News

#48 Aktualności z dn. 05.09.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Wielkie nazwiska na konferencji Nexusa; Singapur rajem dla ICO; OmiseGo nie jest zaniepokojone chińskimi regulacjami; Korea Południowa śladem surowych Chin?; Finlandia ​​rozwiązała problem związany z uchodźcami; Giełda wstaje z kolan.

• Wielkie nazwiska na konferencji Nexusa:

W dniach 21-23. września w Aspen w stanie Kolorado, odbędzie się konferencja na temat kryptowalut i technologii Blockchain, zorganizowana przez zespół Nexus. Mają być to trzy dni ekscytujących interakcji ze znanymi osobami z różnych dziedzin, w tym były kandydat na Prezydenta USA – Ron Paul. Na konferencji pojawi się wielu mówców, a wydarzenia będą odbywać się na czterech różnych salach konferencyjnych, od rana do wieczora każdego dnia. Ten format dostarcza niestandardowych wrażeń, umożliwiając uczestnikom wybieranie wydarzeń, w których chcą wziąć udział. Uczestnicy mogą nawet siedzieć obok lub dzielić się pomysłami z jednym z ich ulubionych aktorów, polityków lub postaci ze świata kryptowalut. Dodatkowe zajęcia są zaplanowane w ciągu dnia, wieczorem i nocą, aby zaoferować pełne doświadczenie edukacji, interakcji i zabawy.

Konferencja zrzeszy aż 47. mówców z różnych środowisk i branż. Taki zróżnicowany zespół ludzi ułatwi dyskusję na temat tego, jak możemy wspólnie pracować, aby korzystać z tej technologii, aby przynieść korzyści wszystkim. Pojawią się światowi eksperci, w tym Roger Ver, Charles, Hoskinson, Colin Cantrell, Arry Yu i Brett Tabke. W konferencji wezmą udział także wspomniany Ron Paul, a także Jesse Ventura, Dennis Kucinich i inne osoby ze świata polityki. Peter Schiff, Doug Casey, Ellen Brown, G. Edward Griffin, Catherine Austin Fitts, Max Keiser i inne dobrze znani z sektora finansowego przedstawią swoje prezentacje. Pojawią się też przedstawiciele firm, tacy jak David North, Jim Cantrell, Perianne Boring i wielu innych. Będą również Elizabeth McCauley, Sterlin Luxan, Adam Kokesh, Christina Tobin, Derrick Broze, Jeff Berwick, sędzia Andrew Napolitano, Ed Asner i inne osoby znane z telewizji i świata filmu, którzy wezmą udział w dyskusjach. Nie zabraknie też muzyków, takich jak Tatiana Moroz czy Jordan Page.

Konferencja Nexusa to wyjątkowe wydarzenie. Kryptowaluty i Blockchain stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie z różnych środowisk wykorzystują ich potencjał. Technologia dotyka wielu różnych branż i dziedzin. Konferencja ma na celu dzielenie się pomysłami, a nie tylko wizytówkami prelegentów i dyskutantów.

• Singapur rajem dla ICO:

Singapur powoli staje się ulubionym miejscem dla firm startujących w Blockchain, które chcą uruchomić ofertę Initial Coin (ICO). Kraj ten od dawna jest ośrodkiem startowym z powodu takich czynników, jak przepisy podatkowe i finansowanie ze środków publicznych. Państwo w przeszłości gościło wiele udanych ICO. Rząd Singapuru, za pośrednictwem banku centralnego, Monetarnego Urzędu Singapuru (MAS), uruchomił kilka programów wspierających przemysł finansowy (fintech). Jedną z inicjatyw jest przeznaczenie 225 milionów dolarów na rozwój projektów fintech i aplikacji. Ponadto bank centralny wprowadził także tokenizowaną wersję dolara singapurskiego pod tak zwanym „Projektem Ubin”, aby pokazać swoje ciepłe powitanie z kryptowalutami. Tenken jest dostępny w technologii Blockchain opartej na Ethereum. Celem projektu jest stworzenie funkcjonalnej alternatywy dla krajowej sieci płatności międzybankowych poprzez Blockchain.

Tymczasem MAS również przeniósł się do regulacji walut cyfrowych w celu ochrony działalności ICO. MAS chce utrzymać reputację Singapuru jako centrum finansowego i zapobiec praniu brudnych pieniędzy. Dzięki odpowiedniej regulacji inwestorzy są chronieni, a ponadto więcej osób może uczestniczyć w ICO. W kwestii, czy wirtualne waluty są uważane za walutę, token lub zabezpieczenia, MAS stwierdził, że funkcja kryptowalut wyewoluowała poza coś, czym była cyfrowa waluta.

Część oświadczenia MAS brzmiała:

Funkcja cyfrowych tokenów wyewoluowała poza wirtualną walutę. Na przykład tokeny cyfrowe mogą reprezentować własność lub bezpieczeństwo nad własnym majątkiem lub majątkiem emitenta.

• OmiseGo nie jest zaniepokojone chińskimi regulacjami:

Firma OmiseGo postanowiła wycisnąć z plotek informacje na temat firmy, która prawdopodobnie zostanie dotknięta atakami Chin na ICO. Poprzez Reddit, post OmiseGo zapewnił wszystkim, że zakaz Chin w ICO niekoniecznie będzie musiał zaszkodzić sieci OMG.

OmiseGo informuje, że zakaz Chin dotyczy wyłącznie zdecentralizowanych walut, co oznacza, że ​​nie ma to wpływu na sieć OMG:

Sieć OMG jest bezkompromisową walutą, a dostarczane przez nas otwarte źródło, białe księgi i portfele cyfrowe pozwolą firmom świadczącym usługi finansowe na wybór usług, które dostarczają użytkownikom końcowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Benkeele dodaje:

Dlatego mocno wierzę w OMG. Wszysy wierzymy.

Z kolei Soar-x pisze:

Świetna komunikacja. To sprawia, że ​​jestem dumny jako inwestor.

Dzięki tak przejrzystej i stałej aktualizacji administratorów OMG wielu inwestorów było przekonanych o długoterminowej odporności firmy. Wielu pochwaliło OMG za przejrzystość i zapewnienie opinii publicznej, że mogą nadal utrzymać się we wspólnym wzroście.

• Korea Południowa śladem surowych Chin?:

Grupa robocza ds. walut cyfrowych w Korei Południowej przeprowadziła we wrześniu 2017 r. spotkanie w celu omówienia wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów i monitorowania Bitcoina i innych kryptowalut. Grupa zadaniowa składa się z banku centralnego, kilku spółek i organów nadzoru finansowego, w tym Koreańska Komisja ds. Sprawiedliwego handlu i Krajowa Służba Podatkowa.i.

W swoim oświadczeniu, szefowa komisji ds. usług finansowych i szefowa grupy zadaniowej, Kim Yong-beom, stwierdziły, że kryptowaluty to nie produkty finansowe:

W tym momencie cyfrowe waluty nie mogą być uznane za pieniądz, walutę, ani inne produkty finansowe.

Inne tematy omawiane na spotkaniu obejmują ewentualne zakazy platform ICO, z tytułu naruszeń przepisów o rynku kapitałowym. Zgodnie z prawem gromadzenie fundusze przez emisję papierów wartościowych przy użyciu kryptowalut, jest uważane za działanie niezgodne z prawem. Rozmawiano też o potrzebie rozwiązania trudności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w kraju, które doprowadziły do ​​poważnych naruszeń danych klientów i kradzieży środków na giełdach kryptowalut. Omówiono również inne kwestie, związane z podatkami i pozwoleniami.

Tymczasem koreańscy prawodawcy już opracowują zestaw ustaw, tworząc ramy prawne dla inwestorów krypto. Taki ruch prawdopodobnie doprowadzi w kraju do legalizacji i regulacji wirtualnych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum.

• Finlandia ​​rozwiązała problem związany z uchodźcami:

Sytuacja z imigrantami w Europie czasem zdaje się wymykać spod kontroli. Rozwiązanie znalazł rząd Finlandii dzięki użyciu technologii Blockchain do rejestrowania danych o nowych mieszkańcach. W ramach swojego zobowiązania do udzielania wsparcia osobom ubiegającym się o azyl, Finlandia pozwala na przybycie z pre-paidową kartą debetową zamiast gotówką i powiązaniem tożsamości posiadaczy kart z blokiem Blockchain. Jak głosi raport z przeglądu technologii, cytując fińskiego dyrektora ds. Usług Imigracyjnych Jouko Salonen, kwestia „silnie uwierzytelnionej tożsamości” nie jest już problemem.

Znaleźliśmy sposób na rozwiązanie tego problemu.

– powiedział w publikacji.

Karty są produktem lokalnego rozruchu MONI i działają bardziej jak wymiana konta bankowego niż proste urządzenie płatnicze. Wydając je, fińskie władze mogą śledzić zarówno wydatki, jak i tożsamość z dodatkowymi korzyściami, które są niezmienne w danych Blockchain.

Naszym celem była zawsze inkluzja finansowa, a zwłaszcza pomoc ludziom w krajach rozwijających się.

– dodał Antti Pennanen, prezes MONI.

Wysiłek międzypaństwowy w celu rozwiązania problemu tożsamości uchodźców jest obecnie tematem debaty dla Parlamentu Europejskiego. Grupa zadaniowa zastanawia się nad możliwościami używania Ethereum Blockchain w celu złagodzenia problemu, a ostatnie informacje wskazują na przeznaczenie 850.000 euro (1 mln USD) na 2017 r., co zostało w połowie wydatkowane.

[…] rządy UE w partnerstwie z innymi krajami i organizacjami (np. organizacjami pozarządowymi) potrzebują innowacyjnych rozwiązań mających na celu zarządzanie przepływami migrantów i ich tymczasowego pobytu w różnych krajach.

– skomentowała organizacja w zeszłym miesiącu.

• Giełda wstaje z kolan:

Po kilku dniach mocnych turbulencji, większość kryptowalut odbija się od przysłowiowego dna. Bitcoin i Ethereum praktycznie pozostały w miejscu, notując delikatny wzrost kolejno o 0,2% i 0,9%, natomiast Litecoin wzrósł o 3,2%. Dobry wynik zanotowały też OmiseGo i Monero, których cena wzrosła kolejno o 6,7% i 8,1%. Królem giełdy jednak jest dziś do niedawna mało znana waluta OKCash, której zapowiadane zmiany i dobry marketing, pozwoliły na niemal podwojenie wartości – wzrost o 91,8%. Kapitalizacja rynkowa nieco wzrosła i wynosi dziś 147,4 mld dolarów.

źródło: nexusearth.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button