarskiego UBS Bank, Axel Weber, oświadczył dziś, że ​​nie będzie doradzać klientom banku w sprawie inwestowania w kryptowaluty, chociaż rozróżnia klientów instytucjonalnych i detalicznych podczas omawiania tematu.

W wywiadzie dla CNBC na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos, Weber dokonał rozróżnienia między pomaganiem klientom instytucjonalnym w wejściu na rynki kryptograficzne, w przeciwieństwie do pomagania klientom detalicznym:

Są klienci instytucjonalni i jeśli chcą zainwestować w Bitcoina to w porządku, przecież są dorośli. Mam na myśli, że wiedzą, co robią, mają zdolność oceny tego ryzyka.

Z drugiej strony, według Webera, klienci indywidualni – często określani jako „inwestorzy z Main Street” – muszą być chronieni przed inwestowaniem na rynku krypto, ze względu na domniemaną ignorancję produktów.

Odnosząc się do winy nałożonej na banki za sprzedawanie złożonych produktów finansowych klientom przed katastrofą gospodarczą w 2008 roku, Weber powiedział, że chce uniknąć powtarzającego się scenariusza i nie brać na siebie odpowiedzialności, jeśli rynek kryptograficzny odnotuje podobny krach:

Jeśli w przyszłości pojawi się klient detaliczny, ponownie pojawi się pytanie, który bank sprzedał im te produkty, a następnie bank zostanie ponownie obwiniony o to, co się stało.

W styczniu tego roku, Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych (NASAA) oraz amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ostrzegły indywidualnych inwestorów przed kupowaniem kryptowalut i ICO. Jednym z głównych powodów, dla których NASAA powołała się na to ostrzeżenie, było to, że inwestorzy indywidualni nie byli wystarczająco poinformowani o produktach, w które potencjalnie inwestują.

• Odbicia na giełdach:

Cały rynek w dalszym ciągu podąża ręka w rękę za Bitcoinem, powodując odbicie po ostatnich korektach. Największe kryptowaluty jak wspomniany Bitcoin, a także Ethereum czy Ripple, odnotowały wzrosty, kolejno o 6,2%, 4,5% i 15,7%. Z naszej perspektywy, BTC aktualnie krążący w okolicach 11-12. tyś. dolarów, to bliskie miejsca górnej granicy w kontekście najbliższych godzin. Kapitalizacja całego rynku wynosi na ten moment 550 mld dolarów, a więc urosła przez ostatnią dobę o 34 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button