Kryptowaluty

#60 Aktualności z dn. 17.09.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Pierwsza faza Metropolis dla Ethereum już w przyszłym tygodniu; Patientory otrzyma certyfikat FDA; Japońskie banki testują Blockchain; Na giełdach wzrosty po spadkach.

• Pierwsza faza Metropolis dla Ethereum już w przyszłym tygodniu:

Fundacja Ethereum i inni programiści w społeczności Ethereum otwierają przygotowanie pierwszej iteracji Metropolis w przyszłym tygodniu. Według Jordanii Daniell z ETHNews, Metropolis, czyli hard fork Ethereum, jest ustawiony na dwa oddzielne etapy. Pierwsza iteracja Metropolis nazywa się hard forkiem bizantyjskim, rozwiązaniem, które powinno zminimalizować działanie złych podmiotów w ekosystemie Ethereum. Bizantyjski hard fork zostanie zintegrowany z testerem Ethereum na liczbie bloków 1.700.000, co może osiągnąć już 18. września.

W poprzednich wywiadach z Cointelegraph, współtwórca Ethereum Vitalik Buterin podkreślił konieczność ulepszenia sieci i wdrożenia hard forka, aby zapewnić bardziej wydajną, bezpieczną i solidną infrastrukturę dla zdecentralizowanych aplikacji (dapps) i programistów. W ciągu ostatnich 12. miesięcy coraz większa liczba wielomiliardowych instytucji finansowych, konglomeratów Fortune 500 i deweloperów dapp przeszli do ekosystemu Ethereum poprzez różne konsorcja, takie jak Enterprise Ethereum Alliance. Firmy takie jak JPMorgan, Microsoft, Intel i BBVA aktywnie rozwijają aplikacje na szczycie protokołu Ethereum, aby zautomatyzować ich operacje i rozwinąć nową infrastrukturę opartą na niezmiennej sieci Ethereum w Blockchain. Aby sieć Ethereum mogła obsługiwać wszystkie przychodzące aplikacje na dużą skalę w niedalekiej przyszłości, w szczególności wielu dappów, które mają zostać skomercjalizowane i wdrożone na większych platformach, programiści wymagają bardziej zaawansowanego protokołu.

Choć pierwsza faza będzie testowana na początku przyszłego tygodnia, udany proces testowania bizantyjskiego umożliwi Fundacji Ethereum i jej programistom usprawnienie integracji drugiej fazy hard forku Metropolis. Po ukończeniu całego procesu pozwoliłoby to na komercyjne wprowadzenie większości zdecentralizowanych aplikacji, które mają być wprowadzone do skalowalnego i wydajnego ekosystemu.

W rozmowie z Cointelegraph w kwietniu, Buterin zaznaczył, że Fundacja Ethereum nadal będzie poprawiać podstawowy protokół Ethereum. Po raz kolejny firmy i użytkownicy będą starać się o rozwój oraz o dodatkowe możliwości użycia. Wtedy skalowalność i elastyczność sieci Ethereum pozwoliłaby na testowanie dużych aplikacji Blockchain w różnych gałęziach przemysłu.

Jest kilka perspektyw. Przede wszystkim będziemy nadal rozwijać technologię i rozwiązywać pilne wyzwania, z których część rozpoczęto się już realizować, ale nadal jest wiele do zrobienia, w tym skalowanie, poufność, kwestie bezpieczeństwa. Te kwestie należy rozwiązać w celu zapewnienia dalszego rozwoju protokołu i całego ekosystemu. Poza tym skupiamy się na rozbudowie systemu – aby upewnić się, że Ethereum przyciągnie więcej firm i użytkowników zainteresowanych współpracą z platformą – badamy przypadki nowych zastosowań.

– powiedział Buterin.

Wielu ekspertów, w tym współzałożyciel Coinbase, Fred Ehrsam, stwierdził, że skalowalność jest ważnym zagadnieniem dla Ethereum, jeśli zamierza wspierać duże zdecentralizowane aplikacje z milionami użytkowników. Metropolis jest ważnym krokiem w kierunku efektywnego skalowania sieci Ethereum.

• Patientory otrzyma certyfikat FDA:

W najbliższych dniach, możemy spodziewać się szumu wokół kilku kryptowalut. Oko z pewnością zawiesimy na Patientory (PTOY). Jest to projekt względnie niedoceniany, natomiast świat kryptowalut niebawem powinien o nim więcej usłyszeć. Zespół PTOY jednak nigdy nie przeznaczał większych środków na marketing – gdyż skupił się na pozyskiwaniu partnerów i doskonaleniu technologii. Wiele szpitali i innych instytucji leczniczych, z niecierpliwością czeka na skorzystanie z ich platformy.

Patientory jest pierwszą w historii kryptowalutą, która ubiega się o certyfikat FDA – Agencji Żywności i Leków, amerykańskiej instytucji rządowej. Pozytywna opinia wydana przez FDA, uznawana jest także poza Stanami Zjednoczonymi za wyznacznik jakości. Zatwierdzenie nastąpić ma 27.09. i tego samego dnia, przedstawiona ma zostać nowa aplikacja PTOY. Kilka dni wcześniej – w dn. 21-23. września, Patientory weźmie udział w corocznej konferencji Beckers Hospital Review w Chicago.

Japońskie banki testują Blockchain:

Japoński producent sprzętu i usług informatycznych Fujitsu, podpisał umowę z japońskim Stowarzyszeniem Bankowców (JBA) na przeprowadzenie badania dotyczącego możliwości wykorzystania technologii Blockchain w transakcjach finansowych. W ramach transakcji, Fujitsu dostarczy platformę, która jest oparta na bazie kodu firmy Hyperledger Fabric.

Począwszy od października 2017 r., banki członkowskie JBA zaczną opracowywać własne aplikacje oparte na programie Blockchain. Następnie przeprowadzą próbny test w celu określenia wykonalności dla komercyjnych zastosowań. W komunikacie prasowym JBA stwierdziła, że ​​Blockchain będzie testowany w takich zastosowaniach, jak rozliczanie za usługi:

JBA dostarczy platformę Collaborative Blockchain swoim bankom członkowskim i innym instytucjom jako środowisko testowe aplikacji, które wykorzystują technologię do rozliczeń i transferu środków oraz identyfikacji i uwierzytelnianie transakcji.

Członkami stowarzyszenia są banki oraz parabanki, Poza członkami JBA, inne banki prowadzą również testy na Blockchain jako podstawę ich usług finansowych. Wśród nich jest m.in. SBI Ripple Asia, która rozpocznie testowanie swojego systemu z udziałem banków w Japonii i Korei Południowej.

• Na giełdach wzrosty po spadkach:

Od wczoraj na rynek kryptowalut wpłynęło 4,6 mld dolarów, a kapitalizacja całego rynku wynosi 124,6 mld dolarów. Obserwujemy zatem niewielkie wzrosty cen poszczególnych walut. Bitcoin wzrósł o 2,2%, Ethereum o 4,2%, a Litecoin o 2,3%.

Ten tydzień na giełdach był bardzo dynamiczny. Chociaż ceny poszczególnych walut pomału wracają do tych sprzed ostatnich spadków, potrzebujemy trochę czasu, aby można było mówić o zyskach z inwestycji. Różnica pomiędzy tymi cenami wynosi średnio kilkanaście procent.

źródło: econotimes.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button