#3 Aktualności z dn. 22.07.2017

Z sobotnich wydarzeń: Korea Południowa otwiera się na Bitcoina; Powstała nowa polska giełda; Bitcoin nie zwalnia tempa.

• Korea Południowa otwiera się na Bitcoina:

Azjatyckie kraje coraz śmielej poczynają kroki w kierunku legalizacji kryptowalut. W kwietniu Bitcoin w Japonii stał się oficjalnym środkiem płatniczym, a dziś krok w tym kierunku uczyniła Korea Południowa. Może nie w tak dużej skali, ale pojawiły się już pierwsze regulacje i akty prawne, które w pełni legalizują dostawców usług „złota XXI. wieku”, co zostało wdrożone również w Chinach. Wprowadzono wtedy nowe propozycje dot. weryfikacji kont w celu przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy.

Yong-Jin, członek Partii Demokratycznej Korei, ogłosił publicznie:

Zgodnie z projektem ustawy, który ma na celu zmianę ustawy dotyczącej transakcji elektronicznych, przedsiębiorcy, maklerzy lub inne podmioty gospodarcze zaangażowane w transakcje kryptowalutowe,będą musiały uzyskać zgodę odpowiedniej komisji. Wymagania obejmują utrzymanie kapitału w wysokości co najmniej 500 milionów wonów (436,300 dolarów) i urządzeń do przetwarzania danych.

Koreańska ustawa dot. transakcji elektronicznych wspomoże zatem działania użytkowników dokonujących płatności i transferów Bitcoinem. Już spekuluje się, aby uznano go jako pełnoprawny środek płatniczy.

• Powstała nowa polska giełda:

Beatcoin.pl jest kolejną polską giełdą kryptowalut. Do dyspozycji na stronie mamy 9 opcji: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Monero, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash i Bytecoin. Kupno i sprzedaż będą mogły być realizowane poprzez PLN, USD i EUR. Dodatkowo wprowadzono program partnerski dla użytkowników i możliwość opłacenia rachunków.

• Bitcoin nie zwalnia tempa:

Marc Kenigsberg, CEO Jamworxx, słusznie stwierdził niespełna dwa tygodnie temu. że przecena Bitcoina była wyjątkowa i warto było go zakupić. Dziś niemal sięga swojego rekordu, a jego kapitalizacja wynosi ponad 1,8 mld dolarów. Wielu spekulantów twierdzi, że przed 1. sierpnia może nastąpić spora obniżka i choć Kenigsberg tego nie wyklucza, to jest przekonany, że ceny oscylujące w granicach 2500$ są wbrew pozorom jeszcze niskie. Psychologiczna bariera 3000$ jednak dopiero przed nami. Altcoiny mają się również dobrze i idą w parze z największą kryptowalutą, ciesząc się dalszymi wzrostami wartości.

źródło: bithub.pl, gieldykryptowalut.pl,  cryptonews.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz