News

#548 Newsy z dnia 18.01.2019

Z piątkowych wydarzeń: Kolejny termin hard forka Ethereum; Domniemany plan rozwoju giełdy Binance; Huobi wznawia działalność w Japonii; Na giełdach nieduże korekty.

Kolejny termin hard forka Ethereum:

Długo wyczekiwana aktualizacja Konstantynopol do Ethereum, zaplanowana na 16 stycznia, będzie miała miejsce 27 lutego. Decyzję podjęto podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej deweloperów.

Aktualizacja została przełożona z powodu usterki, którą wykrył audytor ChainSecurity. Zgodnie z opublikowaną przez nich informacją, jedna z propozycji ulepszeń Ethereum (EIP), a dokładnie EIP 1283, jako niechciany efekt uboczny umożliwia reentrancy attack na „pewne inteligentne kontrakty Solidarity”.

„Reentrancy attack” ma miejsce kiedy hakerzy wysyłają sfałszowane informacje o ilości tokenów Ethereum, które posiadają na swoich kontach do sieci Ethereum, jednocześnie wielokrotnie wysyłając prośby o fundusze. Jednak bez usterki kodu takie ataki byłyby skazane na porażkę, a ChainSecurity stwierdza, że aktualnie działająca sieć nie wykazuje żadnych oznak takich luk.

W wyniku tej luki, Konstantynopol nie będzie obejmował włączenia problematycznego EIP, które zostanie przetestowane i przebudowane, aby być włączone do kolejnego hard forka. Zamiast tego Konstantynopol zostanie wydany w dwóch częściach jednocześnie w głównej sieci. Pierwsze uaktualnienie obejmie wszystkie pięć oryginalnych EIP, a drugie uaktualnienie usunie EIP 1283. W ten sposób zapewnione jest, że węzły, które już wdrożyły Konstantynopol przed jego implementacją mogą naprawić problem poprzez usunięcie EIP 1283 bez wycofywania żadnych bloków.

Konstantynopol jest niekompatybilny z poprzednimi wersjami, dlatego Blockchain Ethereum musi zostać poddany hard forkowi. Jest on również niesporny, co oznacza, że nie ma debaty na temat tego, czy powinno do niego dojść czy nie. Przede wszystkim, skutkiem tego hard forka jest zmniejszenie emisji ETH o 33% z 3 ETH na blok do 2 ETH na blok, a także kilka innych, bardziej technicznych ulepszeń.

Domniemany plan rozwoju giełdy Binance:

Giełda kryptowalutowa Binance planuje w 2019 r. rozszerzyć działalność na osiem nowych krajów, jak wynika z raportu agencji informacyjnej The Block. Po tym raporcie rzecznik prasowy odmówił potwierdzenia sześciu z rzekomych lokalizacji. 

Zaledwie dzień po tym, jak czołowa giełda kryptowalutowa uruchomiła swoją nową europejską platformę do handlu w systemie fiat-crypto w Jersey, The Block opublikował raport, który przedstawiał wszystkie lokalizacje uruchomionych już giełd fiat-krypto Binance, oraz dodatkowo dla tych zamierzonych i dla tych rozważanych.

Oprócz Ugandy, która wystartowała w październiku, i ostatniego Jersey, artykuł Block mówił o Singapurze, Malcie, Korei Południowej, Liechtensteinie, Argentynie, Rosji, Turcji i Bermudach – w sumie osiem spodziewanych platform na czterech kontynentach.

Przedstawiciel Binance powiedział Cointelegraph, że giełda może jedynie potwierdzić Singapur i Maltę – obie wymienione w są raporcie jako planowane do uruchomienia w 2019 r. Pięć kolejnych krajów zostało wymienionych jako „zamierzone”, a ostatnie, Bermudy, jako brane pod uwagę.

W odpowiedzi na raport rzecznik Binance zasugerował, że The Block mógł „sam wykonać arkusz kalkulacyjny”, ponieważ „zdecydowanie nie pochodził on od nas”.

Giełda już Binance już wcześniej ogłosiła rozpoczęcie prywatnych testów beta dla kryptowalutowej giełdy w Singapurze we wrześniu ubiegłego roku. W czerwcu giełda otworzyła rachunek bankowy na Malcie, torując drogę do wprowadzenia par fiat-krypto.

Huobi wznawia działalność w Japonii:

Giełda kryptowalutowa Huobi – obecnie 7. największa na świecie pod względem dziennego wolumenu obrotu – została ponownie uruchomiona jako platforma w pełni licencjonowana w Japonii po połączeniu się z BitTrade.

Huobi Global spółka zależna, Huobi Japan Holding Ltd, nabyła większościowy udział w BitTrade we wrześniu ubiegłego roku. W tym czasie BitTrade była jedną z zaledwie 16 giełd kryptograficznych w kraju, które uzyskały licencję od krajowego urzędu nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA).

Leon Li, założyciel i dyrektor generalny Huobi Group, powiedział, że otrzymanie licencji stanowi znaczący kamień milowy dla Huobi, biorąc pod uwagę znaczenie rynku japońskiego.

Komunikat prasowy Huobi kładzie nacisk na przepisy bezpieczeństwa, wskazując, że Huobi Japan oferuje wyspecjalizowaną rozproszoną architekturę, system przeciwdziałania atakom Distributed Denial of Service (DDoS) i certyfikat A + w rankingu SSL (najwyższy dostępny).

Zgodnie z informacją prasową, Huobi Japan obsługuje handel Bitcoinem, Ethereum, Bitcoinem Cash, Litecoinem, Ripple i Monacoinem (MONA).

Chociaż licencja była obowiązkowa dla wszystkich giełd kryptograficznych działających w Japonii od czasu zmiany ustawy o usługach płatniczych w kraju z powrotem w kwietniu 2017 r., FSA zwiększała wymagania dla kandydatów w przeciągu 2018 r. z uwagi na włamanie na giełdę Coincheck.

Założona w Chinach w 2013 r., Huobi Group ma swoją siedzibę w Singapurze od czasu kiedy Pekin utrudnił działalność krajowym giełdom kryptowalut we wrześniu 2017 r. W ramach trwających wysiłków na rzecz ekspansji zagranicznej platforma zmieniła niedawno swoją strategiczną platformę handlową HBUS na lepiej znaną nazwę Huobi.

Na giełdach nieduże korekty:

Rynek po upływie doby wykazał nieduże zmiany. Wszystkie czołowe kryptowaluty notują lekkie spadki – największy obserwujemy przy EOS: o 2,6%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,4% i obecnie utrzymuje się przy 3.644 dolarach.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.4 mld dolarów i wynosi obecnie 121.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.1 mld dolarów.

źródło: cryptonews.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button