News

#617 Newsy z dnia 28.03.2019

Z czwartkowych wydarzeń: CEO Binance: Raporty o fałszywych wolumenach pomagają branży kryptograficznej ruszyć naprzód; OKEx planuje wprowadzić własny stablecoin; Narady CFTC ws. regulacji kryptowalut i DLT; Cedex rozpocznie handel diamentami o wartości 50 mln dolarów; Przewaga nieznacznych wzrostów. 

• CEO Binance: Raporty o fałszywych wolumenach pomagają branży kryptograficznej ruszyć naprzód:

CEO giełdy kryptograficznej Binance, Changpeng Zhao, powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph, że ostatnie raporty o fałszywych wolumenach są przydatne dla branży kryptograficznej.

Zhao, znany w branży jako CZ, powiedział, że raporty – ostatnio z Bitwise i The Tie – o giełdach powszechnie podających fałszywe wolumeny powodują, że cała branża staje się bardziej przejrzysta. Podkreślił również, że nie ma to nic wspólnego z CoinMarketCap – jedną z najpopularniejszych stron z rankingami kryptograficznymi.

To nie wina CoinMarketCap, wszyscy próbowali ją obwinić [sic]. Ale CoinMarketCap ma bardzo prosty mechanizm raportowania, w którym każda giełda zgłasza im swoje własne dane, a ona po prostu to pokazuje.

– powiedział Zhao.

Zhao stwierdził również, że Binance nie zamierza kłócić z CoinMarketCap na Twitterze, nazywając przedstawioną zachętę ze strony społeczości do zrobienia tego czymś dziecinnym. Tymczasem według doniesień, czołowa giełda z siedzibą na Malcie pracuje z zespołem CoinMarketCap, aby rozwiązać ten problem. Zhao zaproponował również, że potencjalne kary od CoinMarketCap, takie jak wykreślenie giełdy przyłapanej na podawaniu fałszywych wolumenów, mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Zhao podkreślił, że firma planuje dalej zachęcać do wysokiego poziomu przejrzystości w całej branży.

Cointelegraph rozmawiał z Zhao w związku z nowymi badaniami z platformy analitycznej The Tie, która zebrała dane z 97 giełd. W raporcie stwierdzono, że znaczna większość wielkości wolumenów, które rzekomo pochodziły od użytkowników – a dokładnie 87 procent – może w rzeczywistości nie istnieć.

Komentując raport dla Cointelegraph, współzałożyciel The Tie, Joshua Frank, powiedział, że istnieje prosty sposób na odróżnienie legalnej transakcji od fałszywej. Zazwyczaj, jak wyjaśnił, użytkownicy będą przekazywać nie więcej niż 1 Bitcoin (około 4000 dolarów) lub nawet mniej na raz, a transakcje w przedziale 20.000 dolarów zgłaszane przez niektóre giełdy są nierealne.

Niedawno Bitwise wydał podobny raport, ale skupił się wyłącznie na handlu Bitcoinami. W raporcie przedłożonym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd stwierdzono, że prawie 95 procent wolumenu na nieuregulowanych giełdach wydaje się być fałszywe. Przede wszystkim Bitwise oskarżył CoinMarketCap o publikowanie podejrzanych informacji, a tym samym generowanie całkowicie błędnego wrażenia co do prawdziwego rozmiaru rynku Bitcoinów.

Według Bitwise, Binance jest jedną z zaledwie dziesięciu giełd kryptograficznych spośród 81 analizowanych, które mają prawdziwe wolumeny. Binance jest obecnie największą giełdą kryptograficzną po skorygowaniu dziennego wolumenu obrotu na CoinMarketCap, z transakcjami na łączną wartość 1.1 mld dolarów.

• OKEx planuje wprowadzić własny stablecoin: 

Założyciel usług giełdowych OKCoin i szóstej co do wielkości na świecie giełdy kryptograficznej OKEx, Star Xu, ogłosił współpracę OK Group ze skoncentrowaną na Blockchainie spółką powierniczą Prime Trust, co w przyszłości pozwoli firmie na utworzenie własnego stablecoina. Informacja została ujawniona w tweecie Star Xu, będącego odpowiedzią na wcześniejszy tweet Prime Trust.

Star Xu napisał, że przez nowe porozumienie OK Group podejmie pogłębioną współpracę i zaoferuje zróżnicowane, bezpieczne i zgodne z przepisami usługi wraz z Prime Trust.

Prime Trust i OK Group podpisały w tym miesiącu strategiczną umowę inwestycyjną. OK Group jest naszym wiodącym inwestorem strategicznym i planuje uruchomienie stablecoin #OKUSD, która będzie działać na #OKChain w przyszłości @starokcoin.

– czytamy na Twitterze Prime Trust.

Zgodnie z informacjami na Twitterze, Prime Trust jest spółką powierniczą, będącą kompetentnym depozytariuszem kryptowalut i walut fiat oraz regulowaną instytucją finansową, świadczącą usługi w zakresie zgodności, obejmujące kontrole AML / KYC, przetwarzanie funduszy, a także ochronę aktywów ICO.

Chociaż ujawniono niewiele szczegółów na temat wprowadzenia planowanego, zgodnego z normą stablecoina OKUSD, jego nazwa wskazuje na prawdopodobieństwo, że będzie powiązany z dolarem. Zgodnie z tweetem Prime Trust, będzie on działał na Blockchainie OKChain – Blockchainie OKEx, który znajduje się obecnie na końcowym etapie rozwoju, co giełda ogłosiła na początku tego tygodnia.

W październiku 2018 r. OKEx uruchomiło jednocześnie obsługę czterech stablecoinów USD – PAX, TrueUSD, USDCoin i GUSD – a jej śladami szybko podążyła topowa giełda Huobi. OKEx i Huobi Global w tym miesiącu rozpoczęły obsługę niedawno stworzonej opartej na Tron wersji kontrowersyjnego stablecoina Tether.

• Narady CFTC ws. regulacji kryptowalut i DLT:

Komitet Doradczy ds. Technologii w amerykańskiej Komisji Kontraktów Terminowych (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) omówił regulacje dotyczące kryptowalut i przyjęcie technologii DLT podczas spotkania.

Komitet przedyskutował różne raporty na temat kryptowalut i DLT. Pierwszy z raportów przedstawił Peter Van Valkenburgh, dyrektor ds. badań w Coin Center, który mówił o różnych mechanizmach zgodności.

Odnosząc się do tego tematu, komisarz CFTC Brian Quintenz powiedział w swoim wstępnym oświadczeniu, że plan Ethereum dotyczący przejścia od proof-of-work do proof-of-stake rodzi ważne pytania regulacyjne, w tym o możliwość manipulowania lub fałszowania rejestrów.

Podkomisja DLT i Infrastruktury Rynku (ang. Distributed Ledger Technology and Market Infrastructure) przedstawiła swój raport na temat aktualnego stanu przyjęcia DLT i potencjalnych możliwości wykorzystania technologii. Poruszone zostały w dyskusji również konkretne obszary, w których wytyczne CFTC mogą przyczynić się do dalszego rozwoju DLT.

Komitet omówił również raport ISDA na temat niedawnego wydania Common Domain Model 2.0 dla stóp procentowych i pochodnych instrumentów kredytowych. Rozmowa koncentrowała się na zdolności do digitalizacji transakcji finansowych i automatyzacji procesów handlowych, ponieważ DLT znajduje coraz większe zastosowanie w przestrzeni instrumentów pochodnych.

Jak donosił wcześniej Cointelegraph, w 2018 r. CFTC poprosiła o informacje zwrotne na temat kryptowalut, aby lepiej zrozumieć technologię kryjącą się za Blockchainem Ethereum i jak odnosi się ona do Bitcoina.

• Cedex rozpocznie handel diamentami o wartości 50 mln dolarów:

Bazująca na Blockchainie giełda diamentów Cedex zabezpieczyła ponad 6.000 diamentów o wartości ponad 50 mln dolarów, które będą przedmiotem obrotu na jej platformie.

Według raportu, powołując się na komunikat prasowy giełdy, dostawa ma zapewnić przedsiębiorcom wystarczającą różnorodność opcji od momentu uruchomienia swojego wspieranego diamentami funduszu ETF, który giełda podobno rozwija. Zgodnie z raportem, ETF Cedexu byłby pierwszym tego rodzaju funduszem i że będzie miał charakter ogólny.

W raporcie czytamy również, że firma współpracuje obecnie z giełdami, domami maklerskimi i emitentami ETF w celu zaoferowania interfejsu programowania aplikacji, który uprościłby integrację nowych aktywów z giełdami. Saar Levi, współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy Cedex, pokłada nadzieję, iż technologia jego firmy zapewni większą płynność na rynku diamentów, przekształcając diamenty w nową klasę aktywów.

Jak poinformował niedawno Cointelegraph, dyrektor generalny spółki powierniczej Paxos, stwierdził, że jej token oparty na Ethereum i wspierany przez złoto zostanie wprowadzony na pewno w tym roku. Pod koniec stycznia rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło platformę umożliwiającą śledzenie naturalnych diamentów.

• Przewaga nieznacznych wzrostów:

Po widocznych wzrostach w poprzedniej dobie, obecnie na giełdach przeważają jedynie nieznaczne podwyżki. Największy wzrost należy do EOS – o 3,8%, za nim kolejno plasują się Stellar i Bitcoin Cash o 1% oraz XRP i Bitcoin o 0,5%. Natomiast wartość Cardano spadła o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 143.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 33 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com 


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button