News

#531 Newsy z dnia 01.01.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Platforma krypto kończy rok z sukcesem; Iran jest przeciwko korzystaniu z aplikacji Telegram; Słynny mówca edukuje o Bitcoinie miliony czytelników; Pierwszy dzień roku z niewielkimi spadkami cen.

• Platforma krypto kończy rok z sukcesem:

Platforma aktywów cyfrowych Bakkt – stworzona przez operatora nowojorskiej giełdy (NYSE) – ogłosiła przed rozpoczęciem nowego roku zakończenie swojej pierwszej rundy finansowania.

Platforma kryptowalutowa skupiająca inwestorów instytucjonalnych z Intercontinental Exchange (ICE) oficjalnie pozyskała 182,5 mln dolarów od 12 partnerów i inwestorów.

Partnerzy i inwestorzy podobno mają doświadczenie zarówno w zakresie finansowania tradycyjnego, jak i inwestowania w krypto, w tym ICE, Boston Consulting Group, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Microsoft Venture Capital Arm i Pantera Capital.

Bakkt zauważył również, że firma współpracuje z regulatorami w Stanach Zjednoczonych – mianowicie z Commodity Futures Trading Commission (CFTC) – w celu uzyskania „zgody regulacyjnej na fizycznie dostarczony i przechowywany Bitcoin”, dodając:

Złożyliśmy nasze aplikacje, a termin zatwierdzenia jest teraz oparty na procesie przeglądu regulacyjnego.

Wielu ekspertów i komentatorów z branży krypto i Blockchain wskazało na Bakkt jako główny czynnik, który pomoże rynkom kryptograficznym odbić się od tegorocznego rynku niedźwiedzi.

• Iran jest przeciwko korzystaniu z aplikacji Telegram:

Rząd Iranu podjął dalsze kroki przeciwko rozwojowi kryptowaluty Telegram – podaje raport Teheran Times.

Sekretarz ds. Definicji Treści Karnych, Javad Javidnia, zadeklarował, że jakakolwiek współpraca z zaszyfrowaną aplikacją do przesyłania wiadomości i uruchomienie jej tokena – Grama – będzie traktowana jako działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu.

– Javidnia stwierdził:

Jednym z najważniejszych czynników, które zakazują korzystanie z Telegramu, było odczucie poważnego zagrożenia gospodarczego ze względu na jego charakter działalności, który został niestety zmarginalizowany i zaniedbany z powodu zamieszania w politycznej sferze kraju.

Iran po raz pierwszy zakazał korzystania z tej aplikacji w kwietniu, przez najwyższego przywódcę Ajatollaha Ali Chameneia. W grudniu 2017 r. Iran tymczasowo zablokował Telegram i aplikację do udostępniania zdjęć na Instagramie w celu „utrzymania pokoju” wśród powszechnych protestów.

Przed tym zakazem irańscy urzędnicy skrytykowali aplikację, stwierdzając, że jej początkowa oferta monet (ICO) potencjalnie „niszczyła krajową walutę Iranu”. Hassan Firouzabadi, sekretarz Wysokiej Rady Cyberprzestrzeni, zatwierdził proponowany zakaz. Określił Telegram jako „wroga sektora prywatnego”, ponieważ „Telegram odmówił współpracy z sektorem prywatnym”.

Aplikacja do przesyłania wiadomości z branży kryptograficznej została również zakazana w Rosji ze względu na obawy związane z prowadzeniem ICO, które określane było tam nawet jako „całkowicie niekontrolowany system finansowy”.

Telegram zebrał prawie 1,7 miliarda dolarów w dwóch rundach finansowania w tym roku – była to jedna z największych zbiórek w branży. Środki z ICO miały na celu przeprowadzenie inwestycji wspierających rozwój aplikacji messengerowej Telegram i stworzenie własnej platformy blockchainowej Telegraph Open Network.

Rosyjski miliarder Roman Abramowicz miał podobno wziąć udział w pierwszej rundzie ICO. Osoby zaznajomione z tą sprawą poinformowały rosyjskie media, że ​​Abramowicz zainwestował 300 milionów dolarów. Jon Mann, rzecznik Abramovicha, nie skomentował tego i nie potwierdził, czy faktycznie tak było.

• Słynny mówca edukuje o Bitcoinie miliony czytelników:

Jeśli ostatnio zastanawiałeś się – „co to do cholery jest Bitcoin i jak to działa?” – to prawdopodobnie jesteś tutaj nowy.

– wygłosił na Twitterze „trener życia” Tony Robbins swojej ponad 3-milionowej grupie odbiorców.

Post na blogu Robbinsa sugeruje, że próba wyjaśnienia Bitcoina jest jak próba wyjaśnienia Internetu w 1980 roku. Trudność polega na tym, że Bitcoin to zupełnie nowa koncepcja. Cóż, dla większości fanów Tony’ego Robbinsa prawdopodobnie tak jest.

Po zapoznaniu się z podstawowymi założeniami tego, czym jest Bitcoin i jak on działa, Tony próbuje odpowiedzieć na pytanie „czym różni się Bitcoin od walut, które były przed nim”, tj stara się wyjaśnić zdecentralizowany charakter kryptowaluty:

Żaden bank, rząd, firma lub osoba prywatna nie posiada sieci ani nie sprawuje nad nią kontroli. Oznacza to, że twoje konta nigdy nie zostaną zamrożone, rząd nie może zdewaluować waluty (…)

Świadomość o Bitcoinie rozprzestrzenia się także przez inne wpływowe osoby, takie jak Jordan Peterson, a nawet przez publikacje takie jak w Time Magazine, które podkreślało, że Bitcoin jest ważny dla wolności na świecie.

• Pierwszy dzień roku z niewielkimi spadkami cen:

Przejście w nowy rok był w miarę stabilny jeśli chodzi o ceny kryptowalut i kapitalizację rynkową. Względem wyceny sprzed ostatnich 24 godzin praktycznie niewiele się zmieniło. W najniższym punkcie rynek był wyceniany na 125 mld dolarów, w najwyższym 127,8 mld dolarów. W czasie publikowania tego wpisu, kapitalizacja rynku wynosi około 126,2 mld dolarów. Cena Bitcoina spadła o 1,5%, XRP o 1%, Ethereum o 1,6%. Spośród pierwszej dziesiątki wzrostem wyróżnił się Bitcoin SV, na poziomie 5,4%.

Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 12,6 mld dolarów. Bitcoin stanowi 51,7% całego rynku.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button