News

#36 Aktualności z dn. 24.08.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Segwit na Bitcoinie aktywowany;  Plany wdrożenia kryptowalut w Rosji; Afryka jeszcze niegotowa na emisję własnej kryptowaluty; Górnictwo ratunkiem dla obywateli Wenezueli; Stabilny Bitcoin.

• Segwit na Bitcoinie aktywowany:

Usprawnienie Segregated Witness (SegWit) zostało dziś aktywowane i z blokiem 481823, ma na celu zwiększenie przepustowości Bitcoina. Aby użytkownicy mogli skorzystać z tych możliwości, będą musieli posiadać odpowiednie oprogramowanie.

Z powodu braku poparcia odpowiedniej ilości górników, przez ostatnie miesiące, nie udało się aktywować SegWitu. Dzięki porozumieniu NYA (New York Agreement), całe przedsięwzięcie okazało się możliwe, a wzięło w nim udział wiele firm bitcoinowych oraz przedstawiciele kopalń. SegWitx2 zakładało aktywację SW, czego warunkiem górników było poprzez HardFork zwiększenie bloków do 2MB.

Do SegWitx2 jednak nie dojdzie, gdyż zespół Core wydał oficjalne oświadczenie, że nie poprze takiego ruchu, co spowodowało, że wiele osób, w tym przedstawiciele infrastruktury i część użytkowników, poczuli się oszukani. Możliwym jest, że powstanie BTC1 – kolejna część Bitcoina po BitcoinCash. Jednak Core przypisuje sobie prawo do SegWitu i grozi procesem za złamanie patentu.

Odmienna koncepcja zespołu Core polegająca na przeniesieniu transakcji poza łańcuch główny, czyli Lightninig Network, pokazuje niewielkie szanse na porozumienia w zakresie zwiększania przepustowości sieci.

• Plany wdrożenia kryptowalut w Rosji:

Wicepremier rosyjski Igor Szuvalov przedstawił plany kraju, które mają na celu wprowadzenie własnej kryptowaluty. Odpowiadając lokalnej sieci informacyjnej RBC o tak zwanym „BitRuble”, Shuvalov powiedział, że rosyjska służba bezpieczeństwa FSB rozważała już z wyprzedzeniem potencjalne zagrożenia i luki w zabezpieczeniach systemu.

Zgodnie z poprzednimi uwagami dotyczącymi kontrolowanego charakteru przyszłej waluty typu Blockchain, Shuvalov powtórzył, że nie powinno być tutaj ryzyka dla gospodarki narodowej:

Nie możemy długo utrzymywać kryptowalut pod kluczem – zjawisko będzie się rozwijało. Należy jednak postępować w sposób, który nie zaszkodzi naszej gospodarce narodowej, ale raczej ją wzmocni.

Jednocześnie ostatni sygnatariusz Putina – Dmitrija Marinicheva – sygnalizował pragnienie długotrwałych relacji z Bitcoinem, ponieważ Kreml chce rozwijać się na ryku górniczym. Rosja liczy na tańszą energię elektryczną, która będzie inwestycją w przyszłą operację wydobywczą w wysokości 100 mln dolarów w Marinichev.

• Afryka jeszcze niegotowa na emisję własnej kryptowaluty:

Podczas konferencji Strate Fintech Innovation w Johannesburgu, Francois Groepe z Banku Rezerwy Południowej Afryki powiedział, że byłoby zbyt ryzykowne, aby kraj rozpoczął własną emisję cyfrowej waluty dla ludności. Tamtejszy rząd i bank centralny potwierdza, że cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin, nabierają ogromnego tempa i zainteresowania przez kraj afrykański. Groepe powiedział, że nawet przy takim wzroście popularności, bank centralny musi nadal zadbać o to, aby metody płatności nie były wykorzystywane do finansowania nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy.

Wydaje się, że pomimo sygnałów i presji, Bank Republiki Południowej Afryki nie jest gotowy do podejmowania ryzykownych ruchów z cyfrową walutą pomimo optymistycznego spojrzenia na nie. Twierdzi jednak, że wirtualne waluty mogą zostać powszechnie przyjęte. Jednak wydawanie ich w otwartym systemie byłoby zbyt ryzykowne na ten moment. Groepe zaznaczył, że trzeba to dobrze przemyśleć.

Pomimo braku konkretnych decyzji w sprawie zmian systemu płatności, Bank Rezerwy rozpoczął już praktyczne badania nad cyfrowymi walutami i technologią Blockchain.

• Górnictwo ratunkiem dla obywateli Wenezueli:

Hiperinflacja w Wenezueli była jednym z powodów politycznego kryzysu, który doprowadził ludzi do znalezienia alternatywnych środków na zaspokojenie ich potrzeb. Na ratunek przyszło górnictwo Bitcoina, ponieważ obywatele korzystają tam z taniej energii elektrycznej. Zarabiają do około 500 dolarów miesięcznie na wydobywaniu cyfrowej waluty. Bitcoin pojawił się jako pierwszy, ale nie jest jedyny, ponieważ poszukuje się również innych alternatywnych rozwiązań – w tym Ethereum. Obecny prezydent, Nicolás Maduro, sprawił, że energia elektryczna jest tak tania, że ​​jest zasadniczo wolna, a zatem koszt eksploatacji urządzeń górniczych nie stanowi problemu. 500 dolarów zysku w obecnej sytuacji uważa się tam za małą fortunę. Obywatele odkryli, że wystarczy uruchomić kilka maszyn równocześnie przez cały miesiąc, aby osiągnąć takie cele.

Jest to jednak ryzykowna operacja, ponieważ cyfrowe waluty są tam nieuregulowane i działają w szarej strefie. Nie ma przepisów dotyczących Bitcoina, promujących je lub zakazujących. Jest jednak jasne, że ustawodawstwo i policja nie są przychylne do tego typu działań. Raporty wskazują, że rynek podziemny w Wenezueli będzie rozkwitać.

• Stabilny Bitcoin:

Miniona doba na giełdzie przebiegła dość spokojnie. Z największych kryptowalut Bitcoin wzrósł o 2,1%, Ethereum o 1,7%, natomiast Litecoin zanotował spadek wartości o 3,2%. Jak na tak dynamiczny rynek, zmiany nie są szczególnie widoczne. Wyróżnił się jednak m.in. Lisk, którego cena podskoczyła aż o 29,9%. Kapitalizacja całego rynku wynosi 151,8 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, bitcoin.pl worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button