News

#358 Newsy z dnia 12.07.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Trump podejmuje kroki ws. oszustw kryptowalutowych; Korea Płd. opracowała nowe zasady dla krypto i Blockchain; Binance inwestuje w pierwszy na świecie zdecentralizowany bank; Ceny kart graficznych spadają; Kapitalizacja rynku maleje.

Trump podejmuje kroki ws. oszustw kryptowalutowych:

Prezydent USA Donald Trump podpisał nakaz wykonawczy tworząc grupę zadaniową, która skupi się po części na opracowaniu wytycznych dotyczących dochodzeń w sprawie oszustw kryptowalutowych.

Grupa Zadaniowa ds. Integralności Rynku i Oszustw Konsumenckich, zgodnie z nakazem wykonawczym, przyjmie szeroką perspektywę przy skupianiu się na oszustwach konsumenckich. Dla przemysłu kryptograficznego warta uwagi jest wzmianka o „oszustwach w cyfrowym obrocie walutowym”, która jest jednym z wielu obszarów, w których grupa zadaniowa „zapewni wskazówki w zakresie dochodzenia i ścigania w sprawach z udziałem oszustw”.

Nie jest jasne jaką formę przyjmą wytyczne, jednak grupa zadaniowa może ostatecznie przedstawić w tej dziedzinie pewnego rodzaju raport dla administracji Trumpa.

Fakt, że administracja podjęła działania w tym kierunku nie zaskakuje. Na początku tego roku rząd USA wskazał, że pracuje nad kompleksową strategią dotyczącą kryptowalut, koncentrując się na oszustwach rynkowych. W lutym Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych utworzył Grupę Zadaniową ds. Cyberbezpieczeństwa, która w ramach swojego mandatu obejmuje również kryptowaluty.

Wiele z tych programów dotyczy Bitcoina i innych kryptowalut, które nie przepływają przez tradycyjny system finansowy. […] To, nad czym teraz pracujemy z naszą Grupą Zadaniową ds. Cyberprzestępczości, to praca nad kompleksową strategią, która sobie z tym poradzi.

powiedział w tamtym czasie zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein.

Korea Płd. opracowała nowe zasady dla krypto i Blockchain:

Południowokoreańscy ustawodawcy ujawnili projekty ustaw mających na celu opracowanie zasad dotyczących kryptowalut, wstępnych ofert monetarnych i technologii Blockchain, podaje The Korea Times.

Ustawodawcy mają podobno przedstawić projekty na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, które odbędzie się od 13 do 26 lipca. Według czasopisma „Korea Times” przedstawiciel Song Hee-kyung z czołowej partii opozycyjnej Liberty Party Korea (LPK) wezwał do wprowadzenia przepisów dotyczących platform handlowych w celu zapobiegania praniu pieniędzy, cyberprzestępstwom i wyciekom danych osobowych.

Przedstawiciel Park Yong-jin z rządzącej Partii Demokratycznej Korei, Chung Tae-ok z LPK i Choung Byoung-gug z mniejszej opozycyjnej partii Bareun Mirae, planują przedstawić swoje projekty ustaw dotyczące statusu prawnego walut cyfrowych i wymogów dotyczących giełd kryptowalutowych.

Oh Se-jung, lider grupy roboczej ds. zagadnień kryptowalutowych Partii Bareun Mirae, podkreślił, że środki bezpieczeństwa krypto giełd muszą zostać wzmocnione.

Ustawodawcy Korei Południowej stopniowo zmieniają swoje stanowisko wobec cyfrowych walut. W ubiegłym miesiącu rząd tego kraju ogłosił plany wycofania zakazu ICO, które uchwalił we wrześniu 2017 r., dodatkowo Ministerstwo Nauki i Technologii postanowiło wzmocnić współpracę z USA poprzez posuwanie naprzód „czwartej rewolucji przemysłowej” zasilanej przez inicjatywy Blockchain.

Na początku tego miesiąca Korea Południowa ogłosiła, że opracowuje nowe główne standardy klasyfikacji dla branży Blockchain w kraju. Nowy system klasyfikacji, który podobno powinien zostać opracowany do końca lipca, będzie stanowił podstawę do formułowania polityki ukierunkowanej na promocję Blockchain i utworzenie ram regulacyjnych.

Binance inwestuje w pierwszy na świecie zdecentralizowany bank:

Druga co do wielkości giełda kryptograficzna na świecie, Binance, wsparła plany stworzenia banku opartego na technologii Blockchain z tokenizowaną własnością – donosi dziś Bloomberg.

Przyszły „Founders Bank” będzie należał do osób, które zainwestowały w cyfrowe tokeny i będzie miał siedzibę na Malcie, znanej z solidnego i przejrzystego klimatu regulacyjnego dla kryptografii. Według Bloomberga, Binance zainwestował już w 5-procentowy udział.

Projekt ma stać się pierwszym na świecie zdecentralizowanym bankiem społecznościowym (właścicielem będzie społeczność). Właściciele przyszłego banku w zamian za swoją inwestycję otrzymają „prawnie wiążące tokeny akcji”, za pośrednictwem opartej na Blockchain platformy pozyskiwania funduszy Neufund.

Jak zauważył Bloomberg, przed uruchomieniem operacji bank będzie musiał uzyskać licencję od maltańskich organów nadzoru, zgodnie z unijnymi przepisami finansowymi. Silvio Schembri, młodszy minister w Biurze Premiera Malty, powiedział, że wyspa „ma zaszczyt być wybrana jako miejsce pierwszego globalnego banku będącego własnością wspólnoty”.

Parlament maltański niedawno zatwierdził trzy projekty ustaw związane z technologią DLT i kryptowalutami, konsolidując starania wyspy, by pozostać na czele innowacji Blockchain.

Binance po raz pierwszy ogłosił, że przenosi swoją siedzibę na Maltę w marcu, a w zeszłym miesiącu ujawnił, że giełda założyła już rachunek bankowy na wyspie. Dodatkowo, Binance ujawnił niedawno swoją nową platformę Binance Uganda, która oprócz głównych kryptowalut wspiera szylingi Ugandyjskie.

Ceny kart graficznych spadają:

Nowe badania sugerują, że ceny high-endowych kart graficznych – pożądanych zarówno przez krypto górników jak i graczy – spadają.

Badanie zostało przeprowadzone przez John Peddie Research, firmę zajmującą się marketingiem i doradztwem technicznym z siedzibą w Kalifornii. Jak podaje publikacja Computerworld, w raporcie pokazano, iż ceny droższych produktów firm Advanced Micro Devices (AMD) i Nvidia znacznie spadły w porównaniu z ich wygórowanymi cenami z początku tego roku.

Według Jon Peddie Research, cena sześciopaka OEM 4GB RX 580 – najwyższej klasy procesora graficznego z Advanced Micro Devices – wynosiła 3.600 dolarów, a do kwietnia karty zostały całkowicie wyprzedane. Ten produkt jest jednak aktualnie dostępny na rynku za 2.500 dolarów, co stanowi redukcję o 1.100 dolarów.

Przewidzieliśmy spadek [procesorów graficznych], ponieważ spadły ceny kryptowalut. […] Koszt eksploatacji urządzeń miningowych nie jest nieznaczny, więc gdy spada cena walut …, ludzie będą sprzedawać sprzęt na rynku wtórnym, mając nadzieję na odzyskanie części kosztów.

– powiedział C. Robert Dow, menedżer mediów cyfrowych w Jon Peddie Research.

Tymczasem dane z badań wykazały również, że liczba dostaw kart graficznych bezpośrednio do górników spadła o 55,5% w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku.

Wydobywanie kryptowalut jest w rzeczywistości arbitrażem elektryczności, w którym zyski się pojawiają, gdy koszt wydobycia (w tym sprzętu, energii i pracy) jest niższy niż zysk ze sprzedanych monet.

Więcej odpowiedzi może pojawić się w postaci przyszłych wyników finansowych Nvidii i AMD, z których oba podjęły temat omawiania wpływu wydobycia kryptograficznego na ich wyniki finansowe.

Kapitalizacja rynku maleje:

Ostatnia doba na giełdach odznaczyła się widocznymi spadkami cen. Każda z dziesiątki największych walut odnotowała spadek: Bitcoin na poziomie 3,6%, Ethereum 2%, XRP 3,3%, Bitcoin Cash 2,6% oraz EOS 3,4%. Cardano zanotował największy spadek – o 4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 8 mld dolarów i wynosi obecnie 245 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button