News

#55 Aktualności z dn. 12.09.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ripple – testy w Japonii i Korei nowej platformy transferowej; Mieszkańcy szwajcarskiego Chiasso zapłacą podatki w Bitcoinach; Hakerzy kradli Bitcoina w celu finansowania reżimu Kim Jong Un; Finlandia wspiera i testuje technologię Blockchain; Na giełdach stabilnie.

• Ripple – testy w Japonii i Korei nowej platformy transferowej: 

SBI Ripple Asia do końca roku rozpocznie testy nowej platformy transferowej, opartej o blockchain, prowadzonej przez japońskie i koreańskie banki.

SBI Ripple Asia, spółka joint-venture założona przez japońskiego giganta finansowego SBI Holdings, planuje wprowadzić rozwiązania w zakresie płatności trans granicznych, pomiędzy Koreą Południową a Japonią oraz w dalszej kolejności na szerszych rynkach światowych. Firma w tym celu będzie współpracować z firmą DAYLI Intelligence, południowo-koreańską firmą FinTech, która dostarcza rozwiązań blockchain.

Takashi Okita, szef SBI Ripple Asia, powiedział:

Korea Południowa jest jednym z najbardziej aktywnych rynków na świecie jeśli chodzi o innowacje i handel zasobami cyfrowymi. Widzimy wysoki wzrost zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie bezgotówkowego rozliczania Ripple w kraju.

Zgodnie z raportem CCN w styczniu 2016 r. firma SBI Ripple Asia została utworzona w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na płatności transgraniczne w Azji, ze szczególnym uwzględnieniem krajów ASEAN, w tym Japonii, Tajwanu, Korei Południowej i Chin. W sierpniu ubiegłego roku SBI Holdings i spółka zależna SBI Ripple Asia, uruchomiły w Japonii nowe konsorcjum bankowe w celu opracowania i testowania rozwiązań opartych o Blockchain, stosowanych do wymiany krajowej i zagranicznej.

Konsorcjum, które obejmuje japońskie trzy megabanki – MUFG, Sumitomo Mitsui i Mizuho – wraz z 60. innymi bankami regionalnymi, zakończyło przełomowy pilotaż w którym testowano transfer przelewów krajowych z wykorzystaniem platformy płatniczej osadzonej w chmurze Ripple.

W czerwcu Tajlandia Bank oraz SBI Remit w Japonii, rozpoczęły nową linię płatności pomiędzy sobą. Dostępne dla klientów usługi, obejmujące transfer środków, umożliwiły indywidualne przelewy z japońskiego jena na tajlandzką kwotę w ciągu ” 2.-5. sekund „, ujawnił Ripple

Mieszkańcy szwajcarskiego Chiasso zapłacą podatki w Bitcoinach:

W styczniu 2018 roku, 8-tysięczna miejscowość położona najbardziej na południe Szwajcarii, zacznie akceptować Bitcoina, jako jedną z alternatyw do opłacania podatków. Program zaproponowany przez Chiasso zakłada akceptację płatności przyjmowanej w Bitcoinach maksymalnie do wysokości równowartości 250. franków.

Chiasso, nie jest jednak pierwszym regionem w tym kraju, który zdecydował się na taki krok. Od 1.lipca 2016 r. z tytułu płatności podatkowych na konto ratusza położonego w mieście Zug wpłynęło ok. 40. płatności przyjętych w  bitcoinach, co, jak przyznaje administracja – znacząco przerosło jej początkowe założenia. Możliwość te wprowadzono w ubiegłym roku.

Oba wspomniane miasta Chiasso i Zug od jakiegoś już czasu prowadzą ze sobą swoistą rywalizację, starając się przyciągnąć do siebie jak największą ilość firm technologicznych, w tym kryptowalut i blockchaina.

Chiasso rozpoznawalne jest już na arenie międzynarodowej, jako epicentrum postępującego technologicznego i ekonomicznego rozwoju.

– powiedział w swoim oświadczeniu burmistrz miejscowości, Bruno Arrigoni.

W przeciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy w Chiasso swoje siedziby otworzyło już 8 firm z sektora kryptowalutowego. Jak potwierdza Arrigoni, obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi.

W konkurującym Zug swoje biura posiadają już takie marki jak Xapo, Breadwallet, Etherisc czy Monetas. Nie dziwi zatem przydomek miasta – Zug’s Crypto Valley. Władze Chiasso noszą się natomiast z zamiarem nadania miastu nieformalnej nazwy Chiasso CryptoPolis. Wszystko po to, aby przyciągnąć tam jeszcze więcej kryptowalutowych start-upów.

Wspomniane regiony nie są jednak jedynymi w Szwajcarii, które wspierają technologię Bitcoina. W ostatnich miesiącach odnotowujemy znaczący wzrost zainteresowania tego rodzaju technologią. Na jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wskazuje Umberto Balzaretti, dyrektor administracji Chiasso – to powszechny kryzys sektora bankowego:

Mając do czynienia z malejącymi przychodami podatkowymi, spowodowanymi kurczeniem się sektora bankowego, będącego konsekwencją kryzysu finansowego, Chiasso zaczęło poszukiwać branży zastępczych.

– mówi Balzaretti.

• Hakerzy kradli Bitcoina w celu finansowania reżimu Kim Jong Un:

Według raportu firmy zajmującej się cyberprzestępczością (FireEye), hakerzy popierani przez reżim Kim Jonga, byli finansowani by kraść Bitcoiny z Korei Południowej. Tym samym oskarżyła hakerów o kradzież Bitcoinów wartych około 1000. milionów wonów (ok. 90.000 USD) co ​​miesiąc, w latach 2013-2015. Raport wskazuje na znacznie wyższą kradzież, ale nie są to informacje potwierdzone.

Naukowcy pracujący nad raportem wskazują wiele ataków przeprowadzonych przez hakerów, w tym jeden w którym koreańska giełda Bitcoinowa straciła ponad 5. milionów dolarów. W okresie od maja do lipca naukowcy wskazują na kolejne ataki, z których jeden dotyczył największej giełdy wymiany Bitcoina i Ethereum – Bithumb z której zniknęły dziesiątki milionów dolarów.

W raporcie czytamy o motywach którymi kieruje się Kim Jong-un, chce on w ten sposób uniknąć sankcji, a przy okazji kontynuować zbrojenia kraju. Korea Południowa jest obecnie w trakcie opracowywania przepisów dotyczących wymiany BTC w kraju.

• Finlandia wspiera i testuje technologię Blockchain:

Ekonomiści z Banku Finlandii ujawnili wyniki swojej pracy, podczas którj przyglądali się infrastrukturze Bitcoina.

Gur Huberman, Jacob Leshno i Ciamac Moallemi – jednogłośnie stwierdzili:

Bitcoin jest monopolem prowadzonym przez protokół, a nie przez organizację zarządzającą. Znane monopole są prowadzone przez właścicieli dużych organizacji według własnego uznania, a następnie wprowadzają zmiany cen, ofert i reguł. Monopole są często regulowane w celu zapobiegania lub przynajmniej złagodzenia ich nadużycia władzy. Według nas, nie ma potrzeby regulować Bitcoina, ponieważ jako system jest zaangażowany w protokół, a opłaty transakcyjne, które pobiera się od użytkowników, są ustalane przez użytkowników, niezależnie od wysiłków górników.

Monopol ten, według ekonomistów oferuje pewien stopień ochrony przed manipulacją inwestorów. Przedstawione poglądy nie stanowią oficjalnego stanowiska Banku Finlandii, jednak publikacja jest niewątpliwie godna uwagi, biorąc pod uwagę zaangażowanie banku centralnego w jego tworzenie.

Jest to kolejne z działań w którym widać pozytywne nastawienie Finlandczyków do technologii Blockchain. W ubiegłym roku zorganizowano zebranie poświęcone wspieraniu lokalnych badań nad tą technologią. Na przykład miasto Kouvola w Finlandii otrzymało 2,4 mln., euro w celu przetestowania technologi opartej o łańcuch bloków.

• Na giełdach stabilnie: 

Sytuacja na giełdach w ciągu ostatniej doby nie zmieniła się znacząco. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła od wczoraj o 1 mld dolarów. Bitcoin wzrósł w porównaniu do poprzedniej doby zaledwie o 0,1%, Ethereum o 0,5%, a Litecoin pomniejszył swoją wartość o 1,9%. Nie tylko czołówka notowała dziś wzrosty. Jeden z największych wzrostów osiągnął dziś Triggers, którego cena zwiększyła się o 76,1%.

źródło: cryptocoinsnews.com, coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button