News

#206 Aktualności z dn. 10.02.2018

Z sobotnich wydarzeń: Francja i Niemcy upierają się przy ścisłej regulacji kryptowalut; Bosh inwestuje w IOTA; Japońscy inwestorzy zapłacą niemałe podatki od zysków z kryptowalut; Innowacyjna technologia połączy tradycyjną giełdę z cyfrową; Na giełdach spokojnie.

Francja i Niemcy upierają się przy ścisłej regulacji kryptowalut:

Francuscy i niemieccy ministrowie finansów nadal domagają się ścisłej regulacji Bitcoina i innych kryptowalut. Według doniesień francuski minister finansów Bruno Le Maire i tymczasowy niemiecki minister finansów Peter Altmaier, napisali list do kolegów ministrów finansów G20, w którym twierdzą, że kryptowaluty są nie tylko ryzykowne dla inwestorów, ale także zagrażają długoterminowej globalnej stabilności finansowej.

Biorąc pod uwagę szybki wzrost kapitalizacji tokenów i pojawienie się nowych instrumentów finansowych, zmiany te powinny być ściśle monitorowane (…) Takie zmienne tokeny mogą mieć szkodliwe konsekwencje dla niedoinformowanych inwestorów, którzy nie rozumieją ryzyka, na jakie się narażają.

– piszą.

Oczywiście ten sentyment można z łatwością interpretować jako pochodzący od autorytetów z tradycyjnych instytucji finansowych, odczuwających rosnącą presję ze strony szybko rosnącego i coraz bardziej popularnego rynku kryptowalut, którego celem jest zakłócenie tradycyjnych struktur finansowych. Minister finansów Bruno le Maire i tymczasowy niemiecki minister finansów Peter Altmaier nie są jedynymi, którzy wyrażają obawy o Bitcoina i inne kryptowaluty.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego – Yves Mersch – wyraził w czwartek swoją negatywną opinię, stwierdzając, że kryptowaluty nie są pieniędzmi, ani nimi nie będą w przewidywalnej przyszłości. Dodatkowo szef Agencji ds. Rozrachunków Międzynarodowych – Agustin Carstens – wyraził swoje głęboko zakorzenione obawy, prosząc banki centralne o zamknięcie Bitcoina, twierdząc, że kryptowaluty stają się zagrożeniem dla stabilności finansowej.

Bosh inwestuje w IOTA:

Bosch postrzega IOTA i samochody autonomiczne jako świetny sposób na zbieranie danych i mikropłatności. Dodając do tego fakt, że miasto Taipai w Korei Południowej ma zamiar wykorzystać IOTA, by zmienić się w inteligentne miasto sterowane aplikacjami, staje się oczywiste, że IOTA naprawdę zrobi zamieszanie. Rynek danych IOTA jest tworzony od 2015 roku. W tym samym czasie IBM wydał 2 miliardy dolarów na zakup firmy pogodowej, którego jedynym powodem było uzyskanie dostępu do danych. Na ten moment, IOTA zajmuje się transakcjami o wartości 10 mld dolarów. Wraz ze wzrostem wolumenu wymiany i wartości danych, wartość IOTA będzie nadal rosnąć na wolnym rynku.

Pięć najcenniejszych spółek giełdowych na świecie – Apple, Amazon, Facebook, Microsoft i Alphabet (firma macierzysta firmy Google) – opiera się na danych jako na towarach pierwszej kategorii. Branża Internet of Things rośnie w tempie 28,5% rocznie. Boston Consulting Group przewiduje, że do roku 2020 będzie miała ona wartość 267 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę, że technologia IOTA pokrywa się z tymi dwoma trendami i łącząc to z zaangażowaniem w budowanie inteligentnych miast, decyzja Roberta Boscha jest w pełni uzasadniona.

• Japońscy inwestorzy zapłacą niemałe podatki od zysków z kryptowalut:

Japońscy inwestorzy kryptowalutowi zapłacą od 15. do 55. procent zysków z deklarowanych rocznych zeznań podatkowych w tym roku. Japońska Narodowa Agencja Podatkowa już orzekła w zeszłym roku, że zyski kapitałowe z transakcji wirtualnej waluty są uważane za dochody różne. Podatek od zysków kryptowalutowych jest wyższy w porównianiu do około 20-procentowego podatku pobieranego od zysków z akcji i walut obcych. Dla porównania, Korea Południowa ogłosiła w styczniu, że giełdy kryptowalut będą opodatkowane na 24.2%, zgodnie z obowiązującą polityką podatkową dla korporacji.

Japońska Narodowa Agencja Podatkowa tworzy bazę danych inwestorów kryptowalutowych, potencjalnie w celu zapewnienia egzekwowania przepisów podatkowych, a także powoła zespoły w Tokio i Osace, aby oglądaly handel elektroniczny. Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych poinformował także, że utworzył 10-osobowy zespół śledczych, których celem było wyśledzenie użytkowników kryptowalut, którzy nie zgłosili swoich zysków w deklaracjach podatkowych. Japonia uznała Bitcoin za legalną metodę płatności w kwietniu 2017 r.

• Innowacyjna technologia połączy tradycyjną giełdę z cyfrową:

Londyńska firma BlockEx wprowadza wiele innowacji w świecie tradingu. Ich celem jest połączenie najlepszych cech giełdy tradycyjnej i cyfrowej, ponadto zapewniają narzędzia do zarządzania zasobami cyfrowymi opartymi na Blockchain. Platforma jest w pełni oparta na API, a oprogramowanie brokerskie BlockEx zapewnia wszystko, czego firma potrzebuje do oferowania obrotu aktywami cyfrowymi swoim własnym inwestorom. Oferowany kapitał może być ograniczony według typu, regionu geograficznego lub nawet ograniczony do pojedynczego aktywu.

Jest to innowacyjne narzędzie do tworzenia aktywów, które umożliwia handel tradycyjnymi (i w rzeczywistości dowolnymi) aktywami w formie cyfrowej. Pozwala to firmom tworzyć obligacje szybko i tanio, a w przyszłości pozwoli na tworzenie kredytów hipotecznych i pożyczek opartych na DLT. W połączeniu z oprogramowaniem brokerskim, umożliwia to tworzenie i zarządzanie ICO za pośrednictwem platformy.

Specjalnie dla ICO został stworzony ICO Market, który zapewnia przestrzeń do łączenia ICO i inwestorów. Daje on narzędzia do zarządzania zgodnością tych projektów, a platforma zapewnia dodatkowy rynek dla tokenów po jego ukończeniu. ICO uruchomione na BlockEx będą miały dostępne działania pre-ICO, które będą działać na systemie puli BlockEx. Dzięki temu każdy inwestor będzie miał uczciwą okazję do zakupu pre, nawet jeśli liczba subskrybentów jest zbyt duża.

BlockEx używa obecnie ICO dla swojego własnego tokena wymiany zasobów cyfrowych, DAXT, które będzie paliwem platformy, co pozwoli użytkownikom na dostęp do usług i zapewni posiadaczom dostęp do systemu alokacji puli dla przyszłych pre-ICO utrzymywanych na rynku.

• Na giełdach spokojnie:

Ostatnia doba na giełdach upłynęła bez wyraźniejszych ruchów. Wśród czołowych kryptowalut, jedynie Ripple wyraźnie odstąpił od reszty, notując wzrost na poziomie 16,3%. Cena Bitcoina z kolei podniosła się.o 0.3%, Ethereum o 0.2%, a Bitcoina Cash, zmalała o 4,1%. Kapitalizacja rynkowa od wczoraj nie uległa zmianie i wynosi na ten moment 417 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button