News

#290 Newsy z dnia 05.05.2018

Z sobotnich wydarzeń: Były szef FED stworzyłby FEDcoina; VeChain wesprze infrastrukturę w Hongkongu i Azji Południowo-Wschodniej; Aukcjoner sztuki uruchamia Blockchainowy system uwierzytelniania; Analityk z Wall Street odradza inwestycji w krypto; Wzrostowa sobota.

• Były szef FED stworzyłby FEDcoina:

Były szef Banku Rezerwy Federalnej (FED) Kevin Warsh uważa, że ​​stworzenie „FedCoina” w celu wniesienia legalnej działalności cyfrowej monety zasługuje na uwagę, donosi New York Times.

Kevin Warsh jest amerykańskim finansistą, który był gubernatorem w FED od 2006 do 2011 roku. Był najlepszym kandydatem na stanowisko przewodniczącego, ale administracja Trumpa wybrała ostatecznie Jerome’a ​​Powella. Warsh powiedział, że gdyby powrócił do Rezerwy Federalnej, utworzyłby zespół, który myślałby o tym, jak stworzyć FedCoin, jako legalną działalność cyfrowej monety. Powiedział:

Nie, żeby to zastąpiło gotówkę, ale byłby to całkiem skuteczny sposób radzenia sobie z kryzysem i mogłoby to zmienić prowadzenie polityki pieniężnej.

Warsh zauważył również, że technologia Blockchain przynosi korzyści dla Rezerwy Federalnej pod względem systemów płatniczych, które obsługuje. To, według Warsha, umożliwiłoby przelewy bilionów dolarów pomiędzy bankami. Jerome Powell powiedział, że FED tak naprawdę patrzy na Blockchain „jako coś, co może mieć znaczące zastosowania w hurtowej części gospodarki”.

Według Warsha banki centralne powinny traktować cyfrowe waluty jako coś więcej niż nowość. Ludzie naprawdę  wierzą, że kryptowaluty to przyszłość pieniędzy:

Kongres dał FEDowi monopol na pieniądz. Generacja kryptowalut wygląda bardziej jak pieniądze, a mniej jak złoto – i wiąże się z nimi mniejsza zmienność, więc nie będą one jedynie spekulacją, ale mogą być wiarygodną jednostką rozliczeniową.

Niektóre banki centralne już teraz prowadzą badania i testy zdecentralizowanej technologii księgowej. W marcu Bank Anglii ogłosił, że przeprowadził studium sprawdzające koncepcję, aby zrozumieć, czy nowa usługa Real Time Gross Settlement (RTGS) może być w stanie wchodzić w interakcje z Blockchain.

Europejski Bank Centralny przeprowadził badania z Bankiem Japonii na temat potencjału Blockchain do przekształcania rozliczeń papierów wartościowych. Również Bank Centralny Korei Południowej ogłosił ostatnio, że rozważa wprowadzenie kryptowaluty i aplikacji Blockchain dla swojego projektu dla „społeczeństwa bezgotówkowego”.

• VeChain wesprze infrastrukturę w Hongkongu i Azji Południowo-Wschodniej:

PricewaterhouseCoopers (PwC), międzynarodowa firma audytorska i doradcza, nabyła mniejszościowy udział w chińskim startupie VeChain. VeChain Global Technology Holding Limited jest dostawcą usług Blockchain, specjalizującym się w zwalczaniu podrabiania towarów, zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz Internetem przedmiotów (IoT).

Mając to na uwadze, PwC zamierza zintegrować platformę usługową VeChain ze swoją infrastrukturą, która będzie wymagać użycia tokenów VeChain w celu uzyskania dostępu i wykonania transakcji.
System VeChain jest zaprojektowany do stosowania technologii IoT w celu tworzenia kluczy prywatnych dla każdego produktu, umożliwiając śledzenie ich w całym procesie dystrybucji. Udział PwC przyczyni się do ekspansji VeChain w Hongkongu i Azji Południowo-Wschodniej.
PwC jest jedną z firm podatkowych i księgowych „Wielkiej Czwórki” na świecie wraz z Deloitte, KPY i KPMG. PwC stała się drugą mega profesjonalną firmą usługową, która zaakceptowała Bitcoina do rozliczeń faktur klientów po Ernst & Young.

W listopadzie zeszłego roku firma KPMG dołączyła do fali dużych korporacji przejmujących Blockchain. Firma podpisała kontrakt jako członek korporacyjny Wallchate Blockchain Alliance (WSBA), którego celem jest ułatwienie wdrażania innowacji Blockchain w sektorze finansowym.

VeChain jest piętnastym najlepszym projektem pod względem kapitalizacji rynkowej. Uczestnicy rynku są podekscytowani VeChainThor Blockchain, którego wprowadzenie na Mainnet ma nastąpić w połowie czerwca.

Aukcjoner sztuki uruchamia Blockchainowy system uwierzytelniania:

Amerykańska internetowa firma aukcyjna sztuki, Paddle8 i The Native, szwajcarska firma technologiczna, uruchamiają usługę uwierzytelniania opartą na Blockchainie. Paddle8 oferuje cyfrowy certyfikat lub P8Pass dla każdego z tysięcy dzieł sztuki sprzedawanych online i koduje te informacje na Blockchainie Bitcoina.

P8Pass to cyfrowy certyfikat z danymi kodowanymi na Blockchainie w sposób ciągły, który będzie połączony z cyfrowymi katalogami, informacjami z katalogów muzealnych i literaturą specjalistyczną. Każda grafika zakupiona na Paddle8 otrzymuje certyfikat z bezpośrednim dostępem do historii własności i informacji o autorstwie. System został opracowany we współpracy z amerykańską firmą technologiczną Verisart, jedną z mniejszościowych inwestycji The Native.

Usługa umożliwia kupującym sprawdzanie cyfrowych certyfikatów w czasie rzeczywistym, zamiast polegania na pojedynczym certyfikacie od poprzedniego właściciela.

Dane, które zostały zapisane na Blockchainie Bitcoina, nie mogą być modyfikowane bez dokonania zmiany widocznej dla wszystkich użytkowników. […] Widzimy jego zastosowanie na rynku sztuki, który jest notorycznie nieprzejrzysty, jako czubek góry lodowej z punktu widzenia demokratyzacji i zmiany statusu quo.

powiedział Tyler Winklevoss, długoletni doradca strategiczny Paddle8.

Paddle8 i The Native współpracowali już w przeszłości. W styczniu tego roku szwajcarska firma technologiczna zainwestowała w Paddle8 po upadłości jej firmy macierzystej, po czym rozpoczęła projekt mający na celu ułatwienie zakupu sztuki kryptowalutami.

Analityk z Wall Street odradza inwestycji w krypto:

Nick Colas, pierwszy analityk brokerski z Wall Street, który szeroko omówił Bitcoina, w wywiadzie dla CNBC zaapelował do inwestorów, aby dwa razy zastanowili się przed wejściem na rynek kryptografii, pomimo niedawnego przebudzenia się rynku.

Colas ma ugruntowaną reputację wśród profesjonalistów z Wall Street, od 14 lat jest autorem popularnego briefingu „Morning Markets Briefing”. Nie zgodził się ze stwierdzeniem, że po spadkach z początku roku teraz jest dogodny moment dla inwestorów do wejścia na rynek:

Wiele osób pyta, czy teraz jest odpowiedni czas na kupno, a krótka odpowiedź brzmi nie, z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze, nie widzimy dużego zaangażowania ze strony osób zainteresowanych zakupem Bitcoina po raz pierwszy, i jak w przypadku każdej nowej technologii, potrzeba nowych użytkowników, aby zyskała ona na wartości. Pod względem wyszukiwań w Google, są one znacznie niższe od szczytów w grudniu i styczniu, o 85 do 90 procent …

– powiedział.

Colas dodał, że jest zaniepokojony tym, że obecnie jest względnie niewielki wzrost w otwieraniu nowych portfeli, bo w zeszłym miesiącu tylko o 2,2 procent więcej osób otwiera portfele Bitcoinowe w celu kupienia kryptowaluty, w przeciwieństwie do 5-7 procentowego miesięcznego wzrostu, który został odnotowany przez cały ubiegły rok.

Zapytany o to, czy wyceny rynkowe z zeszłego roku były dowodem na to, że Bitcoin jest rzeczywiście bańką, Colas odpowiedział:

Z pewnością z perspektywy czasu absolutnie była to bańka oparta na wprowadzeniu kontraktów terminowych typu future w grudniu … Zajmowałem się Bitcoinem od 2013 roku. Zasadniczo wierzę w strukturę technologii, ale wyraźnie ma ona ogromną zmienność cen, i widzieliśmy to nawet w zeszłym miesiącu, kiedy to rynek tak bardzo się ożywił.

Ostry ton Colasa co do tego, czy powszechne przyjęcie krypto może w najbliższym czasie stać się rzeczywistością, odsuwa jego argumenty od innych perspektyw inwestycyjnych, które często mogą wydawać się beznadziejnie spolaryzowane pomiędzy zagorzałymi sceptykami lub żywiołowymi „bykami” Bitcoina.

Wzrostowa sobota:

Ostatnia doba na giełdach wykazała wzrosty w przypadku większości walut z top 10 wg. coinmarketcap. Wartość Bitcoina wzrosła o 2,7%, Ethereum o 5,3%, Ripple o 2,7% i EOS o 7,5%. Z tłumu wyróżnił się Bitcoin Cash ze wzrostem na poziomie 13,2% oraz Litecoin o 11,2%. Z pierwszej dziesiątki jedynie IOTA notuje spadek – o 2%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 16,7 mld dolarów i wynosi obecnie 469,2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 25,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button