News

#379 Newsy z dnia 02.08.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Coinbase wprowadza wsparcie dla nowej waluty; Filipiny pracują nad pełną regulacją ICO; Usługa Telegram Passport podatna na ataki hakerów; Kara więzienia za pranie pieniędzy na giełdzie; Giełdy utrzymują się przy spadkach.

• Coinbase wprowadza wsparcie dla nowej waluty:

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, amerykańska giełda kryptowalutowa i dostawca usług portfela, Coinbase, rozpoczęła wdrażanie wsparcia dla brytyjskiego funta (GBP). Klientom Coinbase z brytyjskimi kontami bankowymi nowa funkcja umożliwi szybsze przelewy, pozwalając na kupowanie i sprzedaż kryptowalut za funty w tym samym dniu.

Jak wskazuje Coinbase w swoim ogłoszeniu, zanim wsparcie dla funta zostało wprowadzone, proces kupowania lub sprzedawania krypto dla brytyjskich klientów firmy trwał kilka dni. Wymagana była najpierw konwersja ich kryptowalut na euro, a następnie na GBP za pośrednictwem międzynarodowego przelewu.

Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla niektórych istniejących klientów, jednak w nadchodzących tygodniach ma być dostępna już dla wszystkich. W swoim oświadczeniu Coinbase zauważa, że firma pracowała nad dodaniem wsparcia funta od kilku ostatnich miesięcy.

W marcu Coinbase otrzymała licencję e-money na operacje pieniężne od brytyjskiego urzędu Financial Conduct Authority (FCA). Uzyskała także dostęp do brytyjskiego programu Faster Payments Scheme (FPS), brytyjskiej inicjatywy bankowej mającej na celu skrócenie czasu transakcji.

W lipcu Coinbase wycofała swoje wcześniejsze oświadczenie, że uzyskała zezwolenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na notowanie tokenów kryptograficznych uważanych za papiery wartościowe na mocy prawa Stanów Zjednoczonych. Platforma ujawniła, że ani SEC, ani Urząd Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA) nie uprawnił Coinbase do działania jako sprzedawca papierów wartościowych, jak wcześniej informowano.

Na początku lipca firma ogłosiła, że rozważa notowanie pięciu nowych kryptowalut na swojej platformie, w tym Cardano, Basic Attention Token, Stellar Lumens, Zcash i 0x.

Filipiny pracują nad pełną regulacją ICO:

Filipiny są bliskie wprowadzenia nowych przepisów regulujących sposób, w jaki firmy mogą legalnie zbierać fundusze poprzez wstępne oferty monetarne (ICO). W tym celu krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała w czwartek projekt przepisów dotyczących ICO, a obecnie czeka na opinie zwrotne zanim zaczną one obowiązywać.

Przepisy w szczególności zakładają, że tokeny wydane w ramach wszystkich ICO są domyślnie papierami wartościowymi, chyba że emitenci mogą udowodnić, że jest inaczej.

Organ nadzoru finansowego skomentował w komunikacie prasowym, że większość ICO przeprowadzonych na Filipinach twierdziło, że ich tokeny nie są papierami wartościowymi i nie powinny być zarządzane przez SEC. Jednak regulator powiedział, że niebezpieczne byłoby pozwolenie inwestorom na osądzenie sprawy, ponieważ nie mają wystarczających środków aby określić, które ICO mogą być oszustwami.

Zgodnie z proponowanymi zasadami firmy zarejestrowane na Filipinach, chcące przeprowadzić sprzedaż tokenów, musiałyby złożyć wniosek o wstępną ocenę do SEC przynajmniej na 90 dni przed emisją. Poza szczegółowymi danymi zespołu projektowego – w tym nazwisk, wieku i życiorysu – aplikacja będzie musiała również zawierać przegląd propozycji ICO i jej wiarygodności, a także opinię prawną niezależnej strony trzeciej uzasadniającą dlaczego token nie jest papierem wartościowym. Następnie SEC wyda pisemne sprawozdanie stwierdzające, czy proponowane ICO jest faktycznie emisją papierów wartościowych, czy nie.

W projekcie stwierdza się ponadto, że emitenci ICO mogą kontynuować realizację swoich projektów, nawet jeśli ich tokeny zostaną uznane przez SEC za papiery wartościowe pod warunkiem, że zakończą proces rejestracji i uzyskają zgodę organu regulacyjnego przed rozpoczęciem sprzedaży tokenów.

Usługa Telegram Passport podatna na ataki hakerów:

Według raportu wydanego przez developera oprogramowania i usług kryptograficznych, Virgil Security Inc., niedawno wydane narzędzie do identyfikacji osób, Telegram Passport, wydane przez aplikację Telegram jest podatne na ataki typu brute force.

26 lipca Telegram ogłosił wprowadzenie usługi Telegram Passport, która ma za zadanie szyfrowanie danych osobowych użytkowników oraz umożliwia udostępnianie danych identyfikacyjnych stronom trzecim, takim jak ICO, portfele kryptowalut i każdemu kto przestrzega przepisów KYC (Know Your Customer).

Dane użytkowników są przechowywane w chmurze Telegram za pomocą szyfrowania end-to-end, a następnie przenoszone do zdecentralizowanej chmury, która nie może odszyfrować danych osobistych, ponieważ są one postrzegane jako przypadkowy szum. Jednak w swoich ostatnich badaniach Virgil Security wyraził obawy dotyczące ochrony hasła w tej usłudze. Według Virgil Security, Telegram używa algorytmu, który nie jest przeznaczony do hashowania haseł – algorytm rzekomo nie zabezpiecza ich przed atakami typu brute force.

Kiedy użytkownik szyfruje dane osobowe, są one przesyłane do chmury Telegram, a kiedy musi potwierdzić autentyczność w usłudze strony trzeciej, dane są odszyfrowywane i ponownie szyfrowane w celu uzyskania poświadczeń tej usługi. Wszystkie te czynniki podobno przyczyniają się do potencjalnego narażenia hasła użytkownika na ataki hakerskie.

Bezpieczeństwo danych przesyłanych do chmury Telegram w przeważającej mierze zależy od siły hasła, ponieważ ataki typu brute force są łatwe do wykonania przy użyciu wybranego algorytmu. 

– wyjaśnia firma.

Kara więzienia za pranie pieniędzy na giełdzie:

Zgodnie z dokumentami sądowymi, były trader Bitcoinów i operator giełdy kryptowalut ze stanu Arizona w Stanach Zjednoczonych został skazany na 41 miesięcy więzienia. Sędziowie federalni ogłosili wyrok skazujący w środę, po tym jak ława przysięgłych skazała Thomasa Mario Costanzo za pięć zarzutów prania pieniędzy. Wyrok uwzględni czas spędzony już w areszcie, od kwietnia 2017r.

Agenci federalni przeprowadzili zatrzymanie mężczyzny w zeszłym roku na podstawie podejrzenia o nielegalne posiadanie amunicji, a także prania brudnych pieniędzy za pośrednictwem giełdy Bitcoinów, którą prowadził.

Dowody przedstawione później w sądzie pokazały, że Costanzo wyprał w ciągu dwóch lat 164.700 dolarów za pośrednictwem transakcji Bitcoinowych – były to pieniądze przyjęte od agenta federalnego działającego pod przykrywką, który powiedział mu, że fundusze pochodzą od handlarzy heroiną i kokainą.

Kiedy tajni agenci federalni zwrócili się do Costanzo i powiedzieli mu, że są handlarzami narkotyków, Costanzo zaopatrzył ich w Bitcoiny i powiedział im, że to świetny sposób na ograniczenie ich kontaktu z organami ścigania.

– czytamy w publikacji.

Costanzo został również uznany za winnego zakupu narkotyków za pomocą Bitcoinów i korzystania z giełdy w celu pomocy innym osobom w kupnie narkotyków bez egzekwowania procedur uwierzytelniania swoich klientów. W ramach orzeczenia wydanego w środę, sąd orzekł również, że 80 Bitcoinów, które Costanzo dostarczył tajnym agentom, ulegną przepadkowi.

Giełdy utrzymują się przy spadkach:

Po upływie doby na rynkach obserwujemy, że trend spadkowy nadal się utrzymuje. Każda z 10 największych walut notuje spadki, Bitcoin na poziomie 0,6%, Ethereum 2%, XRP 3,1%, Bitcoin Cash 1,8% oraz EOS 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3 mld dolarów i wynosi obecnie 268 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button