News

#213 Aktualności z dn. 17.02.2017

Z sobotnich zdarzeń: Visa i Worldpay biorą odpowiedzialność za opłaty na Coinbase; ICO twórców Telegram Messanger cieszy się dużym zainteresowaniem; Atari wypuszcza własną kryptowalutę; Waszyngton podejmuje się regulacji kryptowalut; Ciąg dalszy wzrostów na giełdach.

• Visa i Worldpay biorą odpowiedzialność za opłaty na Coinbase:

Visa i Worldpay, firma zajmująca się przetwarzaniem płatności, wydali dziś wspólne oświadczenie na blogu Coinbase, w którym biorą odpowiedzialność za kilkukrotne obciążanie klientów Coinbase za tę samą transakcję. Przed przyznaniem się do winy w oświadczeniu, Visa początkowo przeniosła odpowiedzialność na Coinbase mówiąc, że nie dokonała żadnych zmian systemowych, które skutkowałyby zgłaszaniem przez posiadaczy duplikatów transakcji.

Najnowsze oświadczenie Visa i Worldpay wyjaśnia:

W ciągu ostatnich dwóch dni niektórzy klienci, którzy korzystali z karty kredytowej lub debetowej w Coinbase, mogli zobaczyć zduplikowane transakcje zaksięgowane na ich kontach. Ten problem nie był spowodowany przez Coinbase.

Coinbase poinformował że błąd spowodowany był zmianą kodu kategorii kupieckiej (MCC) w przypadku zakupu kryptowalut na początku tego miesiąca, co oznacza, że płatności kryptowalutami za pomocą karty przetwarzane były jako zaliczki gotówkowe. Visa i Worldpay piszą, że wszystkie transakcje zwracające błędne opłaty powinny już być wykonane i zostaną odzwierciedlone w saldzie rachunków klientów w ciągu kilku dni.

Jeśli po tym okresie nadal występują problemy z kontem do karty kredytowej lub debetowej, w tym problemy związane z opłatami lub opłatami za karty, zachęcamy do skontaktowania się z bankiem, który wystawił kartę. Głęboko żałujemy za wszelkie niedogodności jakie mogło to spowodować dla klientów.

– kończą swoją wypowiedź.

• ICO twórców Telegram Messanger cieszy się dużym zainteresowaniem:

Bracia Pavel i Nikolai Durov, twórcy komunikatora Telegram Messanger, po złożeniu wniosku do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), pozyskali 850 mln dolarów od 81 inwestorów na rozwój TON Blockchain oraz rozwój i utrzymanie Telegram Messenger. Rodzaje papierów wartościowych oferowanych we wniosku SEC są opisane jako „Umowy zakupu kryptowaluty” i są składane zgodnie z wyłączeniem z zasady 506 (c), co oznacza, że obywatele USA, którzy chcą zainwestować, muszą być akredytowanymi inwestorami – o wartości ponad 1 mln dolarów lub mieć roczny dochód w wysokości 200.000 dolarów – aby tokeny nie musiały być zarejestrowane w SEC jako papiery wartościowe.

Pierwsza sprzedaż ICO miała miejsce 29 stycznia tego roku. Składając wniosek do SEC, Durovowie przygotowują się do umożliwienia obywatelom amerykańskim legalnego inwestowania w ich projekt i sugerują, że obywatele USA mogą rzeczywiście być niektórymi z 81 inwestorów. Wprawdzie zgłoszenie SEC nie zawierało nazwisk inwestorów w ICO Durova, jednak rosyjski serwis informacyjny Viedomosti, ujawnił dziś nazwiska niektórych z największych domniemanych inwestorów, powołując się na źródła wewnętrzne.

Rosyjski miliarder Roman Abramowicz, który rzekomo zainwestował już w kryptowaluty, podobno był jednym z pierwszych rosyjskich obywateli, którzy zostali zatwierdzeni do inwestowania w projekt. Siergiej Solonin, prezes rosyjskiego dostawcy usług płatniczych QIWI, zainwestował 17 milionów dolarów, a David Yakobashvili, współzałożyciel rosyjskiej firmy mleczarskiej Wimm-Bill-Dann, powiedział, że zainwestował 10 milionów dolarów.

Projekt ten jest podobno tworzony od grudnia 2017 r. Były pracownik Telegram napisał online, że firma uruchomi własną platformę Blockchain i kryptowalutę, zwaną The Open Network lub Telegram Open Network (TON).

• Atari wypuszcza własną kryptowalutę;

Atari SA, francuska spółka holdingowa, w której znajduje się były Atari, Inc., wydawca gier wideo takich jak Tetris i Pac Man, odnotowała wzrost ceny akcji o ponad 60 procent po ogłoszeniu, że zainwestuje w kryptowaluty. Firma będzie tworzyć własną walutę cyfrową, Atari Token, który będzie używany na opartej o Blockchain platformie cyfrowej rozrywki, stworzonej przez Infinity Networks, Ltd., w której Atari kupił 17,5% udziałów.

Firma rozwinie także współpracę z Pariplay Ltd., firmą zajmującą się grami hazardowymi online. Strony kasyna będą oferować gry Atari, w których gracze będą mogli obstawiać waluty cyfrowe, w tym drugą przewidywaną kryptowalutę Atari, Pong Token, która będzie przeznaczona dla kasyn kryptowalutowych.

Technologia Blockchain ma zająć bardzo ważne miejsce w naszym otoczeniu i przekształcić, jeśli nie zrewolucjonizować, obecny ekosystem gospodarczy, zwłaszcza w dziedzinie branży gier wideo i transakcji online (…) Naszym celem jest zajęcie strategicznych pozycji o ograniczonym ryzyku gotówkowym, w celu optymalizacji aktywów i marki Atari.

– pisze Frederic Chesnais, prezes i dyrektor generalny Atari.

Firmy, które wcześniej nie miały nic wspólnego ze światem walut cyfrowych, dostrzegły zysk w publicznym sprzymierzaniu się z kryptowalutami i Blockchainem, nawet jeśli tylko z nazwy. Kiedy Long Island Iced Tea Corp zmieniła nazwę na Long Blockchain i obiecała przenieść się do branży kopania kryptowalut, jej akcje osiągnęły zysk na poziomie 458 procent. SEC zasugerował ostatnio, że firmy, które dodają słowo „Blockchain” do swojej nazwy, mogą spotkać się ze zwiększoną kontrolą ze strony organów nadzoru.

• Waszyngton podejmuje się regulacji kryptowalut:

Główny przedstawiciel rządu USA oświadczył ostatnio, że regulacja kryptowalut przez Waszyngton nie jest tak bliska, jak donosi CNBC 16. lutego.

W komentarzach, które powtarzają te z różnych amerykańskich kręgów regulacyjnych w tym roku, specjalny asystent prezydenta i koordynatora cyberbezpieczeństwa Białego Domu, Rob Joyce, powiedział w piątek na konferencji w Monachium, że plany wciąż są w fazie „studyjnej”.

Myślę, że wciąż się uczymy i zaczynamy rozumieć, jakie są dobre i złe pomysły w tej przestrzeni.

– powiedział na ten temat.

Wypowiedzi przewodniczących Jaya Claytona (SEC) i Christophera Giancarlo (CFTC) na początku lutego dały jasno do zrozumienia, że kryptowaluty są głównym zajęciem władz, podczas gdy samo zjawisko będzie traktowane jako z natury niechciane. Joyce stwierdził także, że przestępczość związana z kryptowalutami była zmartwieniem, pomimo coraz większych dowodów na to, że taka działalność przestępcza nie jest tak rozpowszechniona, jak wielu się obawiało.

• Ciąg dalszy wzrostów na giełdach:

W przeciągu ostatniej doby rynek kryptowalut powiększył się o 25,5 mld dolarów i obecnie warty jest 507,5 mld dolarów. Wyznacznikiem w ostatnich dniach jest Bitcoin, który stanowi 36,2% całego rynku, a jego cena w ostatnich 24. godzinach wzrosła o 7,7% i wynosi 10.870 dolarów. Śladem Bitcoina idą pozostałe waluty, zwiększając swoją wartość o kilka i kilkanaście procent. Verge zanotowało wzrost nawet na poziomie 37,1%, ICON 15,5%, Lisk 10%, a Monero 11,6%. Kurs na niezmiennym poziomie zachował Litecoin. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 21,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button