News

#44 Aktualności z dn. 01.09.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Największe banki na świecie wprowadzają swoje kryptowaluty; Zgłoś swój startup! Polski Akcelerator Technologii Blockchain; Dash organizuje cykl konferencji w Wenezueli; Wzrosty na giełdach.

Największe banki na świecie wprowadzają swoje kryptowaluty:

Kilka dużych banków przyłączyło się do projektu zwanego Utility Settlement Coin (USC), którego celem jest ułatwienie emisji przez banki centralne na całym świecie, przy użyciu technologii Blockchain. Platforma USC ułatwi także międzynarodowym bankom rozliczanie różnych transakcji ze sobą, poprzez wykorzystanie zabezpieczonych aktywów na niestandardowym Blockchainie. Nowymi bankami członkowskimi z końcem sierpnia 2017 są Barclays, Credit Suisse, HSBC, State Street, MUFG i CIBC.

Według współzałożyciela projektu i szefa strategicznej inwestycji UBS i Fintech, Hyder Jaffrey, projekt stanowi krok w przyszłość, w której banki centralne na całym świecie wykorzystują własne wirtualne waluty. Projekt USC został zainicjowany przez instytucje finansowe UBS, BNY Mellon, NEX, Santander i Deutsche Bank wraz z uruchomieniem przez Blockchain Clearmatics w 2015 r. Platforma ma na celu wykorzystanie wirtualnych walut.

Zabezpieczone tokeny cyfrowe zostaną przekazane bezpośrednio właścicielowi aktywów zamiast przechodzić przez tradycyjną sieć izb rozliczeniowych.

Szef HSBC ds. Strategii i partnerstwa Fintech, Kaushalya Somasundaram wyjaśnia:

Moneta rozliczeniowa będzie zabezpieczoną cyfrową walutą, wspieraną przez aktywa gotówkowe w banku centralnym, co pozwala nam łatwo przenosić własność poprzez wymianę USC, co zmniejsza złożoność procesu i czas na rozliczenie.

Zgłoś swój startup! Polski Akcelerator Technologii Blockchain:

W naszym kraju w technologii Blockchain specjalizuje się wyłącznie Polski Akcelerator Technologii Blockchain, działający pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, operując środkami pozyskanymi z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcjonujący od początku tego roku akcelerator właśnie ruszył z pierwszym w historii naborem projektów. Od 1. do 30. września 2017 roku, każdy startup może wypełnić dostępny na stronie akceleratora formularz i zgłosić swój pomysł.

Efektem finalnym prac zespołu interdyscyplinarnego ma być wytworzenie MVP i jego komercjalizacja. Akcelerator w procedurze komercjalizacji wyników badań będzie obejmował maksymalnie 20% wartości praw intelektualnych udziałów w wytworzonych rozwiązaniach. Po wytworzeniu MVP i zrealizowaniu testów w środowisku docelowym możliwe będzie dokonanie przez instytucję publiczną zamówienia na zasadach zamówień przedkomercyjnych w celu opracowania prototypu do w pełni skalowalnego rozwiązania.

Na tym etapie możliwe będzie pozyskanie zewnętrznych inwestorów, gdyż zarówno strona podaży (dostępna technologia), jak i popytu (zainteresowana instytucja) będzie już istniała. W tej fazie projektu najchętniej pojawiają się fundusze VC. Możliwe byłoby również pozyskanie przez spółkę celową kredytu bankowego (ryzyko niepowodzenia projektu zostało zniwelowane w trakcie prac B+R), a także wejście na giełdę.

Celem Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain jest realizowanie projektów blockchainowych na rzecz szeroko rozumianych instytucji publicznych w Polsce, m.in. ministerstw, urzędów, szpitali, czy firm infrastruktury krytycznej. W ciągu trzech lat mają powstać minimum 3 MVP. Będą one przygotowane przez zespoły interdyscyplinarne składające się łącznie z 60 osób.

LINK DO FORMULARZA

Dash organizuje cykl konferencji w Wenezueli:

Od września do końca roku sieć Dash zorganizuje dwanaście bezpłatnych konferencji, które odbędą się w Wenezueli. Celem tych wydarzeń, będzie zwiększenie wiedzy o wirtualnych walutach, a w szczególności o sieci Dash.

Przedstawiciele zespołu Dash są stałymi organizatorami wielu kluczowych konferencji związanych z tematyką Bitcoina. Niedawno Dash ogłosił, że organizuje konferencję poświęconą wirtualnej walucie w Londynie. Konferencja Dash 2017 odbędzie się we wrześniu tego roku, a zespół obiecał kilka ważnych ogłoszeń.

Tymczasem w Wenezueli każda z dwunastu, bezpłatnych konferencji ma na celu wprowadzenie koncepcji Dash i zapoznanie z jej używaniem. Do tej pory zostało zarejestrowanych około 200 osób, które planują wziąć udział w inauguracyjnej konferencji odbywającej się w Caracas w dniu 19. września.

Rząd wenezuelski musi jeszcze uregulować prawo kryptowalutowe. Brak uregulowań sprawia, że ​​użycie krypto w celu manipulowania zyskiem, przy jednoczesnym unikaniu opodatkowania, jest bardzo łatwe. Na ten moment firmy nie muszą się martwić o uciążliwe przepisy dotyczące chociażby prania brudnych pieniędzy.

Wzrosty na giełdach:

Rynek kryptowalut powiększył się o kolejne 5,5 mld dolarów od dnia wczorajszego i wynosi 176,5 mld dolarów. Zdecydowana większość walut zanotowała wzrost cen. Największy wzrost – po długiej stagnacji – zanotowało Ethereum Classic, na poziomie 25,5%. Litecoin również podbił cenę o kolejne 14%, a Lisk o 10,6%. Rekordową cenę zanotował znowu Bitcoin, którego wartość wynosi ponad 4.800 dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button