News

#495 Newsy z dnia 26.11.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitmain otrzymuje pozew sądowy; Pierwszy stan USA zaakceptuje płatności podatków w Bitcoinie; Ukończono pierwszą transakcję Blockchain zgodną z szariatem; Amerykański startup kończy rundę finansowania zbierając ponad 10 mln dolarów; Giełdy na zielono.

Bitmain otrzymuje pozew sądowy:

Gigant przemysłu wydobywania kryptowalut, Bitmain, stoi w obliczu pozwu zbiorowego o ponad 5 milionów dolarów, który zarzuca firmie nieautoryzowane wydobycie kryptowalut.

Główny powód zamieszkały w hrabstwie Los Angeles, Gor Gevorkyan, złożył pozew przeciwko zarówno chińskiej jak i amerykańskiej filii Bitmain w sądzie federalnym w Północnym Dystrykcie Kalifornii, twierdząc, że urządzenia firmy wykorzystują energię klientów do wydobywania kryptowalut dla własnej korzyści.

Dopóki skomplikowane i czasochłonne procedury inicjalizacji nie zostaną zakończone, urządzenia ASIC firmy Bitmain są pre-konfigurowane tak, aby wykorzystywały energię elektryczną swoich klientów do generowania kryptowalut na korzyść Bitmain, a nie jego klientów. 

– czytamy w oskarżeniu.

Dokument wskazuje, że w akcję zaangażowanych jest ponad 100 członków, a łączna kwota o której mowa „przekracza 5.000.000 dolarów, z wyłączeniem odsetek, opłat i kosztów”.

Gevorkyan powiedział, że kupił urządzenia ASIC Bitmaina, w tym AntMiner S9, w styczniu tego roku, aby wydobywać Bitcoiny. Miał jednak trudności z konfiguracją urządzeń, a zainstalowanie ich zajęło dużo czasu.

W tym czasie urządzenia ASIC były skonfigurowane tak, aby wydobywać i wysyłać kryptowalutę do pozwanego. Również w tym czasie urządzenia ASIC działały w trybie pełnej mocy, zużywając znaczną ilość energii elektrycznej na koszt Powodów.

– twierdzi dokument.

Ponadto dodaje, że ta „nieuczciwa praktyka biznesowa” Bitmaina trwała do momentu połączenia urządzeń ASIC z osobistym kontem kryptowalutowym Gevorkyana.

W rezultacie, Gevorkyan i inni członkowie dążą do pełnej restytucji wszystkich wydatków poniesionych w wyniku nieuczciwych praktyk podjętych przez Bitmain, oraz nakazu, aby Bitmain zaprzestał działań nieuczciwej konkurencji.

W podsumowaniu oskarżenia czytamy:

Bitmain zarabia na każdej sekundzie potrzebnej aby skonfigurować ASIC zgodnie ze specyfikacjami klientów, i kładzie duży nacisk na obsługę urządzeń ASIC u ich klientów.

Pierwszy stan USA zaakceptuje płatności podatków w Bitcoinie:

Stan Ohio został pierwszym stanem, który zaakceptuje Bitcoina jako formę zapłaty podatku, podaje dziś Wall Street Journal.

Jak pisze WSJ, posunięcie początkowo będzie dotyczyło tylko firm, jednak istnieją plany rozszerzenia oferty na indywidualnych podatników. Od tego tygodnia firmy z siedzibą w Ohio będą mogły zarejestrować się, aby móc opłacać wszystkie podatki w wiodącej kryptowalucie. Płatności podobno są przetwarzane za pomocą usługi płatności szyfrowanych BitPay.

Jak donosi WSJ, ruch przyjazny dla krypto zapoczątkował Skarbnik Stanowy Josh Mandel.

Widzę Bitcoina jako legalną formę waluty.

– stwierdził.

Mandel poinformował także, iż jest „przekonany, że ta inicjatywa kryptowalutowa będzie kontynuowana” po zakończeniu jego kadencji w styczniu. Mandel powiedział dziennikarzom, że jako wybrany urzędnik państwowy jest w stanie zadecydować, aby jego biuro zaakceptowało cyfrową walutę „bez zgody władzy ustawodawczej lub gubernatora.

Ukończono pierwszą transakcję Blockchain zgodną z szariatem:

Al Hilal Bank, z siedzibą w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), ogłosił, że zakończył „pierwszą na świecie transakcję sukuk” z wykorzystaniem technologii Blockchain, informuje Reuters.

Sukuk, instrument prawny zwany również obligacjami „zgodnymi z szariatem”, umożliwia inwestorom generowanie zwrotów bez naruszania prawa islamskiego. Reuters zauważa, że Al Hilal Bank z Abu Dhabi wykorzystał technologię DLT do „sprzedaży i rozliczania na rynku wtórnym niewielkiej części pięcioletniego sukuku o wartości 500 milionów dolarów”, dodając:

Al Hilal Bank zamierza przekształcić rynek sukuk poprzez objęcie Blockchain i zintegrowanie go z infrastrukturą, torując drogę dla innowacyjnego, zdigitalizowanego islamskiego sukuka.

Według rzeczniczki banku transakcja miała wartość 1 miliona dolarów i została sprzedana przez Al Hilal prywatnemu inwestorowi. Reuters dodaje, że szwajcarska firma fintech, Jibrel Network, która ma biura w Dubaju, również uczestniczyła w transakcji.

Na początku tego miesiąca szwajcarski startup, nazwany X8 AG, otrzymał islamski certyfikat finansowy od Shariyah Review Bureau (SRB) na opartego o Ethereum stablecoina firmy.

Tego lata SRB opublikowało wytyczne dla Stellar, platformy typu open-source do rozproszonych płatności, aby wdrożyć ich technologię w islamskich instytucjach finansowych. Stellar twierdzi, że jest pierwszym rozproszonym protokołem księgowym, który uzyskał certyfikat zgodności z szariatem.

Amerykański startup kończy rundę finansowania zbierając ponad 10 mln dolarów:

Zgodnie z udostępnionymi  informacjami prasowymi, amerykański startup tokenów papierów wartościowych zamknął rundę finansowania serii A prowadzoną przez Blockchain Capital, która zebrała 12,75 miliona dolarów.

Securitize, platforma technologiczna, która umożliwia emisję cyfrowych papierów wartościowych – lub security tokens – jakiegokolwiek aktywa, zamknęła strategiczną rundę finansowania przed planami spółki uruchomienia Digital Security Offering w 2019 roku. W rundzie udział brały również Coinbase Ventures, Global Brain, NXTP, OK Blockchain Capital oraz Xpring.

Współzałożyciel i partner zarządzający Blockchain Capital, Brad Stephens – który kierował strategiczną rundą finansowania – dołączy do Rady Dyrektorów Securitize.

Stephens zauważył w komunikacie prasowym, że „Rozwiązanie Securitize w zakresie zgodności w czasie rzeczywistym rozwiązało krytyczną potrzebę dla naszego tokena zabezpieczającego BCAP”, który jest tokenem opartym na Blockchainie Ethereum, i który został uruchomiony w kwietniu 2017 r. poprzez wstępną ofertę monetarną.

Komunikat prasowy twierdzi, że rynek cyfrowych papierów wartościowych wart jest ponad 7 bilionów dolarów rocznie. Innymi „strategicznymi inwestorami” w zakresie sekurytyzacji są Donna Redel, były dyrektor zarządzający World Economic Forum i profesor Blockchain, oraz John Pfeffer, były partner globalnej firmy inwestycyjnej KKR.

Giełdy na zielono:

Minione 24h na giełdach wykazały wzrosty we wszystkich dziesięciu największych kryptowalutach. Największe wzrosty notują XRP, Bitcoin Cash oraz Litecoin, kolejno o 6%, 6,3% oraz 6,2%. Bitcoin poszedł w górę o 1.5% i obecnie jest wart 3.831 dolarów za jednostkę.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.7 mld dolarów i wynosi obecnie 123.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button