Wiadomości

#246 Aktualności z dn. 22.03.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Południowokoreańscy regulatorzy sprawdzą lokalne banki; Wielka Brytania utworzyła grupę zadaniową ds. krypto; Fujitsu uruchamia Centrum Innowacyjne Blockchain; Większe bezpieczeństwo na morzu dzięki Blockchain; Spadki na giełdach.

Południowokoreańscy regulatorzy sprawdzą lokalne banki:

Południowokoreańscy regulatorzy finansowi zbadają lokalne banki pod względem zgodności z wytycznymi AML dotyczącymi operacji wymiany kryptowalut, jak donosi lokalny serwis informacyjny Yonhap News.

Według Yonhap, w przyszłym miesiącu Jednostka Wywiadu Finansowego (KoFIU) i Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) rozpoczną analizę kont korporacyjnych giełd kryptowalutowych w koreańskich bankach. W grudniu 2017 r. FSC ogłosiło, że zakazuje anonimowego handlowania walutami cyfrowymi i wymaga, by konta handlowców na giełdach kryptowalutowych były powiązane z kontami bankowymi zarejestrowanymi pod ich prawdziwymi nazwiskami, począwszy od 30. stycznia bieżącego roku.

Po odrzuceniu doniesień o rzekomym zakazie handlu kryptowalutą w tym kraju jako nieprawdziwym, minister finansów Korei Południowej, Kim Dong-yeon, potwierdził, że rząd nie będzie wprowadzał zakazu lub tłumienia rynku kryptowalut.

6. marca rząd Korei Południowej zakazał urzędnikom publicznym przechowywania i handlu kryptowalutami. 24. lutego południowokoreańskie stowarzyszenie Blockchain Industry Association ogłosiło, że przeprowadzi inspekcję 33 swoich członków, wśród których znajdują się giełdy kryptowalutowe Coinone, Bithumb i Korbit, aby ocenić ich zgodność ze środkami samoregulacji.

Wielka Brytania utworzyła grupę zadaniową ds. krypto: 

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosiło uruchomienie grupy zadaniowej ds. kryptowalut złożonej z Banku Anglii (BOE) i Urzędu ds. Nadzoru Finansowego (FCA), które będą regulować i wspierać technologie kryptowalutowe, jak donosi CNBC. FCA nie dawno wydała międzynarodową piaskownicę regulacyjną fintech, jako sposób promowania innowacyjnego rozwoju fintech bez konieczności przeprowadzania rygorystycznych procedur kontrolnych.

Philip Hammond, minister finansów Wielkiej Brytanii, powiedział w oświadczeniu, że nowa grupa zadaniowa ds. kryptowalut będzie pracować nad stworzeniem standardów branżowych ułatwiających współpracę z bankami i fintech, a także wspierać innowacje w branży fintech.

Zobowiązuję się pomagać rozwijać się i rozkwitać sektorowi, a nasza ambitna strategia sektorowa określa w jaki sposób zapewnimy, że Wielka Brytania pozostanie w czołówce cyfrowej rewolucji […] W związku z tym nowa grupa zadaniowa pomoże Wielkiej Brytanii zarządzać ryzykiem związanym z aktywami kryptowalutowymi, a także pomoże wykorzystać potencjalne korzyści z leżących u podstaw technologii.

– mówi.

Na początku marca gubernator Banku Anglii, Mark Carney, powiedział, że kryptowaluty powinny być regulowane – a nie zakazane, i utrzymywane zgodnie z tymi samymi standardami co tradycyjny system finansowy.

Wielka Brytania podpisze z Australią umowę „mostu fintechowego”, umożliwiającą brytyjskim produktom wejście na australijskie rynki fintech i stworzenie przestrzeni dla otwartego dyskursu między brytyjskim i australijskim organem regulującym branżę fintech – Innovate Finance i Fintech Australia.

Australia często była na czele kryptowalut i innowacji w technologii krypto – australijska giełda rozpoczęła wdrażanie technologii Blockchain w grudniu zeszłego roku, Brisbane wkrótce będzie mogło się pochwalić pierwszym na świecie przyjaznym krypto terminalem lotniskowym, a Australijczycy mogą zakupić waluty cyfrowe w kioskach w całym kraju od 1 marca.

Fujitsu uruchamia Centrum Innowacyjne Blockchain: 

Japońska międzynarodowa firma Fujitsu, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi informatyczne, uruchomiła w Brukseli Centrum Innowacyjne Blockchain. Firma podała, że jej głównym celem będzie ułatwienie badań nad technologią Blockchain oraz rozwój projektów we współpracy z organizacjami sektora prywatnego i publicznego.

Centrum podkreśla zaangażowanie Fujitsu w Blockchain i inne technologie rozproszonych rejestrów jako środków na zrewolucjonizowanie sposobu w jaki konsumenci i przedsiębiorstwa kupują, sprzedają i wymieniają towary i usługi, a organizacje przekształcają swoje modele komercyjne i operacyjne.

– oświadczyła firma.

Yves de Beauregard, szef Fujitsu Benelux, mówił o zwiększonym zainteresowaniu klientów technologią Blockchain jako bodźcu do utworzenia centrum i zauważył, że geograficzne położenie Belgii było jednym z czynników sprawiających, że było to pożądane miejsce do uruchomienia inicjatywy. Firma ujawniła również, że centrum skupi się na projektach dotyczących inteligentnych miast.

Frederik De Breuck, dyrektor ds. przedsprzedaży i ubezpieczeń biznesowych w firmie Fujitsu Benelux, wyjaśnił, że odsetek światowej populacji zamieszkującej obszary miejskie ma wzrosnąć gwałtownie w ciągu najbliższych trzydziestu lat, i że w związku z tym konieczne byłoby rozwinięcie usług, które połączą technologie ICT z infrastrukturą i architekturą, aby rozwiązać problemy społeczne, gospodarcze i środowiskowe.

Wykorzystanie technologii Blockchain z jej potencjałem w rejestrze publicznym i identyfikacji głosowania oraz jej zdolności do automatyzacji procesów i audytu inteligentnych kontraktów, niewątpliwie odegra ważną rolę w tym zmieniającym się ekosystemie.

– powiedział De Breuck.

Fujitsu jest daleki od bycia nowicjuszem w branży. W 2016 r. ogłosił, że opracował system oparty na Blockchain do bezpiecznego udostępniania dokumentów, a następnie wydał inny system bezpiecznego udostępniania danych w 2017 r. Jest również członkiem konsorcjum Hyperledger i wydał kilka projektów wykorzystujących platformę Blockchainową grupy – Hyperledger Fabric.

Większe bezpieczeństwo na morzu dzięki Blockchain:

Lloyd’s Register Foundation, brytyjska organizacja non-profit, ogłosiła nową inicjatywę która ma na celu wykorzystanie technologii Blockchain do poprawy bezpieczeństwa na otwartym morzu.

Projekt nazwany Maritime Blockchain Labs (MBL) powstaje we współpracy z Blockchain Labs for Open Collaboration (BLOC) z siedzibą w Danii. Laboratorium będzie przyglądać się stosowaniu inżynieryjnych systemów i łańcuchów dostaw opartych na Blockchain, aby zająć się bezpieczeństwem zarówno newralgicznej infrastruktury, jak i ludzi w globalnym przemyśle morskim.

Mamy dwa cele: jak najszybciej uzyskać dostęp do rzeczywistych aplikacji w terenie, a także podzielić się wiedzą i metodologią wśród użytkowników. Blockchain jest zasadniczo technologią opartą na współpracy i prawdziwie zmieni branżę tylko pod warunkiem, że wszyscy będziemy pracować używając tych samych lub połączonych systemów, zamiast ze sobą konkurować.

– powiedziała Deanna MacDonald, prezes BLOC, w komunikacie prasowym.

Ponieważ bezpieczeństwo na morzu jest wyzwaniem międzynarodowym, MBL ma na celu ułatwienie współpracy między zróżnicowanymi uczestnikami rynku, w tym konkurentami. Wymiana informacji, jak głosi komunikat, może pomóc zwiększyć zyski w sektorze przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka.

Poprzez promowanie podejścia opartego na współpracy możemy sprawić by ta przestrzeń była pozbawiona ryzyka. […] Zademonstruj swoje możliwości i zbuduj podstawy techniczne i edukacyjne niezbędne do wspólnego opracowania i zastosowania tej nowej technologii.

– mówi MacDonald.

W ciągu najbliższych 18 miesięcy, Maritime Blockchain Labs będzie pracować nad stworzeniem trzech projektów demonstracyjnych, które skupią się na aspektach ryzyka i bezpieczeństwa, którymi można się zająć za pomocą rozpowszechnionych rozwiązań.

Trzech demonstrantów zbuduje, zastosuje i wymodeluje wykorzystanie rozpowszechnionych systemów w celu wpłynięcia na poprawę bezpieczeństwa życia i mienia na morzu oraz posłuży jako przykład do dzielenia się ze społecznością.

– dodała.

Według Allianz Safety and Shipping Review 2017 bezpieczeństwo statków ma kluczowe znaczenie dla światowej gospodarki. Statki transportują około 90% światowego handlu. W 2016 r., odnotowano 2.611 zgłoszonych wypadków morskich głównie z powodu awarii maszyn i silników, w tym samym roku utracono 85 statków.

Spadki na giełdach:

Ostatnia doba na rynku wykazała tendencję spadkową. Kapitalizacja całego rynku zmalała o 15 mld dolarów i wynosi obecnie 330 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15,5 mld dolarów. Wartość prawie wszystkich walut z top 10 wg. cointelegraph zmalała, Bitcoin o 2,5% Ethereum o 5,9%, Ripple o 5,5%, Bitcoin Cash o 2,62% i Litecoin o 3,79%. Wyjątkiem okazał się EOS, który odnotował wzrost o 7,38%.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button