News

#456 Newsy z dnia 18.10.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Główni producenci koparek mogą ucierpieć; Współpraca TRON i Baidu; Brytyjski gigant dołącza do RippleNet; Blockchain wkracza w zalegalizowaną marihuanę w Kanadzie; Przetarg na 660 Bitcoinów; Japonia chce uprościć podatki kryptowalutowe; DLT może nie sprostać wymaganiom rynku finansowego; Czołowa giełda z Azji zarejestrowała się na Malcie; Problemy Malty jako „wyspy Blockchain”; Rosjanie zadowoleni z sytuacji na rynku krypto.

• Główni producenci koparek mogą ucierpieć:

Główni producenci sprzętu wydobywczego, tacy jak Bitmain, Canaan i Ebang, mogą zostać dotknięci niedawno nałożonymi sankcjami nałożonymi przez USA na chińskie towary, jak podaje w anglojęzyczna gazeta South China Morning Post (SCMP).

Analitycy cytowani przez SCMP są przekonani, że te taryfy mogłyby mieć wpływ na głównych chińskich producentów sprzętu górniczego, ponieważ technologia została przeklasyfikowana przez biuro Przedstawiciela Handlu Stanów Zjednoczonych (USTR) w celu poddania się surowszemu reżimowi taryfowemu.

Tego lata administracja Trumpa znacząco podniosła taryfy amerykańskie na ponad 250 chińskich towarów. W czerwcu USTR przeklasyfikował Bitminena Antminer S9 jako „elektryczne urządzenie maszynowe”, podporządkowując je taryfie w wysokości 2,6%. Dodatkowe cła zostały wprowadzone w sierpniu, kiedy to opłaty wzrosły do ​​25% na 267 mld dolarów importowanych z Chin.

25%-owa taryfa w połączeniu z poprzednim reżimem oznacza, że ​​producenci sprzętu górniczego mierzą się z 27,6%-ową taryfą, gdzie poprzednio było zero. Ben Gagnon, współzałożyciel dewelopera sprzętu górniczego LuTech, powiedział SCMP:

Wszyscy producenci platform wydobywczych z siedzibą w Chinach najprawdopodobniej odczują zmiany w kodach taryfowych, a następnie przechwycą je amerykańskie taryfy handlowe.

SCMP stwierdza, że ​​w 2017 r. sprzedaż zagraniczna stanowiła odpowiednio 8,5% i 3,8% całkowitego przychodu odpowiednio w Canaan i Ebang.

Nowy system taryfowy może okazać się szczególnie uciążliwy dla Bitmain. Zgodnie z prospektem wstępnym oferty publicznej (IPO) sprzedaż zagraniczna stanowiła 51,8% łącznych przychodów w 2017 r. Według eksperta wskazanego przez SCMP, sprzedaż sprzętu górniczego stanowiła 94% łącznych przychodów spółki w 2018 r.

W przededniu swojej oferty publicznej – której celem było pozyskanie od 3 do 18 mld dolarów – Bitmain stanął przed poważnymi wyzwaniami. Producent sprzętu mógł ponieść poważne straty po zainwestowaniu znacznej części swojego funduszu w Bitcoin Cash.

• Współpraca TRON i Baidu:

Zdecentralizowany projekt internetowy TRON i największy chiński dostawca usług wyszukiwania w Internecie – Baidu – będą współpracować w zakresie zasobów przetwarzania w chmurze, zgodnie z oficjalnym tweetem z Fundacji TRON.

Tweet potwierdza serię nieoficjalnych raportów, które krążą od kilku dni. Tekst ODaily mówi, że Baidu Cloud i TRON podpisały umowę o współpracy w zakresie podstawowej działalności w chmurze, określając, że obie strony będą dążyły do ​​maksymalizacji zgodności i budowania, obsługiwania i debugowania produktów Blockchain w oparciu o chmurę Baidu.

Fundacja Tron w dzisiejszym tweecie zaprezentowała współpracę jako próbę uczynienia rozwiązań Blockchain bardziej dostępnymi dla użytkowników i małych firm. Cel końcowy: masowe przyjęcie Blockchain.

ODaily szczegółowo opisał, że Baidu planuje w tym samym czasie wydanie tzw. „Blockchain Commercialization Super Partner Plan v1.0”, który koncentruje się na eksploracji technologii i dzieleniu się przychodami z „komercyjnymi superpartnerami” i jest oparty na raportach na infrastrukturze firmy „Super Chain”.

Baidu po raz pierwszy przedstawił ideę komercjalizacji swojej platformy Blockchain-as-a-Service w chmurze typu „Blockchain-as-a-Service” w białej księdze poświęconej opracowaniu systemu sieci „Super Chain”.

• Brytyjski gigant dołącza do RippleNet:

Firma Moneynetint, z siedzibą w Londynie, koncentrująca się na usługach płatniczych dla klientów korporacyjnych, ujawniła we wtorek trwającą współpracę z gigantycznym potentatem branżowym Ripple z siedzibą w San Francisco. Moneynetint zintegrował i wdrożył zdecentralizowane płatności przy użyciu RippleNet.

Platforma płatności, która zapewnia transgraniczne przelewy pieniężne i usługi wymiany walut, stwierdziła, że ​​zakończyła fazę integracji z Ripple, a teraz w pełni wdrożyła rozwiązanie Blockchain z płatnościami otrzymanymi od innych członków RippleNet w innym miejscu.

RippleNet to sieć typu Blockchain firmy Ripple z ponad 100 członkami, w tym bankami, dostawcami płatności i operatorami przekazów pieniężnych na całym świecie. Dyrektor ds. Zarządzania kontem Ripple Nadeem Ladki pochwalił dodanie firmy z siedzibą w Zjednoczonym Królestwie do RippleNet ze względu na możliwość ułatwienia wypłat w izraelskich wierzytelnościach.

W oświadczeniu czytamy:

(…) To kolejny duży krok w rozszerzaniu ogólnej sieci. Wykorzystując technologię Blockchain firmy Ripple, Moneynetint będzie teraz mógł uprościć i zredukować współczynniki konwersji walut swoich klientów, zwiększyć szybkość rozliczeń i zaoferować usługi na nowych rynkach, które w przeciwnym razie byłyby zbyt trudne lub zbyt kosztowne, aby osiągnąć w przeszłości.

Blockchain to niewątpliwie sztandarowy produkt Ripple’a, umożliwiający natychmiastowe przekazy pieniężne z płynnością na żądanie i śledzeniem od końca do końca oraz przejrzystością na Blockchainie. Będąc członkiem korporacyjnej sieci Blockchain, instytucja finansowa mogłaby – teoretycznie – rozliczyć transakcje i wysłać pieniądze do dowolnego ze 100 (lub więcej) członków na arenie międzynarodowej.

POZOSTAŁE NEWSY:

• Blockchain wkracza w zalegalizowaną marihuanę w Kanadzie:

Kanadyjska firma Blockchain i krypto DMG Blockchain Solutions Inc. (DMG) ogłosiła opracowanie globalnej platformy zarządzania łańcuchem dostaw dla legalnego przemysłu marihuany. Jak donosi kanadyjska ogólnokrajowa informacja i serwis informacyjny CBC, rząd tego kraju oficjalnie zalegalizował konopie indyjskie, które mają być dostępne również jako forma rekreacji. DMG prowadzi obecnie negocjacje z przedstawicielami branży marihuany, laboratoriami kontroli jakości, dystrybutorami i regulatorami na temat wprowadzania rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw konopi zgodnie z wymaganiami branżowymi.

• Przetarg na 660 Bitcoinów:

Federalna agencja ochrony porządku publicznego w amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości, ogłosiła przetarg na około 660 skonfiskowanych Bitcoinów. Przetarg, który odbędzie się w USMS 5. listopada, ale uczestnicy muszą zarejestrować się do 31. października i zdeponować 200.000 dolarów w celu wzięcia udziału. Agencja stwierdza, że ​​Bitcoiny do przetargu zostały zajęte w różnych federalnych postępowaniach karnych, cywilnych i administracyjnych, w tym w sprawach dotyczących Theresy Tetley i Tomas Costanzo.

• Japonia chce uprościć podatki kryptowalutowe:

Japońska komisja ds. Polityki podatkowej przeprowadziła debatę mającą na celu uproszczenie podatku kryptowalutowego. Podkreślając złożony obecnie system zgłaszania podatków dla obywateli japońskich, urzędnik z komitetu, który doradza rządowi w zakresie polityki – powiedział, że istnieje potrzeba dostosowania procedury w celu stymulowania dokładniejszego raportowania zysków kryptowalut. Urzędnicy twierdzą, że uproszczenie przepisów powinno również umożliwiać łatwe obliczanie udziałów krypto w odniesieniu do zjawisk, takich jak podatek od spadków i darowizn.

• DLT może nie sprostać wymaganiom rynku finansowego:

W raporcie World Payments 2018, stwierdzono, że technologia rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) nie jest obecnie w stanie sprostać wymaganiom rynku finansowego. Raport roczny został opracowany wspólnie przez firmę konsultingową i firmę Capgemini oraz wiodącego europejskiego banku BNP Paribas. DNB stwierdza jednak, że DLT może zastąpić niektóre infrastruktury rynkowe, w tym rozrachunki międzybankowe i transakcje międzybankowe. Według DNB obszary te mogą w pełni wykorzystać potencjał DLT, a korzyści przewyższają koszty.

• Czołowa giełda z Azji zarejestrowała się na Malcie:

Po raz pierwszy, zgłoszona przez Quartz, Zebpay, jedna z największych giełd w Indiach, zarejestrowała biuro na Malcie, aby służyć nie tylko obywatelom i mieszkańcom wyspy, ale także innym krajom europejskim z powodu surowego klimatu regulacyjnego w Indiach. Na stronie Zebpay znajduje się lista 20 krajów, których mieszkańcy i obywatele mają prawo dostępu do usług giełdy kryptowalut. Poza Maltą inne kraje to główne kraje europejskie, takie jak Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Irlandia, Szwecja i Dania.

• Problemy Malty jako „wyspy Blockchain”:

Malta zasygnalizowała, że pojawiły się problemy z chęcią stania się „wyspą Blockchain” po tym, jak stwierdzono, że mniej niż 40% profesjonalistów przeszło rządowy egzamin certyfikacyjny kryptowalut. 250 prawników, audytorów i księgowych zdało egzamin, który władze stworzyły w ramach ustawy o wirtualnych aktywach finansowych (VFA), jednym z trzech praw, które stanowią trzon wyspy Blockchain. Proces ten nie odbył się jednak płynnie – MFSA ostrzega, że stało się jasne, że niektórzy gracze w branży nie są wystarczająco przygotowani, aby zarejestrować się jako agenci VFA.

• Rosjanie zadowoleni z sytuacji na rynku krypto: 

Przemawiając podczas czwartego w kraju innowacyjnego forum finansowego FINOPOLIS w Soczi, Elvira Nabiullina z Banku Rosji zasygnalizowała zmianę nastawienia firm na technologie takie jak Blockchain i ICO i powiedziała, że w tym szaleństwo kryptowalut na szczęście zaczęło zanikać. Władze, w tym Bank Rosji, od dawna podzielają entuzjazm związany z Blockchain, przy czym największy bank państwowy Sbierbank, rozpoczął w tym roku wiele wdrożeń.

źródło: bitcoinist.com, ccn.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button