#19 Aktualności z dn. 07.08.2017

fot. novirus.uk

Z poniedziałkowych wydarzeń: Wirus Cerber atakuje Bitcoiny; 10 tyś. dolarów za Bitcoina w 2020. roku?; Polska 6. krajem świata w handlu BTC; Australijczyk stracił 430 tyś. dolarów na BTC-e; Bitomaty zasypią Ukrainę (…)

Wirus Cerber atakuje Bitcoiny:

Za pomocą oprogramowania szyfrującego dane – Cerber – hakerzy wyłudzają hasła i wykradają Bitcoiny. Oprogramowanie jest stale ulepszane. Po ostatnich aktualizacjach, stwierdza się, że nie ma możliwości odzyskania utraconych danych. Jak to działa? Aplikacja dostaje się na komputer, przeszukuje przeglądarki internetowe i zapisane tam hasła, przesyła portfele zapisane na dysku użytkownika, a następnie usuwa aplikację portfela i szyfruje pozostałe dane. Najczęściej atakowane są popularne portfele typu Bitcoin Core, Electrum czy Multibit.

Jak zapobiec dostaniu się oprogramowania na komputer? Przede wszystkim nie otwierać obcych plików, które zapisane są jako .zip. Po otwarciu zakażonego archiwum, aplikacja żąda wysłania 300-600 dolarów w Bitcoinach. Z informacji, które otrzymaliśmy, wysłanie środków nie pomaga w odzyskaniu haseł.

Prawdopodobnie hackerzy pochodzą z Rosji. Co ciekawe, Cerber nie atakuje jedynie komputerów z tego kraju. Wcześniej przestępcy byli odpowiedzialni m.in. za konia trojańskiego Dridex, służącego do okradania kont bankowych.

10 tyś. dolarów za Bitcoina w 2020. roku?:

Segwit, który miał miejsce kilka dni temu, spowodował, że Bitcoin odnosi sukcesy. Nie dość, że jego wartość nie obniżyła się, to jeszcze zdołał przekroczyć 3000 dolarów za jednostkę. Na okładce gazety Forbes możemy przeczytać, że jeśli chcemy stracić swoje pieniądze, kupmy Bitcoiny. Propaganda propagandą, a karawana jedzie dalej. Kumar Gaurav, będący na liście 100. najbardziej wpływowych ludzi świata, stwierdza, że jednym z powodów, dla którego ludzie nabywają Bitcoina, jest większa wolność w posługiwaniu się walutą – w przeciwieństwie do kłopotliwego i niepewnego systemu bankowego:

Regulacje prawne, zwiększające się zainteresowanie mediów, wzrastająca użyteczność i akceptacja, to czynniki, które przyczyniają się do popularności Bitcoina. Ostatnio EU zapowiedziała, że ​​może zamrozić konta bankowe klientów, aby zapobiec bankructwu banków.

Gaurav dodaje, że w ciągu najbliższych 3. lat cena Bitcoina powinna osiągnąć kwotę rzędu aż 10 tyś. dolarów, a z kolei prezes BnkToTheFuture – Simon Dixon – podkreśla brak kontroli jakiegokolwiek organu lub osoby nad kryptowalutą i niespotykane zabezpieczenia, jako jej zalety. Mówi również, że instytucje finansowe będą korzystać z możliwości, jakie daje Bitcoin, a rządy i banki będą chciały utrzymać go w bilansie, co ma spowodować dalsze wzrosty Bitcoina. Dixon podsumował swój wywód jednym zdaniem:

Ten typ innowacji finansowych zdarzy się tylko raz w życiu.

• Polska 6. krajem świata w handlu BTC:

Japońskie transakcje z zerową opłatą, doprowadziły do ​​ponownego bycia liderem kraju kwitnącej wiśni w rankingu CryptoCompare, który dotyczy ilości przeprowadzanych transakcji danego dnia. Nie tylko promocje przy obrotach mają wpływ na taki przebieg wydarzeń. Japonia postanowiła zwiększyć świadomość konsumentów i wykorzystać Bitcoin jako walutę. Sprzedawcy detaliczni uzyskują coraz częściej możliwość oferowania płatności Bitcoinem w sklepach.

Dane pokazują, że w ciągu ostatniej doby, aż 43,6% obrotów miało miejsce właśnie w Japonii (JPY), która odsunęła Chiny (CNY) na trzecie miejsce. Pomiędzy krajami ajzatyckimi, pozostają Stany Zjednoczone (USD). Polska i jej waluta – złoty – umiejscowiła się na 6. pozycji, wyprzedzając m.in. funta brytyjskiego (GBP), dolara australijskiego (AUD), dolara kanadyjskiego (CAD) czy rubla rosyjskiego (RUB).

• Australijczyk stracił 430 tyś. dolarów na BTC-e:

Jack Kingston, australijski przedsiębiorca, skarży się na utratę 430 tyś. dolarów na giełdzie BTC-e. Powodem mają być amerykańskie władze, które rozpoczęły kontrolę nad wymianą kryptowalut, traktując użytkowników jak przestępców, konfiskując im pieniądze. Handlowiec wyznał, że najpierw założył konto na Poloniex, ale miał kłopot z drugą weryfikacją, co utrudniało mu to pracę i przeniósł się na BTC-e, które do czasu wkroczenia władz, działało bez zarzutów.

Prawdziwym powodem dla którego obracam takimi pieniędzmi jest to, że kiedy Bitcoin rośnie o 2% ja wszystko sprzedaję a następnie jak spadnie, kupuję i to mi bardzo dobrze wychodzi. Dla mnie to druga praca…

Firma ma skontaktować się z FBI w tej sprawie. W dalszym ciągu trwa zbieranie informacji o użytkownikach giełdy. Sam Kingston jest przekonany o uczciwości BTC-e i zapowiada, że jak odzyska pieniądze, będzie w dalszym ciągu nimi tam obracał.

Bitomaty zasypią Ukrainę:

Do końca lata, w Kijowie ma powstać kilkadziesiąt bankomatów Bitcoina, a do końca roku w całym kraju ma ich być ponad 150. Taką informację przekazał Mychaiło Czobanian, założyciel pierwszej giełdy i agencji na Ukrainie – KUNA Bitcoin-Agency:

To jest na żądanie jednego klienta, który do nas się zwrócił. Plusem jest stały popyt przedsiębiorców na Ukrainie, którzy chcą zajmować się tym biznesem. Czyli kupować terminale i sprzedawać kryptowalutę.

Cena jednego bitomatu wg informacji podanej na stronie projektu Cryptomat, wynosi 1477 dolarów, czyli ok. 5,3 tyś zł. Pierwsze takie urządzenie na Ukrainie postawiono w Odessie w maju tego roku.

Giełda wciąż na zielono:

Tylko nieliczne kryptowaluty kolejny dzień odnotowują straty. W środku lata, ludzie wciąż kupują kryptowaluty, co widać po kapitalizacji rynkowej, która sięgnęła dziś 117 mld dolarów. Jeden z większych wzrostów zanotował jeszcze mocno niestabilny Bitcoin Cash, ciesząc się 26%-owym wzrostem. Cena Bitcoina wskoczyła o 4,2% i wynosi aktualnie 3366 dolarów, czyli ok. 11.850 złotych.

źródło: cointelegraph.com, cryptocompare.com, cryptonews.pl, chip.pl, wschodnik.pl. worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz