Wiadomości

#227 Aktualności z dn. 03.03.2018 r.

Z sobotnich wydarzeń: Zcash ogłosił pierwszą aktualizację oprogramowania; Liechtenstein oferuje inwestycje w kryptowaluty; W Japonii nowa organizacja ureguluje lokalny rynek kryptografii; Technologia Blockchain w chińskiej sieci energetycznej; Bitcoin nadal rośnie.

• Zcash ogłosił pierwszą aktualizację oprogramowania:

Altcoin Zcash, znany z głębokiej prywatności, ogłosił wydanie swojej pierwszej aktualizacji sieci, Zcash Overwinter.

Wpis na blogu z wczorajszego dnia, mówi, że Overwinter wymagana aktualizacji oprogramowania i będzie obsługiwana już w kwietniu br, w wersji 1.1.0 zcashd. Rozpoczęcie aktualizacji łańcucha głównego Overwinter to 25. czerwca 2018 r. Pozwoli on zespołowi przeprowadzić pierwszą aktualizację podstawowego protokołu Zcash Sapling, który ma wejść w życie we wrześniu 2018 r., xgodnie z raportem Zcash.

Celem Overwintera jest wzmocnienie protokołu dla przyszłych aktualizacji sieci, torując drogę do modernizacji sieci Zcash Sapling jeszcze w tym roku

– napisali programiści kryptowaluty na swoim blogu.

Zespół ogłosił, że ​​oprogramowanie Overwinter będzie zawierało nowe funkcje, takie jak wygaśnięcie transakcji, kontrolę wersji, ochronę transakcji powtórnych w przypadku aktualizacji sieci oraz ogólne ulepszenia w zakresie przejrzystości transakcji. Programiści Zcash wyjaśniają, że jedyną rzeczą, którą użytkownicy muszą zrobić, aby stać się częścią aktualizacji sieci, jest aktualizacja oprogramowania:

Nie ma potrzeby robienia niczego poza utrzymaniem aktualności oprogramowania Zcash. Ta aktualizacja sieci nie powinna skutkować rozwidleniem Blockchainu, ani tworzeniem nowej waluty.

Powstały 28. października 2016 r., altcoin Zcash (ZEC), umożliwia użytkownikom dokonywanie anonimowych transakcji za pomocą metody kryptograficznej o nazwie ZK-SNARK. ZEC plasuje się na 24. miejscu wśród 100 największych kryptowalut wg CoinMarketCap.

Wcześniej, w lutym 2018 r., Cointelegraph poinformował, że fundusz kryptograficzny Grayscale Investments opublikował raport przewidujący, że cena ZEC może osiągnąć ponad 62.000 dolarów do 2025 r.

• Liechtenstein oferuje inwestycje w kryptowaluty:

Umiejscowiony w Liechtensteinie, bank Frick, daje teraz swoim klientom możliwość zakupu kryptowalut – Bitcoina, Bitcoina Cash, Litecoina, Ripple i Ethereum, a także obiecuje zabezpieczyć swoje zakupy w przed cyberatakami w zabezpieczonych portfelach.

Podczas gdy wiele dużych europejskich banków przedstawiło negatywne stanowisko wobec walut cyfrowych, Frick – mały, niezależny, rodzinny bank w Liechtensteinie – otwiera swoje drzwi dla klientów, którzy chcą zainwestować na rynku kryptowalut.

Nasze usługi cieszą się dużym zainteresowaniem firm z całej Europy. Firmy wiedzą, że niezawodnie wspieramy je we wdrażaniu kryptowalut i modeli biznesowych typu Blockchain, zgodnie z obowiązującymi przepisami europejskimi. Naszym celem jest zapewnienie bankowości kryptograficznej przynajmniej poziomu jakości klasycznej bankowości.

– objaśnia były ambasador Liechtensteinu i dyrektor banku, Hubert Büchel i dodaje:

Bank Frick chroni również kryptowaluty klientów portfelami, a ponadto kopie zapasowe portfeli klientów będą przechowywane w sposób bezpieczny. Nowa oferta banku Frick ma otworzyć drzwi do kryptowaluty na zupełnie nową bazę klientów.

Frick nie tylko chce chronić inwestycje swoich klientów, ale także ich własne operacje. Bank jest regulowany zgodnie z prawem Liechtensteinu i prawem UE / EOG oraz zabezpieczy się przed praniem pieniędzy i innymi działalnościami przestępczymi, dokładnie upewniając się, że źródła finansowania są zgodne z prawem.

W mediach wypowiedział się również naczelny Edi Wögerer, który poinformował, że większe banki przestraszyły się kryptowalut, czując zagrożenie oraz niezrozumienie ich:

Istnieje ryzyko, ale są też naprawdę duże możliwości. Wiemy, co robić z perspektywy bezpieczeństwa, więc jest to duża szansa dla takich banków jak my.

• W Japonii nowa organizacja ureguluje lokalny rynek kryptografii:

Dwie grupy handlowe w japońskiej branży kryptowalut zgodziły się na utworzenie w przyszłym miesiącu organizacji, która nie została jeszcze nazwana, a która samodzielnie ureguluje lokalny rynek kryptografii we współpracy z japońską agencją Financial Services Agency (FSA).

Ta współpraca powstała po styczniowym ataku hakerskim ona japońską giełdę kryptowalut Coincheck, której straty sięgają ponad 534 mln dolarów w kryptowalucie NEM – największym ataku w krypto świecie, większym od Mt. Gox. Grupy handlowe dążące do samoregulacji, z których jedno jest Stowarzyszeniem Biznesu Kryptowalut Japonii (JCBA), reprezentują 16 zarejestrowanych operatorów rynku kryptograficznego. Operatorzy rynku będą podobno pracować razem, aby opracować branżowe standardy bezpieczeństwa dla inwestorów, w tym opracować wytyczne dotyczące wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Taizen Okuyama, prezes platformy handlu zagranicznego ,Money Partners Group, a także prezes JCBA, będzie przewodniczyć nowej organizacji. Okuyama powiedział Nikkei Asian Review, że celem tej nowej organizacji jest doprowadzenie całego sektora kryptowalut do działania w zakresie samoregulacji. Yuzo Kano, dyrektor generalny giełdy BitFlyer z siedzibą w Tokio i szef Japan Blockchain Association (JBA), będzie pełnił funkcję wiceprezesa.

Jeśli nowa grupa zostanie zatwierdzona przez rząd jako niezależny organ regulacyjny, organizacja będzie mogła zakazać używania niektórych walut wirtualnych przez zarejestrowanych operatorów kryptograficznych w kraju, jeśli na przykład monety będą podejrzane o wykorzystywanie ich w praniu brudnych pieniędzy. W oczekiwaniu na zatwierdzenie FSA nowy organ regulacyjny będzie tymczasowo otwarty dla zarejestrowanych operatorów i giełd.

W połowie lutego siedem dużych firm kryptowalutowych połączyło siły, aby stworzyć CryptoUK, pierwszą organizację handlową, która samoreguluje rynek kryptograficzny w Wielkiej Brytanii.

• Technologia Blockchain w chilijskiej sieci energetycznej:

Chilijska agencja regulacyjna ds. Energii, Comisión Nacional de Energía de Chile (CNE), ogłosiła, że ​​wdroży technologię Blockchain w krajowej sieci energetycznej, donosi lokalny magazyn o publikacji handlowej.

CNE użyje Blockchain do uwierzytelnienia informacji, takich jak koszty krańcowe, średnie ceny rynkowe, ceny paliwa i zgodność z prawem dotyczącym energii odnawialnej. Sekretarz wykonawczy CNE, Andrés Romero, oświadczył, że ruch w kierunku Blockchain został przeprowadzony w trosce o bezpieczeństwo danych.

Krajowa Komisja ds. Energii postanowiła przyłączyć się do tej innowacyjnej technologii i zdecydowaliśmy się użyć Blockchain jako cyfrowego notariusza, co pozwoli nam poświadczyć, że informacje, które udostępniamy w portalu otwartych danych, nie zostały zmienione ani zmodyfikowane i pozostały niezmienne w jego istnieniu.

– mówi Romero.

Romero dodał, że technologia zwiększy zaufanie do danych dostarczanych przez agencję regulacyjną, zwiększając zaufanie inwestorów, interesariuszy i ogółu społeczeństwa. Chile planuje wdrożyć tę technologię w marcu 2018 roku. Technologia Blockchain okazała się dobrodziejstwem dla firm energetycznych w organach regulacyjnych w różnych sektorach przemysłu. Firma S & P Global Platts ogłosiła niedawno, że użyje własnego rozwiązania Blockchain do raportowania informacji o ropie w ZEA.

W projekcie WePower zastosowano rozwiązania Blockchain do integracji danych pomiarowych z operacjami sieciowymi i zaawansowanymi narzędziami analitycznymi w celu zbudowania „inteligentnych pomiarów”. Ta platforma oparta na Ethereum umożliwia konsumentom bezpośrednie podłączenie do odnawialnych źródeł energii w celu uzyskania ich mocy.

• Bitcoin nadal rośnie:

Kolejny dzień obserwujemy spokojne i sukcesywne wzrosty ceny Bitcoina. W ciągu ostatniej doby, wzrosła ona o 5,5%. Nastroje na altach są mieszane, acz te pozostałe największe, cieszą się drobnymi wzrostami – Ethereum 0,7%, Ripple 0,3%, a Bitcoin Cash 1,2%. Kapitalizacja rynkowa wynosi 464 mld dolarów, co oznacza dopływ kapitału o wartości 12 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Kapitalizacja rynkowa wynosi 464 mld dolarów, co oznacza dopływ kapitału o wartości 12 mld dolarów.

    Jak mozna pisac takie bzdury, ze zwiekszenie kapitalizacji oznacza,ze dokladnie tyle srodkow wplynelo na rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button