News

#280 Newsy z dnia 25.04.2018

Z środowych wydarzeń: Binance inwestuje w nową, mobilną kryptowalutę; Chiny rozważają wprowadzenie Blockchain do zarządzania danymi; Chińska policja skonfiskowała 600 komputerów do miningu; Tom Lee woli Bitcoina niż Bitcoina Cash; Spadki na giełdach.

Binance inwestuje w nową, mobilną kryptowalutę:

MobileCoin, nowa kryptowaluta skoncentrowana na prywatności, ogłosiła, że Binance Labs poprowadzi 30-milionową rundę zbierania funduszy na projekt, czytamy w poście na blogu Medium. Według TechCrunch, nowa kryptowaluta, jako część współpracy, ma duże szanse na notowanie jej na giełdzie Binance.

Oprócz pracy z Binance Labs, MobileCoin ma w załodze talenty takie jak Moxie Marlinspike (na zdj.), założyciel szyfrowanej aplikacji komunikacyjnej Signal, na stanowisku doradcy technicznego. Shane Glynn, który pełnił funkcję doradcy ds. produktów w Google od 2010 roku, pracuje jako radca prawny, zapewniając zgodność MobileCoina z przepisami dotyczącymi kryptowalut.

MobileCoin będzie korzystać z protokołu Stellar Consensus Protocol, aby zsynchronizować się z siecią monety i zapewnić skalowalność oraz szybkość, a produkt końcowy zostanie zintegrowany z aplikacjami mobilnego przesyłania wiadomości:

MobileCoin została zaprojektowana w taki sposób, aby mobilne aplikacje do obsługi wiadomości, takie jak WhatsApp, Facebook Messenger lub Signal mogły zintegrować się z portfelem MobileCoin.

Binance Labs również skomentował finansowanie:

Skierowana do użytkowników telefonów komórkowych, przyjazna i prosta w obsłudze kryptowaluta taka jak MobileCoin, odgrywa kluczową rolę w adaptacji kryptowalut. Zespół MobileCoin i Binance Labs mają wspólną wizję i jesteśmy dumni z tego, że wspieramy to, co robią.

– podaje Binance.

Chiny rozważają wprowadzenie Blockchain do zarządzania danymi:

Krajowy Urząd Kontroli Chińskiej Republiki Ludowej rozważa Blockchainowe rozwiązanie problemu swojej obecnej infrastruktury opisanego jako „nieskończony cykl przechowywania i zarządzania danymi”, czytamy w ogłoszeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Urząd ten ma za zadanie kontrolę wszystkich transakcji finansowych związanych z rządem i zarządzanie scentralizowanym centrum danych, które przechowuje dane każdego podległego biura audytu w kraju, na poziomie prowincji i gminy.

Trudności z którymi trzeba w tej sytuacji się zmierzyć to „nieskończona rozbudowa wymaganego sprzętu i oprogramowania dla centrum danych” w celu zarządzania ogromną ilością scentralizowanych danych, a także złożony i wymagający personelu system.

W artykule zaproponowano rozwiązanie wykorzystujące Blockchain, które używa „algorytmów konsensusu rozproszonego węzła do generowania i aktualizowania danych oraz algorytmów szyfrowania i odszyfrowywania w celu zabezpieczenia transmisji danych i dostępu”, co znacznie zmniejszyłoby nakład pracy rządu. 

Każde podległe biuro audytu byłoby przypisane jako pojedynczy węzeł z równymi prawami i obowiązkami w zakresie gromadzenia, utrzymywania i zarządzania danymi. Główne centrum danych zapisywałoby jedynie sygnatury czasowe i nadzorowało poufność i legalność operacji danych podległych audytorów. W artykule zwrócono również uwagę na możliwość wykorzystania inteligentnych kontraktów do automatyzacji procesów zarządzania danymi.

Chińska policja skonfiskowała 600 komputerów do miningu:

Policja w północnym chińskim mieście Tianjin skonfiskowała 600 komputerów używanych do wydobywania Bitcoinów, po tym, jak ponadprzeciętne zużycie energii elektrycznej przyciągnęło uwagę lokalnego operatora sieci energetycznej.

Lokalna agencja informacyjna Xinhua podała szczegóły przekazane przez miejscowego policjanta, który powiedział, że był to największy przypadek kradzieży energii elektrycznej w ostatnich latach, oraz że zostało skonfiskowanych osiem wentylatorów o dużej mocy.

Agencja nie podała kiedy sprzęt został skonfiskowany, ale wiadomo, że pięć osób zostało objętych dochodzeniem, a jedna została zatrzymana.

Z powodu niedużych kosztów zużycia energii i produkcji sprzętu Chiny są mocarstwem górnictwa kryptograficznego. Niedawny raport wykazał, że koszty wydobycia jednego tokena w Chinach wynoszą 3.172 dolarów, co może zaoferować górnikom znaczny dochód.

W 2017 r. od 50 do 70 procent wydobycia Bitcoina miało miejsce w Chinach. Jednak w styczniu ogłoszono, że Bank Ludowy Chin zamierza zaostrzyć regionalną kontrolę regulacyjną i potencjalnie ograniczyć wykorzystanie energii przez górników w przyszłości.

Tom Lee woli Bitcoina niż Bitcoina Cash:

W rozmowie z CNBC, Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, który jest znany ze swojej zwyżkowej postawy wobec Bitcoina, powiedział, że chociaż jest niechętny do zajmowania stanowiska, zainwestowałby raczej w Bitcoina niż w altcoinową alternatywę.

Myślę, że obie mają zalety. […] Ale gdybym dzisiaj inwestował nowe pieniądze – świeżego dolara – byłbym dużo bardziej zainteresowany kupnem laggarda, który mógłby przynieść wpływy, w przeciwieństwie do czegoś, co już jest potencjalnie wykupione.

– wyjaśnił.

Oświadczenie Lee pojawia się w trakcie toczącej się wojny między zwolennikami Bitcoina i Bitcoina Cash. Wartość Bitcoina w środę spadła o około 2,4%, podczas gdy Bitcoin Cash wypadł znacznie gorzej, tracąc prawie 17% w tym samym 24-godzinnym okresie.

Zapytany, dlaczego Bitcoin w ostatnich dniach znacznie zyskał na wartości, Lee wziął pod uwagę nadchodzący sieciowy hard fork jako częściowy powód napływających pieniędzy. Prowadzący program CNBC, Brian Kelly, dodał także, że „ma to coś wspólnego z polepszaniem nastrojów na rynku”.

Pod względem wyników na koniec roku większość zapytanych osób uważa, że cena Bitcoina na koniec 2018 r. wyniesie między 10.000 a 20.000 dolarów.

Spadki na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach wykazała spadki prawie wszystkich walut z top 10 wg. coinmarketcap. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 4,7% i jest to dobry wynik na tle innych walut. Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Litecoin, odnotowały spadki kolejno o 12,1%, 13%, 13,9% i 11%. Wyjątkiem okazał się EOS, którego wartość wzrosła o 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 37 mld dolarów i wynosi obecnie 389 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 40,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button