News

#199 Aktualności z dn. 03.02.2018

Z sobotnich wydarzeń: Qtum będzie działać z przestrzeni kosmicznej; UPS przyjmie Bitcoina; Zatwierdzono pierwszy fundusz Blockchain w Kanadzie; Niepotwierdzone informacje o połączeniu Poloniex i Circle; Zmiana trendu na giełdzie.

• Qtum będzie działać z przestrzeni kosmicznej:

Qtum, projekt oparty na Blockchain koncentrujący się na zdecentralizowanych aplikacjach (DApps). W piątek, 2. lutego, ogłoszono na Twitterze, że pierwszy w historii węzeł Blockchain, stworzony przez Qtum, został uruchomiony na chińskim satelicie.

Qtum ogłosił datę premiery na Twitterze 31. stycznia, z linkiem do odliczania do 2. lutego. Jednak w piątek, w dniu premiery, odliczanie zostało zastąpione linkiem do komunikatu prasowego China National Space Administration o udanym uruchomieniu satelity Zhangheng-1. Qtum i Blockchain nie zostały wymienione w komunikacie prasowym.

Użytkownicy subskrypcji r/Qtum wyrazili zamieszanie związane ze zniknięciem odliczania strony internetowej, prosząc o więcej informacji i procesie uruchomienia. Kanał Qegrum Telegram opublikował na YouTube film z dzisiejszą inauguracją satelitów, z nałożonymi napisami, mówiąc, że jest to nagranie „pierwszego węzła Qtum POS w kosmosie”.

Qtum DApps są unikalne, ponieważ platforma wykorzystuje model Blockchain Unspent Transaction Output (UTXO), umożliwiając więcej lekkich inteligentnych interakcji kontraktowych z programami mobilnymi i IoT.

Qtum współpracuje również z Spacechain, inicjatywą eksploracji kosmosu mającą na celu zbudowanie sieci satelitarnej o otwartym kodzie źródłowym. Przechowywanie danych w przestrzeni kosmicznej wyeliminowałoby potencjalne problemy z regulacjami rządowymi.

W wywiadzie dla Tech in Asia w listopadzie 2017 r. Zheng Zuo, dyrektor generalny czasopisma Spacechain, opowiedział o planowanej w lutym 2018 r. inauguracji satelity Cubesats Spacechain, działającej w sieci Qtum.

Spacechain również opublikował na Twitterze wideo z dzisiejszej premiery, pisząc, że rakieta nosi satelitę SpaceChain i działający pełny węzeł Qtum. Qtum nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

• UPS przyjmie Bitcoina:

Zgodnie z amerykańskim zgłoszeniem patentowym złożonym 1. lutego, United Parcel Service (UPS) – wielonarodowa firma dostarczająca przesyłki – planuje wykorzystanie Bitcoina jako metody płatności na swoim nowym, zdecentralizowanym systemie.

Budujemy bezpieczny, skomputeryzowany system, który będzie dostosowany do ułatwienia płatności i fizycznej wymiany towaru między podmiotami (…)

– czytamy w streszczeniu patentu UPS.

Zgłoszenie patentowe wskazuje, że głównym celem nowego systemu, jest uczynienie transakcji osobistych bezpieczniejszymi oraz zapobieganie kradzieży – ponieważ sprzedaż prywatna za pośrednictwem drobnych ogłoszeń, sprzedaży detalicznej online i aukcji internetowych, niesie ze sobą ryzyko związane z oszustwem lub atakiem fizycznym.

Aplikacja wskazuje również, że nowy, zdecentralizowany system, umożliwi klientom posiadanie szafek, które są zapieczętowane i zabezpieczone za pomocą skomputeryzowanego systemu. Aby uzyskać dostęp do tych szafek – w których znajdują się również wewnętrzne kamery i ekrany wyświetlające ich zawartość – użytkownicy będą ustalali swoje hasła. Zewnętrzny ekran będzie również używany do ułatwienia płatności.

Słowo „Bitcoin” pojawia się dokładnie dwa razy w całym zgłoszeniu patentowym, wskazując, że dominująca kryptowaluta, najprawdopodobniej będzie najbardziej opłacalną metodą płatności. Jeśli UPS w najbliższym czasie wdroży swój nowy system, a Bitcoin będzie rzeczywiście akceptowaną metodą płatności, można oczekiwać, że inne duże firmy pójdą w jego ślady – co stanowiłoby ogromny krok w akceptacji kryptowalut.

• Zatwierdzono pierwszy fundusz Blockchain w Kanadzie:

Po długich, wewnętrznych testach, Harvest Portfolios, uzyskał zgodę na wydanie pierwszego w Kanadzie Exchangeched Exchange Funded Funds (ETF). Fundusz rozpoczynający handel w Toronto, od przyszłego tygodnia, skupi się na dużych i małych korporacjach Blockchain.

Zatwierdzenie przez regulatorów to dobra wiadomość również dla dwóch innych firm: First Trust Portfolios Canada i Evolve Funds Group Inc., które złożyły już wnioski o podobne ETF. Kierownik ETF First Trust, Karl Cheong, zwrócił uwagę, że zainteresowanie technologią Blockchain i kryptowalutami jest w Kanadzie ogromne:

Każda rozmowa z klientami, prowadzi do pytań dotyczących inwestycji w Bitcoina i Blockchain.

W przeciwieństwie do wiadomości napływających z Kanady, amerykańscy regulatorzy stwierdzili, że takie fundusze nie są gotowe na regulacje w świetle amerykańskiego prawa.

Dalia Blass, dyrektor grupy zarządzania inwestycjami amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedziała, że ​​SEC ma na ten moment wiele pytań bez odpowiedzi w związku z wymogami prawnymi w USA, dot. tego rodzaju funduszy, opartych o kryptowaluty i powiązane produkty.

• Niepotwierdzone informacje o połączeniu Poloniex i Circle:

Według raportu na blogu technologicznym Blockchain Modern Consensus, Circle, wielowalutowa aplikacja do wysyłania pieniędzy, jest podobno w trakcie prac nad połączeniem się z Poloniex, główną amerykańską giełdą kryptowalut.

Informacje o konsensusie podają dwa nienazwane źródła, które posiadały informacje o potencjalnej zmianie. Jednakże, pytany o komentarz Poloniex, Raj Date – członek zarządu Circle – powiedział dla Modern Consensus:

Nie mogę komentować czegoś takiego. Teraz jestem w Europie. Dzięki za kontakt.

Modern Consensus to blog założony przez Kena Kursona, byłego redaktora naczelnego New York Observer, który obejmuje wiadomości technologiczne w sferach kryptowalutowych i Blockchain.

Circle i Poloniex zgodzili się na warunki, a Circle już zwrócił się do organów nadzoru. Regulatorzy wrócili z listą żądań KYC [Know Your Customer], a Circle zgodził się spełnić wszystkie warunki.

– przytoczył Kurson w dyskusji na Twitterze na temat przejęć.

Zarówno Circle, jak i Poloniex nie odpowiedzieli na prośby o komentarze dotyczące trwającej dyskusji.

Circle, który otrzymał 50 milionów dolarów od Goldman Sachs w 2015 roku, zawiera Circle Pay odpowiedzialne za przelewy, Circle Trade jako dostawcę płynności kryptowalut, a wkrótce doda Circle Invest, aplikację umożliwiającą klientom detalicznym inwestowanie w rynki kryptograficzne.

Poloniex jest obecnie czternastą co do wielkości giełdą kryptowalut, która robi prawie 300 milionów dolarów obrotu w ciągu doby, co daje 7. miejsce w rankingu globalnym. Giełda pozwala użytkownikom handlować 68 różnymi monetami. W tym roku giełda Poloniex miała problemy z niepoprawnymi saldami użytkowników i bardzo długim czasem oczekiwania na wycofanie środków.

• Zmiana trendu na giełdzie:

W przeciągu ostatniej doby rynek kryptowalut powiększył się 30,9 mld dolarów i wynosi dokładnie 451,6 mld. Wartość w głównej mierze dyktuje w tej chwili cena Bitcoina, która aktualnie jest na poziomie 9.290 dolarów, co o 5% więcej niż wczoraj. Większym wzrostem odznaczył się projekt Cardano (ADA), zwiększając wartość monety o 19,3% oraz Litecoin o 14,1%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.
Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button