News

#529 Newsy z dnia 30.12.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Bitmain zaprzestanie wydobywanie kryptowalut i zwolni ponad 500 pracowników; Huobi otwiera nową giełdę dedykowaną dla EOS; Samsung planuje wprowadzenie własnej usługi dla kryptowalut na telefonach; Nieznaczne ruchy na giełdach.

• Bitmain zaprzestanie wydobywanie kryptowalut i zwolni ponad 500 pracowników:

Jihan Wu i Jenke Group będą podobno wkrótce przechodzić na emeryturę jako prezesi wiodącego górniczego producenta ASIC Bitmain. Pogłoski o ich odejściu zgłosiły chińskie lokalne media Odaily 28. grudnia.
Odaily cytuje nienazwane źródło, znające sytuację, w której Bitmain jest obecnie w okresie przejściowym. Co więcej, artykuł informuje również, że pracownicy rzekomo nie byli optymistami co do wyników pracy i systemu obu CEO.

W połowie listopada chińskie lokalne media poinformowały, że Wu nie będzie już w stanie wpływać na decyzje korporacyjne u producenta górniczego, twierdząc, że został zdegradowany ze stanowiska dyrektora do nadzorcy.

Odaily również poinformował w ostatnich dniach, że nieokreślone źródła zadeklarowały, że Bitmain planuje zaprzestać wszelkich operacji wydobywczych i już zlecił odpowiednim dealerom sprzedaż używanych Antminerów S9. To, zgodnie z artykułem, oznaczałoby, że firma zwolni ponad 500 pracowników.

W połowie maja Wu powiedział Bloombergowi w wywiadzie, że producent rozważa przejście na sztuczną inteligencję (AI) po chińskim stłumieniu krypto. W tym czasie Wu przewidział, że chipy AI mogą stanowić około 40 procent przychodów Bitmain w ciągu najbliższych pięciu lat.

Artykuł Odaily odnosił się do działu AI, zauważając, że zwolnienia obejmowałyby osoby z zespołów ds. Sztucznej inteligencji, górnictwa i klientów BCH Copernicus. Pod koniec grudnia chińskie media społecznościowe poinformowały, że Bitmain już rzekomo zwolnił cały personel deweloperów BCH. Bitmain nie odpowiedział na prośby Cointelegraph o komentarze na temat zmian CEO.

Trend spadkowy spowodowany przez ceny kryptowalut w tym roku także nie oszczędził producenta procesorów graficznych (GPU), producenta Nvidii. Jak donosi Cointelegraph, Nvidia stoi w obliczu pozwu grupowego o straty zgłoszone przez spółkę, gdy niższe ceny kryptowalut zmniejszyły popyt na GPU przez górników.

Zgodnie ze skargą, Nvidia „reklamowała swoją zdolność do monitorowania rynku kryptowalut i w razie potrzeby dokonywała szybkich zmian w swojej działalności.” Takie założenie – zgodnie z aktem oskarżenia – jest fałszywym i wprowadzającym w błąd oświadczeniem.

Jak ostatnio doniósł Cointelegraph, po spadku popytu na GPU przez górników, Nvidia była najgorszym wykonawcą w S&P 500, tracąc 54 procent swojej ceny akcji.

• Huobi otwiera nową giełdę dedykowaną dla EOS:

Huobi Group planuje wprowadzić pierwszą w historii giełdę kryptowalut, która będzie dedykowana dla EOS – w pierwszym kwartale 2019 roku.

Giełda zostanie prawdopodobnie uruchomiona przez Huobi Pool, grupę zajmującą się wydobywaniem kryptowalut. Cao Fei, dyrektor generalny Huobi Pool, opisał wprowadzenie giełdy EOS jako „kolejny logiczny krok w naszym wsparciu” jako EOS Block Producer (BP).

Publikacja mówi, że giełda umożliwi klientom handlowanie altcoinem EOS z kilkoma innymi kryptowalutami.
Huobi jest obecnie trzecią w rankingu giełdą kryptograficzną pod względem dziennych obrotów, o wartości około 774 milionów dolarów.

Giełda ogłosiła ostatnio także wsparcie dla EOS na rynku instrumentów pochodnych. Dzienna wielkość obrotów na tym rynku również podobno niedawno przekroczyła 1 miliard dolarów. Rynek instrumentów pochodnych spółki został uruchomiony zaledwie około miesiąc wcześniej, pod koniec listopada. Zaletą, którą firma podkreśliła podczas prezentacji rynku na konferencji Cryptofrontiers, jest to, że umożliwia ona klientom zajmowanie zarówno krótkich, jak i długich pozycji.

EOS był wielokrotnie krytykowany za rzekomą centralizację. Niedawno Starteos, jeden z banków BP EOS, publicznie zaoferował swoim posiadaczom tokenów nagrody pieniężne w zamian za swoje głosy. Przeprowadzono również dochodzenia w ekosystemie EOS po oskarżeniu Huobi o prowadzenie programu korupcji.

• Samsung planuje wprowadzenie własnej usługi dla kryptowalut na telefonach:

Południowokoreański gigant elektroniki Samsung najwyraźniej szuka znaku towarowego w Wielkiej Brytanii do  portfela kryptowalut, wynika z deklaracji z 27. grudnia w Urzędzie ds. Własności Intelektualnej w Wielkiej Brytanii.

W sekcji „Klasy i terminy” aplikacji Samsung przytacza takie rozwiązania, jak „Oprogramowanie komputerowe do użycia jako portfel kryptowalut; Oprogramowanie komputerowe do przesyłania kryptowalut i płatności za pomocą technologii Blockchain; Komputerowe oprogramowanie użytkowe do smartfonów, mianowicie oprogramowanie umożliwiające użytkownikom przesyłanie kryptowaluty oparte na technologii Blockchain i płacenie za pośrednictwem oprogramowania aplikacji innej firmy.”

Początkowo pojawiły się plotki, które potem zostały odrzucone przez Samsunga – że firma planuje włączyć do swojego smartfona Galaxy S10 zimny portfel kryptowaluty. Faktem jest jednak, że w dniu 10. grudnia Samsung złożył trzy wnioski o rejestrację znaków towarowych w Unii Europejskiej dla oprogramowania związanego z kryptowalutami.

Wcześniej w grudniu Cointelegraph poinformował, że główny producent smartfonów HTC zintegrował zdecentralizowaną przeglądarkę Brave na telefonie HTC Exodus 1, „pierwszym natywnym telefonie typu Blockchain” z obsługą wielu bloków kodu, w tym sieci Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

W ubiegłym miesiącu SIRIN Labs wprowadził na rynek swój pierwszy smartfon oparty na technologii Blockchain o nazwie Finney. Oparty na systemie operacyjnym Android i SIRIN o otwartym kodzie źródłowym, SIRIN OS, telefon FINNEY oferuje przechowywany w chmurze portfel kryptograficzny i zapewnia szyfrowaną komunikację.

W październiku skrzydło produkcyjne Samsunga, Samsung Foundry, uruchomiło nowy proces produkcyjny 7-nanometrowego (nm) węzła technologicznego Low Power Plus (7LPP), który może zmniejszyć zużycie energii nawet o 50 procent. Chip może mieć rzekomo pozytywne implikacje dla twórców kryptograficznych sprzętu Samsunga, ponieważ koszty energii okazują się krytycznym czynnikiem dla rentowności branży.

• Nieznaczne ruchy na giełdach:

W ostatnich 24 godzinach na rynku kryptowalut nastąpił nagły, ale niezbyt znaczący spadek kapitalizacji. Zaledwie w godzinę, kapitalizacja całego rynku skurczyła się z 134,5 mld dolarów do 128,8 mld dolarów. W momencie publikowania tego wpisu, obserwujemy lekkie odreagowanie. Ceny największych kryptowalut, pod względem kapitalizacji, zachowują podobną wartość do tej sprzed ostaniej doby. Największy wzrost zanotował Ethereum, 1,8%, natomiast wymiernie do tego wyniku, Bitcoin Cash zanotował spadek o 1,8%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 15,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button