News

#257 Newsy z dnia 02.04.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Gigant opieki zdrowotnej w USA wprowadza rejestr Blockchain; Tajwan proponuje zasady dot. zapobieganiu prania pieniędzy; Firmy nielegalnie wykorzystują energię elektryczną w Korei Płd; Ożywienie na rynku.

• Gigant opieki zdrowotnej w USA wprowadza rejestr Blockchain:

Amerykański gigant opieki zdrowotnej UnitedHealth Group nawiązał współpracę, w celu korzystania z technologii Blockchain, aby prowadzić aktualne rejestry danych.

Zgodnie z nowym wspólnym planem, konglomerat firmy zależnej Optum będzie współpracował z kilkoma innymi graczami z branży, aby adresować katalogi lekarzy amerykańskich, z których ponad 50% zawiera nieprawidłowe informacje, według rządu.

Szacunki branżowe wskazują, że 2,1 miliarda dolarów wydawane jest rocznie w całym systemie opieki zdrowotnej, goniąc i utrzymując dane dostawców.

– czytamy we wspólnym oświadczeniu.

Pilot przeanalizuje, w jaki sposób udostępnianie danych w placówkach opieki zdrowotnej na temat technologii Blockchain może poprawić dokładność danych, usprawnić administrację i poprawić dostęp do opieki. Ruch ten stanowi duży krok naprzód w ekspansji Blockchain dla amerykańskiej służby zdrowia, UnitedHealth zajmuje obecnie szóste miejsce w kraju w rankingu Fortune 500, a dochody w 2017 roku przekraczają 200 miliardów dolarów.

Oświadczenia zdrowotne są często opóźnione ze względu na niedopasowanie danych dostarczonych przez powodów i rzeczywiste zapisy, a niezmienna księga Blockchain jest doskonale dostosowana, aby uniknąć niespójności.

Jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych ogólnokrajowych sojuszy Blockchain w służbie zdrowia.

– kontynuował starszy wyróżniony technik Optum Mike Jacobs w komentarzach do lokalnego portalu prasowego Star Tribune i dodaje:

Ogólnie rzecz biorąc opieka zdrowotna dopiero zaczyna rozumieć, jakie są odpowiednie zastosowania tej technologii.

Na całym świecie coraz szersze grono startupów stara się także rozwiązywać różne problemy w branży medycznej, wykorzystując technologię Blockchain.

• Tajwan proponuje zasady dot. zapobieganiu prania pieniędzy:

Podczas spotkania z legislacyjnym ramieniem Tajwanu, szef Banku Centralnego, Yang Chin-long, został zapytany o to, jak władze bankowe odpowiedzą na obecną nieprzejrzystość w handlu kryptowalutami w tym kraju. Dyskusja została wzmożona głównie przez ostatnie spadki cen, zgodnie z wiadomością podaną przez Centralną Agencję Tajwanua.

Odpowiadając na pytania posła do parlamentu, gubernator Tajwanu powiedział, że Bank Centralny zwiększył swoje wysiłki w monitorowaniu niestabilnych ruchów cen Bitcoinów i wyda ostrzeżenia dla inwestorów o ryzyku transakcji kryptowalutowych.

Oprócz tego, Yang powiedział, że organ bankowy zasugerował Tajwańskiemu Ministerstwu Sprawiedliwości, że transakcje kryptowalutowe powinny być regulowane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w sektorze finansowym.

Sprawa pozostaje otwarta i niewiadomo czy sugestia znajdzie wsparcie w ministerstwie, ale ma być to ostatnie posunięcie władz Tajwanu w zakresie wprowadzania regulacji BTC. Wcześniej, w tym miesiącu, minister finansów wyspy, Sheu Yu-jer, wyraził przekonanie, że kryptowaluty – które są traktowane jak wirtualne towary – powinny być opodatkowane na Tajwanie. Dodał też, że agencja obecnie bada, jak wdrożyć odpowiednie zasady opodatkowania.

Komentarze Janga pojawiały się tak naprawdę zaraz po tym, gdy inne rządy azjatyckie, jak np. Korea Południowa czy Malezja, podjęły już działania mające na celu uregulowanie kryptowalut w ramach zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby zapobiec przestępstwom finansowym.

• Firmy nielegalnie wykorzystują energię elektryczną w Korei Płd:

Czternaście osób z 13. firm zostało aresztowanych za nielegalne wykorzystywanie taniej energii elektrycznej do kopalnianych kryptowalut w kompleksach przemysłowych w Korei Południowej. Według raportu agencji informacyjnej Yonhap, rzekomo nielegalna działalność wydobywcza została odkryta w czterech różnych miejscach w południowo-zachodnim mieście Gwangju.

W raporcie wpisano zawiadomienie z Gwangju Metropolitan Police Agency dotyczące oskarżenia, które dotyczy naruszenia zasad dotyczących użytkowania fabryki. Według raportu, firmy rozpoczynające działalność wydobywczą w takich kompleksach są obciążone o 10 procent niższymi kosztami energii elektrycznej w porównaniu do firm z obszarów ogólnych, a także niższymi czynszami.

Wszystkie firmy miały zainstalowane w swoich zakładach urządzenia górnicze i od maja 2017 r. eksploatowały kryptowaluty. Sześć przedsiębiorstw znajdowało się w kompleksie przemysłowym Hanam, podczas gdy w kompleksach przemysłowych Nano i Pyeongdong odnotowano trzy przypadki, a jeden został odkryty w Jingok Industrial Complex.

To nie pierwszy raz, gdy górnicy kryptowaluty zostali oskarżeni o nielegalne korzystanie z subsydiowanej energii elektrycznej w miejscach publicznych lub biurowych w kraju. W sierpniu zeszłego roku na rynku handlu elektroniką w Korei Południowej, podjęto niecodzienny krok, polegający na delegalizacji niektórych sklepów, gdzie wydobywano Bitcoiny.

• Ożywienie na rynku: 

2 kwietnia: po wczorajszym dniu wesołości i żartów z krypto, Bitcoin wraca powyżej 7.000 dolarów.

Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie 7.040 dolarów, czyli nieco ponad 4 procent w odniesieniu do ceny sprzed 24. godzin. Ethereum nie osiągnął tak silnego zwrotu, wciąż notując wynik poniżej 400 dolarów, na około 390 dolarach.

Spośród dziesięciu największych kryptowalut wymienionych na CoinMarketCap, Stellar wyróżnia się najbardziej i zanotował wzrost na poziomie 10 procent. Vechain, platforma wzmacniająca łańcuch dostaw oparty na Blockchain, odnotowała jednen z najwyższych wzrostów w tym tygodniu, ponieważ największa giełda kryptograficzna w Korei Południowej, Bithumb, dodała token Vechaina do swojej listy. Przyczyniające się do wzrostu cen Vechaina jest ponowne potwierdzenie wcześniej ogłoszonego partnerstwa z BMW Startup Garage, które zostało zakwestionowane przez tweet z oficjalnego Twittera, 20. marca. Jednak BMW Startup Garage potwierdził współpracę 31. marca na Twitterze, co odzwierciedliło się w cenie Vechaina.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button