News

#251 Newsy z dnia 27.03.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Twitter potwierdził ograniczenie reklam kryptograficznych; Deutsche Börse uruchomi platformę pożyczkową Blockchain; IOTA przedmiotem badań na największej niemieckiej uczelni; Aresztowanie cyberprzestępców okradających instytucje finansowe; Drobne odbicie cen na giełdach.

• Twitter potwierdził ograniczenie reklam kryptograficznych:

Pogłoski zostały potwierdzone, że Twitter – gigant mediów społecznościowych – podąży za Facebookiem i Google w celu ograniczenia reklam kryptograficznych.

Twitter powiedział Reuterowi, że zakaz obejmie reklamę ICO i sprzedaży tokenów. Polityka ta zostanie wprowadzona w ciągu najbliższych 30. dni i obejmie także giełdy kryptowalut i usługi portfeli, chyba że są to spółki publiczne i są notowane na głównych giełdach papierów wartościowych. Twitter powiedział, że ograniczy reklamy dla giełd kryptograficznych w Japonii jedynie do tych, które są pod nadzorem krajowego organu nadzoru finansowego.

Twitter przytacza bezpieczeństwo dla użytkowników jako główny motywator za zakazem. Portal już podejmował działania, aby zapobiec kontrowersyjnym relacjom związanymi z profilami o tematyce krypto, ale spotkał się z wezwaniami do wprowadzenia dalszych środków po wprowadzeniu zakazów przez Facebook Inc i Alphabet Inc (Google).

Rozmawiając z Reuterem, reżyser Zennon Kapron z działu doradztwa finansowego Kapronasia, wskazał na ryzyko związane z samym serwisem Twittera, jako kolejną kwestią konieczności zakazu:

Wraz z rosnącą liczbą wejść na rynek ICO, niemożliwe jest, aby ktokolwiek, a już na pewno platformy, takie jak Twitter czy Facebook, nie mogły reklamować ICO i kryptowalut, nie wiedząc które są autentyczne, a które to oszustwa… Chociaż z pewnością reklamy ICO musiały być znaczącym źródłem dochodów dla Twittera, ale reperkusje nieuczciwych działań nie są warte ryzyka.

Facebook ograniczył reklamy kryptograficzne w styczniu tego roku, podczas gdy Google ogłosił zakaz na początku tego miesiąca, który ma zostać wprowadzony w czerwcu 2018 roku.

Deutsche Börse uruchomi platformę pożyczkową Blockchain:

Deutsche Börse Group, niemiecki rynek obrotu papierami wartościowymi, wypuści na rynek platformę Blockchain do pożyczek papierów wartościowych we współpracy z HQLAx, wykorzystując platformę R3 firmy Corda Blockchain, o czym poinformowano w komunikacie prasowym.

Partnerstwo stworzy w pełni zintegrowany model operacyjny, aby ułatwić bardziej efektywne zarządzanie zabezpieczonymi płynnymi aktywami o wysokiej jakości.

– pisze Finanse Magnates.

Według Philippe’a Seylla, dyrektora wykonawczego w Deutsche Börse Group, współpraca między niemiecką giełdą papierów wartościowych, a HQLAx będzie mogła rozwiązać niektóre z głównych problemów dzisiejszych rynków pożyczek papierów wartościowych poprzez innowacyjne środki.

Wraz z utworzeniem niezależnej kontroli kontroli depozytów, Deutsche Börse obejmuje technologię rozproszonej księgi rachunkowej i uzupełnia ją neutralną i zaufaną rolą rynkową, otwartą dla wielu depozytariuszy i agentów zabezpieczeń. W ten sposób, Deutsche Börse wspiera uczestników rynku w radzeniu sobie z globalnymi ramami regulacyjnymi, jednocześnie czerpiąc korzyści z wiodącej technologii Blockchain.

Na początku marca, Credit Suisse i ING, zakończyły pierwszą transakcję na papierach wartościowych, korzystając z pożyczki HQLAx opartej na zabezpieczeniach.

• IOTA przedmiotem badań na największej niemieckiej uczelni:

Laboratorium Obrabiarek i Inżynierii Produkcji WZL z niemieckiego uniwersytetu RWTH Aachen zamierza zbadać przypadki zastosowań przemysłowych w IOTA. W ramach tego zadania RWTH będzie ściśle współpracować z Fraunhofer-Gesellschaft, największą organizacją badań stosowanych w Europie.

RWTH Aachen przyjmuje teraz aplikacje od asystentów naukowych i studentów, którzy chcą zaangażować się w pracę magisterską lub doktorancką na IOTA i jej rozproszonej księdze Tangle. Liczba dostępnych miejsc pracy dla projektu jest obecnie nieznana, ponieważ Uniwersytet RWTH Aachen ma ponad 44.000 studentów, co czyni go największą uczelnią w Niemczech w zakresie studiów technicznych.

Badania skupią się na technologii Tangle, którą wykorzystuje IOTA. W przeciwieństwie do Blockchain, Tangle nie polega na tym, że górnicy weryfikują transakcje. To, według twórców, sprawia, że ​​przetwarzanie transakcji IOTA jest na tyle lekkie, że można je przeprowadzać na mniejszych komputerach, takich jak samochody, smartfony, drony, laptopy lub inne urządzenia sieciowe.

Oprócz RWTH Aachen kilka innych instytucji współpracowało z IOTA w przeszłości. Stolica Tajwanu chce stworzyć Inteligentne Miasto z jego pomocą, podczas gdy niemiecka firma Bosch zainwestowała w technologię tego altcoina.

• Aresztowanie cyberprzestępców okradających instytucje finansowe:

Hiszpańska policja aresztowała gang cyberprzestępców złożonych z rosyjskich i ukraińskich obywateli, którzy rzekomo byli zaangażowani w kradzież ponad 1,24 mld dolarów od instytucji finansowych na całym świecie, a następnie przekształcili swoje nielegalne zyski w Bitcoiny, dowiadujemy się z raportu Associated Press.

Zgodnie z oświadczeniami wydanymi przez policję hiszpańską i Europol, przywódca gangu, Ukrainiec o nazwisku „Denis K.” i jego trzej podejrzani o współsprawstwo pochodzenia rosyjskiego i ukraińskiego, zostali zidentyfikowani i aresztowani w hiszpańskim mieście Alicante. W przeciągu 5 lat przestępcy ukradli podobno ponad 1 miliard euro (1,24 miliarda dolarów) od instytucji finansowych na całym świecie. Przestępcy byli już wcześniej rzekomo zaangażowani w cyberprzestępczość, atakując ponad 100 instytucji finansowych, z których udawało im się uciec średnio z aż 10 milionami euro w każdej napaści. Jak twierdzą władze, prawie wszystkie rosyjskie banki zostały dotknięte, a około 50 z nich straciło pieniądze podczas ataków.

Gang uzyskał dostęp do wewnętrznych sieci bankowych, wysyłając e-maile phishingowe zawierające złośliwe załączniki wysłane do urzędników bankowych. Szkodliwe oprogramowanie zapewniło domniemanym sprawcom kontrolę nad zagrożonym sprzętem, umożliwiając im uzyskanie dostępu do bankomatów i wykorzystanie maszyn do wypłacania nieograniczonych sum pieniędzy. AP informuje, że cyberprzestępcy nie wydali zdobytej gotówki, ale zamienili ją na Bitcoiny. Po przeliczeniu kryptowaluta została wykorzystana do zakupu różnych aktywów, w tym nieruchomości i pojazdów w Hiszpanii.

W lutym 2018 r. tajska policja zatrzymała obywatela Rosji, Siergieja Miedwiediewa, który oświadczył, że jest drugą osobą w międzynarodowej organizacji zajmującej się cyberprzestępczością i administratorem Dark Web website Infraud. Portal został wykorzystany do sprzedaży skradzionych kart kredytowych, tożsamości i nielegalnie uzyskanych dokumentów rządowych. W momencie aresztowania Miedwiediew posiadał ponad 100.000 Bitcoinów, w tym czasie to około 820 milionów dolarów.

• Drobne odbicie cen na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach na giełdach kryptowalut obserwujemy drobne odbicie cen. Bitcoin wzrósł o 0,7% względem wczorajszej wyceny, Ripple 0,5%, EOS 6,5%, NEO 3,5%, IOTA 2,2%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16,8 mld dolarów a kapitalizacja całego rynku jest na poziomie 308,7 mld dolarów. Bitcoin w ostatnim czasie zwiększa swoją pozycję i stanowi 44,6% całego rynku.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button