News

#385 Newsy z dnia 08.08.2018

Z środowych wydarzeń: Bitcoin na urlopie do końca września; Australia chce wprowadzić pierwszy bank krypto; Jest wniosek o uregulowanie Blockchain i krypto w Korei; Badacz sugeruje wszystkim posiadanie portfela BTC; Potężne spadki na giełdach.

• Bitcoin na urlopie do końca września:

Dzisiejszego dnia Bitcoin zaznał głębokiej korekty. Powód? Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „wysłała na urlop” największą kryptowalutę, odkładając decyzję o wprowadzeniu Bitcoina do obrotu giełdowego funduszu inwestycyjnego (ETF) do 30. września, zgodnie z oficjalnym dokumentem wydanym przez SEC 7 sierpnia.

ETF to papiery wartościowe śledzące koszyk aktywów proporcjonalnie reprezentowanych w akcjach funduszu. Są postrzegane przez niektórych jako potencjalny krok naprzód w masowej adopcji kryptowalut jako regulowanego i pasywnego instrumentu inwestycyjnego.

Rozważany fundusz jest zasilany przez firmę inwestycyjną VanEck i firmę finansową SolidX, a oczekuje się, że będzie notowany na giełdzie papierów wartościowych BZX w Chicago Board of Exchange (CBOE). SEC ma teraz prawie dwa miesiące na rozważenie proponowanej zmiany zasad przez CBOE Global Markets Inc., która pozwoliłaby funduszowi na listę.

Dzisiejsze zawiadomienie stwierdza, że ​​SEC otrzymała ponad 1300 komentarzy na temat proponowanej zmiany zasad do listy i handlu akcji akcji SolidX BTC wydanych przez VanEck SolidX Bitcoin Trust. Dokument mówi:

W związku z tym, Komisja, zgodnie z § 19 (b) (2) ustawy 6, wyznacza 30 września 2018 r. jako datę, do której zatwierdzi, odrzuci lub ponownie zweryfikuje proponowaną zmianę.

W ubiegłym miesiącu, SEC opóźniła decyzję o złożeniu przez firmę inwestycyjną Direxion, wniosku o fundusz ETF Bitcoin do 21 września. Agencja wskazała na zasadniczo nieuregulowaną naturę rynków kryptowalut jako główny powód odrzucenia wniosku, stwierdzając, że kiedy rynek spotowy jest nieuregulowany, muszą istnieć znaczące, regulowane rynki instrumentów pochodnych, powiązanych z aktywami bazowymi.

• Australia chce wprowadzić pierwszy bank krypto:

Podczas gdy niektóre duże banki odmówiły zbliżenia się do wszystkiego, co dotyczy wirtualnych walut, Australia może w niedalekiej przyszłości przedstawić swój pierwszy bank kryptowalut. Jest to jeden z celów popularnego w kraju przedsiębiorcy, Freda Schebesta.

Według news.com, Schebesta uważa, że ​​zainteresowanie cyfrowymi walutami jest silniejsze niż kiedykolwiek.

W gruncie rzeczy musisz pamiętać, że cena Bitcoina spadła i dlatego ludzie są wściekli, co jednak nie zmniejsza zainteresowania kryptowalutami.

Mimo że entuzjaści z branży dobrze zdają sobie sprawę z uroków decentralizacji, masy wciąż się tam znajdują. Schebesta przestrzega ludzi przed bankami, mówiąc:

Nie masz swoich pieniędzy. Bank ma twoje pieniądze. Czy byłeś kiedyś w banku i prosiłeś o wszystkie swoje pieniądze? Gdyby wszyscy teraz pracowali w banku CommBank (Commonwealth Bank of Australia), nie byliby w stanie go obsłużyć. Właśnie dlatego jestem tak wielkim zwolennikiem kryptografii. Myślę, że w końcu ludzie powiedzą: „O mój Boże, to jest tak popieprzone” i przeniosą się tam, gdzie mogą otrzymać swoją wartość.

Schebesta postanowił więc otworzyć własny bank kryptowalut i ma nadzieję, że będzie on gotowy do pracy w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

• Jest wniosek o uregulowanie Blockchain w Korei: 

Stowarzyszenie Korea Blockchain Enterprise Promotion Association, wezwało południowokoreańskie państwo do przyjęcia technologii kryptograficznej i Blockchain, jak podaje lokalna agencja prasowa Korea Joongang Daily.

Zgodnie z raportem, stowarzyszenie wniosło do rządu wniosek o uregulowanie nowej technologii, aby skorzystać z jej możliwości, zamiast skupiać się na negatywnych, krótkookresowych skutkach ubocznych.

Stowarzyszenie podkreśliło, że domaga się rządowych działań regulacyjnych dotyczących technologii blockchain i kryptowalut, w tym ICO. Celem tego ruchu jest pomoc w tworzeniu miejsc pracy, a także otwarcie drogi dla Korei, która ma poprowadzić świat w rewolucji przemysłowej.

Yoo Joon-sang, prezes stowarzyszenia, wskazał, że inne kraje aktywnie stosują technologię Blockchain we wszystkich aspektach społeczeństwa, w tym w opiece zdrowotnej, handlu detalicznym i logistyce”, podkreślając:

Zamiast witać ludowy zapał do technologii, rząd koncentruje się na kontrolowaniu go w celu wyeliminowania negatywnych krótkoterminowych skutków ubocznych. To w istocie odrzuca możliwości gospodarcze, które przed nami stoją.

Koreańskie Stowarzyszenie Promocji Blockchain Enterprise zostało oficjalnie ustanowione 17 lipca 2018 roku w odpowiedzi na rosnącą popularność rozproszonej technologii księgowej (DLT). W skład stowarzyszenia wchodzą byli politycy, w tym członek Zgromadzenia Narodowego Ryu Keun-chan i były premier Lee Soo-sung, a także naukowcy tacy jak Kim Hyoung-joong czy szef Centrum Kryptowalutowego Uniwersytetu Koreańskiego w Graduate School of Information Security.

Związek Korei Południowej z kryptowalutami i technologią Blockchain widział zarówno pozytywne, jak i negatywne strony, ponieważ kraj zakazał anonimowego handlowania kryptograficznego i zabronił nieletnim i urzędnikom państwowym handlu, ale ostatnio zniosł też zakaz ICO i zalegalizowany Bitcoin jako metodę płatności.

Wcześniej, w tym tygodniu, finansowa firma holdingowa w Korei Południowej, KB Financial Group, opublikowała raport, który pokazał, że tylko 2% obywateli kraju zamierza inwestować w kryptowaluty w przyszłości.

• Badacz sugeruje wszystkim posiadanie portfela BTC:

Nowy artykuł badawczy opublikowany przez profesora ekonomii na Uniwersytecie Yale – Aleha Tsyvinskiego – zaleca portfel o wartości co najmniej 6% w Bitcoinie.

Według profesora, Bitcoin powinien być imperatywną częścią twojego portfela, niezależnie od tego, czy entuzjastycznie podoba ci się kryptowaluta czy nie. Aby optymalnie zbudować swój portfel, ekonomista utrzymuje, że Bitcoin powinien stanowić co najmniej 6%. Ci, którzy są mniej entuzjastycznie nastawieni do najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, powinni mieć w niej 4% wartości swojego portfela.

W każdym razie, niezależnie od twojego stanowiska w tej sprawie, Bitcoin powinien zawierać co najmniej 1% pieniędzy, chociażby tylko dla celów dywersyfikacji. Badanie wydaje się być zgodne z obserwacjami innego uczonego – profesora Dragana Boscovica z Arizona State University. Mówiąc w sprawie kryptowalut, zauważył:

Inwestorzy instytucjonalni uznają ten nowy składnik aktywów za cenną okazję inwestycyjną. To zachęci inwestorów indywidualnych. Będzie również zachęcać konsumentów i małe sklepy do rozpoczęcia handlu w kryptowalutach.

Korzystając ze współczynnika Sharpe’a, Tsyvinski wykazał, że waluty cyfrowe wykazują wyższy potencjał zwrotu, pomimo ich zwiększonej zmienności. Godne uwagi jest jednak to, że profesor badał jedynie Bitcoina, Ethereum i Ripple dla celów swoich badań.

Obserwacja Tsivinsky’ego i jego współpracownika pozostaje w bezpośredniej sprzeczności z innym znanym ekonomistą – noblistą Robertem Shillerem, który w maju powiedział, że Bitcoin jest nieudanym eksperymentem. Nie mniej, wielu znanych inwestorów i ekonomistów mówiło podobne rzeczy przez wzrostem Bitcoina o kilka tysięcy procent. Dlatego też, zachęcamy przede wszystkim do wyciągania samodzielnych wniosków.

• Potężne spadki na giełdach:

Dzisiejszy dzień na giełdach, będziemy wspominać jako jeden z najbardziej niekorzystnych dla kryptowalutowych inwestorów. To, co się zadziało, głównie leży u bram odłożenia decyzji o wprowadzeniu Bitcoina na ETFy, o czym pisaliśmy w pierwszym artykule. Rynek płonie dziś nieubłaganie…

Sam Bitcoin, doznał korekty na poziomie 10,6%, co oznacza, że jego cena wynosi na ten moment 6.368 dolarów, a jeszcze kilkanaście dni temu, wróżono atak na 10.000 dolarów. Alty poszły za największą kryptowalutą, doznając jeszcze głębszych spadków. Wśród innych, największych coinów – Ethereum, Ripple i BitcoinCash, odnotowujemy korekty, kolejno o 12,8%, 19,6% i 17,9%. Wśród największych 20 kryptowalut, najbardziej ucierpiały EOS i IOTA, których cena spadła o 23,1%.

W pierwszej setce wg rankingu Coinmarcetcap, nie ma waluty, która w ciągu ostatniej doby, wzrosła choćby o ułamek procenta. To wszystko spowodowało znaczne obniżenie kapitalizacji rynkowej, bo aż o 34 mld dolarów. Rynek jest wart obecnie zaledwie 222 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, news.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button