News

#470 Newsy z dnia 01.11.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Bankowy gigant wydaje pozytywny dokument o krypto; Vitalik Buterin o Ethereum 2.0 na konferencji w Pradze; Regulator w Hongkongu określa przejście do uregulowania handlu; Tom Lee o aktualnej cenie Bitcoina i aspektach wpływających na jego cenę; Minimalne wzrosty na giełdach.

• Bankowy gigant wydaje pozytywny dokument o krypto:

Bitcoin i altcoiny to „nowa instytucjonalna klasa inwestycyjna” – tak twierdzi Morgan Stanley, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, działający jako doradca finansowy dla największych firm, rządów oraz instytucji finansowych.

„Odszyfrowane Bitcoina: krótkie nauczanie i implikacje” – tak zatytułowany dokument podaje, że Morgan Stanley zaskakująco zmienia stosunek do kryptowalut. Zgodnie z najnowszymi publikacjami, bank dostrzega silne tworzenie nowych funduszy ukierunkowanych na ten sektor, a także wzrost kontraktów futures związanych z krypto.

Tak pozytywny charakter dokumentu, pomimo utrzymującego się w tym roku rynku niedźwiedzi i związanych z nim spadków cen, jest jednym z najsilniejszych sygnałów co do tego, że Wall Street chętnie zaprzyjaźni się z Bitcoinem. Naukowcy utrzymali również pozytywną opinię na temat zdecentralizowanej technologii, opisując ją jako czyniącą świat lepszym.

Giganci inwestycyjni rutynowo podkreślają zapotrzebowanie klientów, motywując ich do współpracy z branżą.

W zeszłym miesiącu anonimowe źródła powiedziały głównym mediom, że Morgan Stanley podąży śladami innych graczy wagi ciężkiej z Wall Street, takich jak NASDAQ i Citigroup, rozważając opcje transakcji Bitcoina dla klientów.

• Vitalik Buterin o Ethereum 2.0 na konferencji w Pradze:

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zaprezentował mapę drogową opisującą to, co określił jako „spójną całość Ethereum 2.0”, na konferencji Devcon4 w Pradze, 31. października.

Nazwany „Serenity” to projekt, który obejmuje kilka aspektów, a programiści Ethereum pracują nad nim od 2014 roku. Użytkownicy i analitycy Ethereum długo debatowali nad możliwymi ramami czasowymi modernizacji sieci, w których ostatnie aktualizacje zostały zepchnięte w celu zwiększenia sprawności technicznej.

Do składowych Serenity należy przeniesienie do algorytmu proof-of-stake, projekt Casper, ulepszenia skalowalności za pomocą procesu zwanego sharding, a także różne inne udoskonalenia protokołów.

Przed „wielkim startem” deweloperzy dokonają ostatecznych poprawek – mówił Buterin. Obejmą one stabilizowanie specyfikacji protokołu i testnetów między klientami – integrujące co najmniej dwie implementacje Ethereum 2.0.

Również w trakcie Devcon4, deweloper Ethereum, który był współautorem standardu tokera ERC-20 z Buterinem w 2015 r., wprowadził nowy model oferty początkowej monet (ICO), który, jak twierdzi, będzie lepiej chronić inwestorów przed oszustwami.

• Regulator w Hongkongu określa przejście do uregulowania handlu:

Regulator papierów wartościowych w Hongkongu wydał dzisiaj, tj. 1. listopada, oświadczenie określające wytyczne dla funduszy zajmujących się kryptowalutami, mówiąc, że może przejść do formalnego uregulowania handlu.

W tak zwanych „wytycznych dotyczących standardów regulacyjnych” komisja Securities and Futures (SFC) z autonomicznego terytorium chińskiego uruchomiła serię kroków, o których wspomniał szef Ashley Alder, doprowadziła do formalnego otoczenia regulacyjnego.

Hongkong znacząco różni się podejściem do kryptowalut od Chin, na przykład kryptoassetami i związanymi z nimi działaniami, które są legalne, choć formalne regulacje są w toku.

Najnowsze propozycje dotyczą wszystkich zarządzających funduszami, którzy inwestują więcej niż 10 procent swoich udziałów w kryptowaluty. W przypadku innych, proces licencjonowania będzie wymagał od podmiotów informowania SFC o ich praktykach biznesowych.

Oświadczenie brzmi:

Aby zapewnić lepszą ochronę dla inwestorów, SFC uważa, że ​​wszyscy licencjonowani zarządzający portfelami, którzy zamierzają inwestować w wirtualne aktywa, powinni przestrzegać zasadniczo tych samych wymogów regulacyjnych, nawet jeśli portfele (lub część portfeli) podlegające ich zarządzaniu inwestują wyłącznie lub częściowo w usługi wirtualne, niezależnie od tego, czy te wirtualne aktywa stanowią papiery wartościowe czy kontrakty futures.

Giełdy kryptowalut mogą również podlegać pod nadzór SFC bardziej bezpośrednio w przyszłości.

…Proponuje się, aby standardy postępowania w przypadku operatorów platform obrotu wirtualnymi aktywami były porównywalne z tymi, które mają zastosowanie do istniejących licencjonowanych dostawców zautomatyzowanych usług handlowych.

Hongkong zaostrza swój nadzór regulacyjny, a coraz więcej jurysdykcji zmierza, by zrobić to samo, ponieważ rynek kryptowalut stabilizuje się i powszechna akceptacja zaczyna się krystalizować.

W ubiegłym tygodniu Tajwan ogłosił, że do czerwca przyszłego roku wyda specjalne przepisy dotyczące ofert początkowych monet (ICO), a wcześniej zdecydował, że nie będzie regulował sektora.

• Tom Lee o aktualnej cenie Bitcoina i aspektach wpływających na jego cenę:

Analityk Bitcoina (BTC) z Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, powiedział w wywiadzie dla Squawk Box CNBC, że jest mile zaskoczony ostatnią stabilnością Bitcoina.

Lee wyraził zaskoczenie na niedawne zachowanie Bitcoina, biorąc pod uwagę niedawny 9-procentowy spadek cen na rynkach akcji. Lee powiedział, że spodziewał się zmienności ceny największej kryptowaluty, która powinna według niego być znacznie wyższa, w oparciu o to, jak mały jest to rynek jest pod względem rynku akcji.

Zapytany, czy obecny okres stabilności jest dobrym momentem dla tych, którzy chcą wejść do przestrzeni kryptowalutowej, Lee odpowiedział twierdząco, uzasadniając to tym, że Bitcoin zdaje się znajdować się na stabilnym poziomie 6.000 dolarów.

Jeśli chodzi o wzrost ceny największej kryptowaluty, Lee powiedział, że Bitcoin potrzebuje więcej wpływów, co będzie – jego zdaniem – prawdziwym dowodem przyjęcia. To zacznie się dziać pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku, wraz z wprowadzeniem na rynek nowych platform i ofert firmy Bakkt and Fidelity, jak twierdzi Lee.

Innym czynnikiem, który mógłby wpłynąć na wzrost ceny BTC, jest dolar amerykański. Bitcoin jest zasadniczo wyceniany w dolarach amerykańskich, więc jeśli dolar zacznie słabnąć, kurs Bitcoina może pójść w górę – powiedział Lee.

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut doświadczał ciągłej stagnacji, przy czym niewiele z wiodących kryptowalut zaczęło rosnąć w cenie. Według stanu na dzień 18. października dane wykazały stały spadek zmienności Bitcoina, obliczony jako uśrednione odchylenie standardowe od wszystkich transakcji rynkowych w całym 2018 r.

Wcześniej Lee twierdził, że Bitcoin może zakończyć rok wysoką wartością, powołując się na korelację między nim a rynkami wschodzącymi. Istotna korelacja według Lee polega na tym, że oba rynki przebiegają nieco równolegle do siebie, przy czym oba mają istotnie szczytową wartość na początku 2018 r., a także odtąd tendencje spadkowe.

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Fundstat w ubiegłym miesiącu, z 25 instytucji i 9.500 odpowiedzi na publiczną ankietę na Twitterze, Lee stwierdził, że Wall Street osiąga dno na Bitcoinie. Warto również zauważyć, że 57 procent ankietowanych stwierdziło, że cena Bitcoina osiągnie poziom powyżej 15.000 dolarów do końca 2019 roku.

Minimalne wzrosty na giełdach:

Giełdy po upływie doby nadal nie wykazują znaczących ruchów, obecnie całe top 10 kryptowalut wg. Coinmarketcap notują wzrost nie przekraczający 1%. Bitcoin o 0,7%, Ethereum o 0,5%, XRP o 1% a Bitcoin Cash o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 205 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 10.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cnn.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button