#4 Aktualności z dn. 23.07.2017

fot. www.coinformacje.pl

Z niedzielnych wydarzeń: Chwilowe zawieszenie płatności Bitcoinem w Japonii; Rodzina Rothschildów inwestuje w Bitcoina; Sytuacja na giełdach kryptowalut;

Chwilowe zawieszenie płatności Bitcoinem w Japonii:

W związku z nadchodzącymi zmianami w sieci Bitcoin, główne procesory płatnicze w Japonii, takie jak BitFlyer i Coincheck zawieszają obsługę depozytów i transakcji w dniach 31. lipca – 2. sierpnia, aby uchronić aktywa swoich klientów przed ewentualnymi trudnościami.

1 sierpnia 2017 roku możemy tymczasowo zawiesić depozyty Bitcoina na giełdzie, w celu ochrony aktywów użytkowników. […] Data wznowienia jest nieokreślona, ale spodziewamy się okresu od kilku godzin do kilku dni. Ponadto, jeśli zdecydujemy, że fork Bitcoina nie powstanie 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 12:00, zawieszenie usług nie nastąpi.

– Informuje BitFlyer.

Docelowo w niedalekiej przyszłości transakcje Bitcoinami będą dostępne aż w 250 000 sklepach w Japonii. Tymczasowe zawieszenie usług w punktach handlowo-usługowych, które już teraz pozwalają na dokonywanie płatności poprzez Bitcoina, nie powinno w żaden sposób zaszkodzić ani firmom, ani klientom przy dokonywaniu zakupów, ponieważ transakcje odbywają się w głównej mierze w postaci gotówkowej oraz poprzez karty płatnicze.

Rodzina Rothschildów inwestuje w Bitcoina:

Co raz więcej znanych osobistości ze świata finansów przyznaje się do inwestowania w kryptowaluty. Rodzina Rothschildów inwestuje w Bitcoina. Inwestorzy, którzy podążają za decyzjami znanych osób, instytucji i funduszy hedgingowych, także zaczynają dywersyfikować swój majątek w Bitcoinie – pomino tego, że pojawiają się różne głosy i opinie na temat ceny. Jedni mówią o załamaniu się kursu, drudzy, że cena osiągnie niebawem 5000$.

Sytuacja na giełdach kryptowalut:

Niektóre giełdy kryptowalut już dzisiaj zablokowały portfele Bitcoinowe swoich klientów, w celu uniknięcia powikłań na przestrzeni nadchodzących dni. Pozostałe portfele kryptowalut są obsługiwane bez zmian, także dostęp do środków jest możliwy. Cena Bitcoina utrzymuje się na podobnym poziomie względem dnia wczorajszego – nastąpiła nieznaczna obniżka ceny, tj. -2,6%. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut na dzień dzisiejszy wynosi 95,5 mld dolarów. Bitcoin stanowi 47,4% całego rynku. Pozostałe kryptowaluty notują zmiany nawet na poziomie kilkunastu procent zarówno w górę, jak i w dół, względem wczorajszych cen.

źródło: cryptonews.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com

BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

 

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz