News

#258 Newsy z dnia 03.04.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Australia wprowadziła nowe regulacje dla giełd kryptowalut; Trudny kwartał dla rynku kryptowalut; Kryptowalutowe fundusze hedgingowe przeżywają spowolnienie; Japończycy wprowadzają filię Blockchain; Wzrosty cen na giełdach.

• Australia wprowadziła nowe regulacje dla giełd kryptowalut:

Australijskie giełdy kryptowalut muszą przestrzegać nowych zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) od 3. kwietnia, potwierdził rząd.

Zgodnie ze świeżymi informacjami dostępnymi obecnie na stronie australijskiego centrum raportów i analiz transakcyjnych (AUSTRAC), giełdy wymiany cyfrowych walut muszą teraz rejestrować się w urzędach, a także zatwierdzać różne procedury raportowania i kontroli tożsamości.

Ten ruch następuje, gdy władze australijskie próbują uszczelnić pozostałe luki w wykorzystaniu kryptowalut w zakresie zarządzania podatkami i tożsamością. W obliczu niezadowolenia z powodu gwałtownego wzrostu liczby oszustw, australijskie Biuro Podatkowe poprosiło w ubiegłym tygodniu podatników o odpisy z zysku kryptowalutowego. W międzyczasie, ramach reformy bezpieczeństwa, giełdy muszą teraz być zgodne z czterema podstawowymi regułami aby móc działać.

Pierwsza to – przyjmowanie i utrzymywanie programu AML / CTF w celu identyfikowania, łagodzenia i zarządzania ryzykiem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Druga – identyfikacja i weryfikacja tożsamości swoich klientów. Trzecia – zgłaszanie podejrzanych spraw AUSTRAC i transakcji obejmujących walutę fizyczną w wysokości 10.000 dolarów lub więcej. Czwarta – prowadzenie pewnych zapisów przez siedem lat.

Sześciomiesięczny okres karencji będzie towarzyszył nowym regulacjom, podczas których AUSTRAC będzie łagodniejszy dla operatorów, którzy nie spełniają wymagań.

• Trudny kwartał dla rynku kryptowalut:

W pierwszym kwartale 2018 r. rynki kryptograficzne straciły nieco ponad 48 procent wartości względem 1. stycznia, a całkowita kapitalizacja zmalała z około 612. miliardów dolarów do 261. miliardów dolarów w pierwszym kwartale, według danych z CoinMarketCap.

Cena Ripple (XRP) – jedna z pięciu największych kryptowalut wymienionych na CoinMarketCap – spadła prawie o 78 procent, której jednostka wyceniania jest na 0,51 dolara, w porównaniu do wartości z 1. stycznia,  na poziomie około 2,30 dolara.

Drugim miejscem największego spadku pod względem wartości procentowej jest Bitcoin Cash (BCH), który stracił około 73 procent swojej wartości. W styczniu jego cena wynosiła około 2.543 dolarów, dzisiaj to około 697 dolarów.

Litecoin (LTC) spadł o około 49 procent od ceny z 1. stycznia, kiedy kosztował około 231 dolarów, gdzie dzisiaj jest to około 118 dolarów.

Wiodące kryptowaluty, czyli Bitcoin i Ethereum przeżyły najgorsze pierwsze kwartały od ich powstania. Cena Bitcoin spadła o około 52 procent od 1 stycznia, kiedy cena była na poziomie około 14.122 dolarów, do około 6.890 dolarów w dniu 31. marca. ETH, który był sprzedawany na poziomie około 755 dolarów 1. stycznia. Spadł o około 48 procent, do około 394 dolarów w dniu 31. marca.

Spadek cen we wszystkich sektorach można przypisać zwiększeniu liczby regulacji ze strony różnych podmiotów globalnych, w tym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kontroli japońskiej niezarejestrowanych giełd kryptowalut po ataku na Coincheck oraz Twitterze, Facebook i Google zakazujące reklam związanych z kryptografią.

• Kryptowalutowe fundusze hedgingowe przeżywają spowolnienie:

Kryptowalutowe fundusze hedgingowe mogą zmierzyć się z rokiem transformacyjnym, ponieważ niektóre źródła ostrzegają, że 10 procent z nich może zniknąć w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

Bloomberg poinformował 2. kwietnia, że ​​niższe ceny walut kryptograficznych towarzyszyły wyraźnemu spowolnieniu liczby otwieranych funduszy hedgingowych. W 2017 roku ponad 170 funduszy rozpoczęło handel, podczas gdy w pierwszych trzech miesiącach 2018. roku pojawiło się tylko 20. nowych graczy. Jednocześnie kilka funduszy zostało już zamkniętych, a jeden z nich jest protokołem alfa, który bezpośrednio powołuje się na potencjalne ryzyko regulacyjne i rynkowe w swojej decyzji o zwrocie depozytów inwestorów.

Nowy kapitał zwolnił, nawet w przypadku funduszu o wyższym profilu, takim jak nasz.

– powiedział Bloomberg, cytując wiadomość e-mail Kyle Samani, współzałożyciela amerykańskiego funduszu Multicoin Capital.

W głównej mierze to niepewność regulacyjna wydaje się napędzać zmiany nastrojów. Jak informował Cointelegraph w zeszłym miesiącu, amerykański organ nadzoru Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przygotowuje się podobno do zbadania aż 100. funduszy hedgingowych. Podczas gdy nadal funkcjonuje ponad 220 funduszy, niektóre źródła informacji obawiają się, że tylko 50 będzie w stanie zgromadzić wystarczający kapitał, aby w długiej perspektywie służyć instytucjom.

• Japończycy wprowadzają filię Blockchain:

Platforma społecznościowa z siedzibą w Japonii – Line – wprowadza na rynek filię Blockchain, kilka miesięcy po tym, jak ogłoszono, że usługa Line Pay oferuje kryptowaluty.

Spółka nazywa się Unblock i będzie miała siedzibę w Korei Południowej. Jej zadaniem ma być badanie technologii Blockchain i jej potencjalne zastosowania. Krok ten jest częścią starań, aby zintegrować te aplikacje z platformą komunikacyjną i dodać nową wartość poprzez innowacje technologiczne poprzez łączenie technologii Blockchain z różnymi usługami w LINIE, zgodnie z zapowiedzią na swojej stronie internetowej.

ZDNet informuje również, że platforma będzie szukała połączenia rynków kryptowalut między Koreą Południową, Japonią i szerszym rynkiem Azji Południowo-Wschodniej. Line Plus, spółka platformy mobilnej, ostatecznie wprowadzi „symboliczną ekonomię”, zgodnie z ogłoszeniem.

Wiadomości pojawiły się nieco ponad dwa miesiące po tym, jak dostawca aplikacji po raz pierwszy ogłosił Linię Finansową Corporation (LFC) – nową spółkę powołaną do działania jako platforma handlowa, ubezpieczeniowa i pożyczkowa na kryptowalutach. LFC, która ma siedzibę w Japonii, ma również za zadanie badanie Blockchain. Usługi kryptowalutowe linii będą oferowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej Line Pay.

Line nie jest jedyną firmą komunikacyjną, która podejmuje działania, aby lepiej zrozumieć Blockchain i kryptowaluty oraz jak te technologie mogą zostać zintegrowane z ich usługami. Koreańska platforma komunikacyjna Kakao, rozpoczęła podobne przedsięwzięcie na początku marca w celu opracowania nowych aplikacji dla technologii, choć ostatnio zaprzeczyła plotkom, że może oferować własny token kryptograficzny.

Być może jest to jednak rekordowa wartość za ICO – do tej pory najwyżej notowany był Telegram – 1,8 mld dolarów. Platforma komunikacyjna w Rosji ma na celu uruchomienie całego ekosystemu Blockchain o nazwie Telegram Open Network (TON), choć szczegóły pozostają niejasne dla projektu.

• Wzrosty cen na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach obserwujemy wzrosty cen na giełdach. Wczoraj Bitcoin przebił 7.000 dolarów i nadal kontynuuje wzrost osiągając wartość 7.450 dolarów. Ripple, który względem styczniowej ceny stracił najwięcej, dzisiaj notuje wzrost na poziomie 8,7%. Podobie Litecoin, 8,2% wzrostu. Wybitnym wynikiem może poszczycić się Verge, który zanotował wzrost na poziomie 42% oraz Steem, 30,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi dzisiaj 279,6 mld dolarów, a obrót na giełdach wyniósł 13,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button