Kryptowaluty

#69 Aktualności z dn. 26.09.2017

Z wtorkowych wydarzeń: ICO w Chinach może zostać odwieszone; Handel w Korei Południowej rozkwitnie; Bitcoin może pomóc Zimbabwe; Południowa Afryka kontynuuje przyjmowanie Bitcoina; Stabilnie na giełdach.

• ICO w Chinach może zostać odwieszone:

18. października tego roku w Chinach zostanie wybrana nowa władza. Wybory nie są demokratyczne, ale są wyborami wewnętrznymi do głównych miejsc rządu wewnątrz partii komunistycznej.

Te wybory ​​prawdopodobnie przyczynią się znacząco do zmian w zarządzaniu Chinami. Przede wszystkim obejmą przejście na emeryturę pięciu z siedmiu obecnych członków Biura Politycznego, głównego organu rządu chińskiego.

Choć Xi Jinping prawdopodobnie utrzyma swoje stanowisko jako Sekretarza Generalnego, ogólny skład rządu może znacznie się zmienić. Zmiany te mogłyby odzwierciedlać zmianę polityki pieniężnej, ale nie odmienną od tych zmian, które miały miejsce w 2011 r., kiedy konwencja XVII miała na celu wprowadzenie zakazu dla VIE (podmiotów o zmiennym oprocentowaniu, pozwalającym chińskim firmom na handel na rynkach amerykańskich). Zakaz był szybko zawalcowany po zakończeniu 18. edycji wyborów.

Nie ma gwarancji, że nowy rząd przywróci możliwość prowadzenia ICO i zniesie zakaz wymiany, który w ostatnich tygodniach nęka rynki kryptowalut. Jednak według Forbes, mogą pojawić się polityczne motywy zakazu prowadzenia działań o których mowa, a które sprawią, że nie będą konieczne po zakończeniu wyborów.

Chociaż prawdą jest, że zdecentralizowana waluta może spowodować zamieszanie w bardzo zcentralizowanej chińskiej platformie ekonomicznej, obecny rozmiar gospodarki Bitcoina jest jeszcze tak niewielki, że zagrożenie jest na ten moment bardziej postrzegane, niż realne. Z tego też powodu zakaz może być znaczący bardziej dla utrzymania stanowisk obecnych polityków, niż prawdziwą, finansowo uzasadnioną decyzją. Jeśli tak będzie – po wyborach może się zakończyć. Z kolei brak możliwości prowadzenia ICO mogłyby bezpowrotnie spowodować ucieczkę z kraju do innych bezpieczniejszych środowisk, więc szkody mogą okazać się zbyt duże, aby można było je później odwrócić.

• Handel w Korei Południowej rozkwitnie:

Gdy Korea Południowa wyprzedziła Chiny w całkowitym wolumenie obrotu Bitcoina, wprowadza się nową platformę wymiany kryptowalut, która umożliwi inwestorom sprzedaż 111 różnych altcoinów. Upbit jest stworzona przez Dunamu, który jest twórcą mobilnej aplikacji zapewniającej miękkie kopie gazet w Korei Południowej i jest własnością Kakaostock, największej na rynku aplikacji w Korei Południowej. Kakaostock z kolei jest potomkiem macierzystej firmy Kakaotalk, najpopularniejszej mobilnej aplikacji komunikatora dla Korei Południowej (podobnej do Wechat w Chinach) z około 49,5 mln (miesięcznie) aktywnych użytkowników na całym świecie.

Upbit będzie pierwszą dużą giełdą w Korei Południowej i zapewni inwestorom możliwość handlu altcoinami na większą skalę niż dotychczas. Obecne platformy oferują zazwyczaj pięć różnych altcoinów. Dlatego środowisko kryptowalut przewiduje, że znaczna część koreańskich inwestorów wykorzysta Upbit tuż po uruchomieniu ze względu na nowe możliwości inwestycyjne, które im zapewni. Przewiduje się również, że wielu koreańskich inwestorów przestanie przeprowadzać transakcje na platformie handlowej, której obecnie używa.

Upbit współpracuje z amerykańską bazą wymiany Bittrex na potrzeby kryptografii w celu podjęcia tego przedsięwzięcia. Platforma Bittrex daje inwestorom możliwość zainwestowania w 190 różnych kryptowalut. Choć Upbit będzie oferować 79 monet mniej do handlu w porównaniu do Bittrex, uruchomienie to będzie oznaczało pierwszą koreańską platformę wymiany, w której koreańscy inwestorzy będą mieli możliwość inwestowania w duże waluty, również z własnego kraju.

Warto zauważyć, że ta nowa platforma będzie miała wpływ na gospodarkę kryptowalut w Korei i na całym świecie – ale w każdym bądź razie jej otwarcie oznacza zwiększającą się siłę przemysłu kryptograficznego.

• Bitcoin może pomóc Zimbabwe:

Historie o hiperinflacji w różnych krajach wzrosły w ostatnich dniach. Zimbabwe jest jednym z nich. Tam hiperinflacja osiągnęła krytyczny punkt w 2008 roku i ponownie zagraża. Wydaje się, że kraj zmierza w podobnym kierunku, a obywatele szukają rozwiązania w dolarach i Bitcoinach.

Wykorzystanie Bitcoina w Zimbabwe wyraźnie wzrosło, ponieważ rząd zaczął zakazywać płatności kartami kredytowymi i ograniczył przepływ środków pieniężnych do kraju. Ludzie, którzy chcą płacić za samochody, zmuszeni byli do korzystania z Bitcoina, a kredytodawcy z przyjemnością go akceptują.

W całym chaosie cena Bitcoina na lokalnej giełdzie BitcoinFundi, wzrosła aż do 7.200 dolarów. Ta kwota odzwierciedla szalone pragnienie, aby znaleźć nowe sposoby na przeprowadzanie transakcji w gospodarce. Najnowsze doniesienia z Wenezueli, gdzie hiperinflacja również staje się coraz bliższa, wskazują na podobne zainteresowanie wykorzystania Bitcoina. Obywatele zostali zmuszeni zwracać się w celach biznesowych do pozarządowych źródeł.

Południowa Afryka kontynuuje przyjmowanie Bitcoina:

Kilka dni po ogłoszeniu Pick n Pay (o którym pisaliśmy tutaj), jednego z największych sklepów z artykułami spożywczymi w Południowej Afryce przyjmującego Bitcoina, pojawiły się sygnały zainteresowania innych sprzedawców chcących przyłączyć się do przedsięwzięcia. OneDayOnly, główny gracz w branży elektronicznej w kraju, ogłosił, że również oczekuje na zaakceptowanie i wprowadzenie Bitcoina jako formę płatności dla swoich klientów.

Rozszerzenie wykorzystania Bitcoina w kraju o OneDayOnly jest zbiegiem okoliczności, ponieważ ogłoszone pojawiło się praktycznie w tym samym czasie, co decyzja Pick n Pay. Firma podwaja swoje dochody rok do roku i w związku z rozszerzeniem swojej ekspansji musiała przenieść swoje magazyny do Kapsztadu oraz Johannesburgu.

Oferujemy coraz więcej produktów większych marek oraz przeprowadzamy coraz większe transakcje.

– powiedział OneDayOnly.

Firma wzrosła z 40. pracowników w 2016 r. do prawie 100 osób w roku 2017r. OneDayOnly chce kontynuować swoją ekspansję i wprowadzać innowacje, a Republika Południowej Afryki wydaje się dość postępowa pod względem przyjęcia i regulacji Bitcoina, dlatego może to być bardzo opłacalną opcją. Ogłoszenie, że największa sieć sklepów, taka jak Pick n Pay, wdrożyła Bitcoina, spowodowało wysłanie pozytywnej fali przez afrykańską wspólnotę Bitcoina na świat i wzbudziło wiele pozytywnych uczuć. Sprzedawcy detaliczni byli najpierw sceptycznie nastawieni wobec walut cyfrowych i ich wprowadzenia, ale szef naczelny Richard van Rensburg z Pick n Pay, powiedział:

Zaakceptowanie kryptowaluty utrzymuje założenie, że transakcje będą bezpieczne, a zatem mamy potencjał, by stać się tym, kto zmienia zasady gry w branży detalicznej. Nie ma ryzyka związanego z gotówką i nie ma ryzyka związanego z oszustwami kartą.

Przez ograniczony okres klienci w sklepie w obrębie Pick n Pay w Kapsztadzie mogli korzystać z Bitcoina do dokonywania zakupów towarów i usług. Proces dokonywania płatności obejmował skanowanie kodu QR przy użyciu aplikacji Portfela Bitcoinowego na smartfonach klientów.

• Stabilnie na giełdach:

Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi dzisiaj 136,4 mld dolarów i wzrosła od wczoraj zaledwie o 1,1 mld dolarów. Ceny poszczególnych walut również nie uległy wielkim zmianom. Bitcoin wzrósł o 0,3%, Litecoin o 1%, Ethereum zmiejszyło wartość o 1,1%. Wzrost wartości kontynuowało NEO: +6,5%. OmiseGo po dużym wzroście zanotowało lekki spadek: -1,7%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button