News

#52 Aktualności z dn. 09.09.2017

Z sobotnich wydarzeń: Ripple trafi pod sąd; Kanada dla Bitcoina z otwartymi ramionami; Bitcoin ratunkiem bądź katem dla Wenezueli; Izrael współpracuje z Microsoft w sprawie Blockchain; Kryptowaluty na urlopie.

• Ripple trafi pod sąd:

R3, banki obsługujące serwisy uruchomieniowe Blockchain i instytucje finansowe, złożyły pozew przeciwko Ripple’owi. Firma R3 twierdzi, że Ripple Labs naruszyło wcześniejszą umowę kupna XRP między tymi dwoma firmami. Zgodnie z procesem, Ripple i R3 wcześniej zawarły umowę kupna kryptowaluty, do 5. mld tokenów XRP po cenie 0,0085 dolarów za sztukę. Umowa jasno określa, że ​​zakup może zostać sfinalizowany do końca 2019 roku.

Pozew został złożony, ponieważ ​​prezes zarządu Ripple – Garlinghouse – próbował odwołać umowę kupna za pośrednictwem poczty elektronicznej w czerwcu tego roku. R3 twierdzi, że firma Ripple nie miała prawa unieważnić umowy jednostronnie.

Cena Ripple gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, do blisko 0,22 dolarów za jednostkę. To sprawia, że opcja zakupu będzie warta dziś ponad 1 mld dolarów. W złożonym piśmie, R3 domaga się możliwości kupna żetonów po części lub w całości, w dowolnym momencie do końca 2019 roku.

• Kanada dla Bitcoina z otwartymi ramionami:

Komisja Papierów Wartościowych w British Columbia (BCSC), zatwierdziła pierwszą rejestrację Bitcoin First Block Capital Inc. Instytucja finansowa z siedzibą w Vancouver, jest zarejestrowana jako fundusz zarządzający i rynkowy pośrednik, mający na celu prawidłowe prowadzenie i rozpowszechnianie funduszu inwestycyjnego Bitcoin w stanie Ontario w Kanadzie.

Kanada jest jednym z nielicznych krajów, które tak bardzo otworzyły się na Blockchain i jego potencjały. Podczas gdy niektóre kraje grożą zakazami ICO i uznają kryptowaluty jako nielegalne, Kanada bada kolejne możliwości, aby lepiej dostosować i wykorzystać technologię w celu poprawy usług publicznych. Ponadto Kanadyjczycy są bardzo zadowoleni z łatwego dostępu do inwestycji związanymi z kryptowalutami, co potwierdza rosnąca liczba bankomatów Bitcoina w kraju.

BCSC jest przygotowywana od stycznia 2017 roku. Zbudowano już zespół techniczny, który będzie nadzorował badania, operacje i transakcje związane z kryptowalutami.

• Bitcoin ratunkiem bądź katem dla Wenezueli:

Wenezuela jest jednym z najbardziej zagrożonych krajów pod względem hiperinflacji od czasu Republiki Weimarskiej. Wysoki odsetek zadłużenia corocznie wzrasta, co powoduje, że w wielu miejscach obywatele spotykają się już nawet z pustymi półkami w sklepach.

Wenezuela znalazła jednak alternatywę dla uniknięcia hiperinflacji – mowa o Bitcoinie. Wydobywanie kryptowaluty stało się tutaj bardzo popularne. Ludzie korzystają z urządzeń cyfrowych, takich jak wyspecjalizowane komputery. W rzeczywistości energia elektryczna w kraju jest ogromnie dotowana i praktycznie wolna, dlatego też tak wiele osób chętnie korzysta z wydobywania Bitcoina. Ma to jednak swoje „dwie twarze”.

Górnicy mogą zarabiać co najmniej 500 dolarów miesięcznie, co w tamtejszych warunkach pozwala na utrzymanie rodziny i zapewnienie podstawowych potrzeb. Jednak te osoby mogą wywierać duży wpływ na inflację i nie podoba się to rządowi. Bitcoin w Wenezueli nadal nie jest legalnie uregulowany, co powoduje, że część górników została nawet aresztowana za kradzież darmowej energii elektrycznej. Takie represje jednak ich nie powstrzymały i niektórzy z nich już rozpoczęli wydobywanie Ethereum i Dash.

• Izrael współpracuje z Microsoft w sprawie Blockchain:

Największy bank Izraela, Bank Hapoalim, na podstawie aktywów chce zdigitalizować procesy papierowe. Bank stara się zabezpieczyć dokumenty w sposób zautomatyzowany i cyfrowy, a ich klienci dzięki temu nie będą musieli odwiedzać oddziałów banku. Arik Pinto, prezes Hapoalim, wyraził chęć wykorzystania technologii Blockchain do realizacji planu. Uważa on, że technologia ta może mieć istotną rolę w usprawnianiu procesów.

Celem banku jest podniesienie poziomu obsługi klienta i uzyskanie zaufania publicznego. Aby osiągnąć cel digitalizacji, bank rozpoczął współpracę Microsoft Azure – serwisem Microsoft Cloud Computing, który jest jednym z największych w swojej dziedzinie. Mówi się o nim, jako o jednym z czołowych ośrodków rozwoju Blockchain .

Dyrektor naczelny Microsoft Israel, Shelly Landsmann, zaprezentował publicznie innowacje i wyraził zadowolenie z partnerstwa. Dzięki Blockchain, uzyskuje się przejrzystość, bezpieczeństwo i ochronę danych. Jest też znacznie szybszy od dotychczasowych narzędzi, dlatego też wiele firm i rządów zaczęło eksperymentować z tą technologią.

• Kryptowaluty na urlopie:

Po tygodniu nieustannych, wyraźnych spadków i wzrostów, niedziela na giełdzie mija bardzo spokojnie. Największe kryptowaluty minimalnie obniżyły swoją wartość – Bitcoin o 0,7%, Ethereum 1,2%, a Litecoin o 2,7%. Samotnym liderem ostatnich 24. godzin jest OKCash, który odstawił rywali daleko w tyle, uzyskując wzrost ceny aż o 40% za jednostkę. Nieznacznie zmalała kapitalizacja całego rynku i wynosi aktualnie 147,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, timesofisrael, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button