#5 Aktualności z dn. 24.07.2017

fot. cointelegeaph.com

Z poniedziałkowych wydarzeń: Dash w sklepie Apple; Ethereum możliwością dla Start-up’ów i inwestorów; EBC zamierza regulować kryptowaluty; Rozważania na temat poszerzenia Coinbase.

Dash w sklepie Apple:

Apple, gigant w świecie komputerów i oprogramowań, postanowił wprowadzić kryptowalutę Dash do swojego sklepu App Store.

Nasi użytkownicy mogą z powodzeniem korzystać z Dash Wallets, który jest oficjalnie wspierany i uznany za bezpieczny.

– skomentował prezes Ryan Taylor, dodając, że decyzja musiała zostać dobrze przemyślana, ponieważ kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowników.

Dash nie jest jednak jedyną kryptowalutą, która dostępna jest w App Store. Do tej pory zezwolono również na Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Lisk oraz Ripple. Zespół Dasha po dołączeniu do Apple, zaplanował kolejne inwestycje na iOS i zapowiada ulepszenia i powstanie dodatkowych funkcji.

Ethereum możliwością dla Start-up’ów i inwestorów;

W 2016 roku nastąpił podział Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC), przez co część użytkowników straciło nieco zaufania do projektu. Ethereum zostało stworzone jako zdecentralizowana platforma oparta na blockchain, z myślą o tworzeniu cyfrowych umów, aplikacji czy skryptów, czyli tzw. inteligentnych kontraktów. Dzięki temu dzisiaj interesuje się nim wiele dużych firm i Start-Up’ów. Kilka czynników jest odpowiedzialne za to, że w najbliższych tygodniach cena Ethereum może wzrosnąć do 400$ lub nawet więcej. Jednym z nich jest właśnie rola Start-Up’ów, które opierają się na platformie Ethereum. Większość z nich zanotowała wzrost ceny jednostki o co najmniej 300% w okresie od trzech do sześciu ostatnich miesięcy. Oczywiście część z nich ma bardziej obiecującą przyszłość przed sobą niż inne. W każdym razie warto obserwować postępy projektów opartych na Ethereum jak i samą cenę tej kryptowaluty.

EBC zamierza regulować kryptowaluty:

Mario Draghi, włoski ekonomista i prezes EBC (Europejskiego Banku Centralnego) w zeszłym tygodniu, skierował list do posłów Parlamentu Europejskiego, w którym przekonuje, że bank gwarantuje, że żadne ryzyko nie popsuje rynku, poprzez ścisłe monitorowanie płatności.

W liście napisał m.in.:

(…) nie ma dowodów, które sugerują, że połączenie wirtualnych systemów walutowych (VCS) z realną gospodarką znacznie by ją wzmocniło

Draghi pisze też, że prawdopodobnie w przyszłości, będą potrzebne poprawy regulacji, aby uniknąć zagrożeń pochodzących z cyfrowych walut. Zauważa, że zmiany będą trwały długo, gdyż odbywać się będą na sczeblu międzynarodowym. Draghi dodaje, że na ten moment ta technologia nie jest nam jeszcze potrzebna i EBC będzie w dalszym ciągu monitorowało sytuację najważniejszych kryptowalut.

Rozważania na temat poszerzenia Coinbase:

Coinbase – największy na świecie portfel przeglądrkowy i platforma handlowa z obsługą Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Posiada rozbudowaną funkcjonalność do obsługi płatności dla biznesu oraz stanowi alternatywę również dla indywidualnego użytkownika kryptowalut. Trwają rozważania na temat wprowadzenia kolejnych kryptowalut. Analitycy i eksperci zachęcają Briana Armstronga – prezesa Coinbase – do rozważenia takiej integracji. Mówi się o wprowadzeniu Ethereum Classic, która jest szóstą co do wielkości kryptowalutą, z kapitalizacją 1,5 mld dolarów. Jednak informacje o ewentualnych rozszerzeniach nie są poparte oficjalnymi decyzjami.

Zawiesza się transakcje BTC na giełdach:

Sugerujemy ostrożność w poruszaniu się na giełdach kryptowalut. Są przeprowadzanie zmiany techniczne w związku z modernizacją Bitcoina. Dlatego dostęp do tych portfeli będzie utrudniony lub całkowicie niedostępny. Zaleca się zatem wycofanie swoich środków z giełd na prywatne portfele, gdzie nasze środki będą bardziej bezpieczne.


źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl,

BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz